Американські вчені з'ясували, що Сонце рухається в космічному просторі, залишаючи за собою хвіст, подібно до комети.
Ці унікальні дані вдалося отримати фахівцям NASA, які керують місією космічного апарату IBEX, виведеного на навколоземну орбіту п'ять років тому.
Апаратура зонда допомогла астрономам побачити два потоки заряджених частинок, що виходять з полюсів Сонця. Ще два потоки виходять з боків зірки, тому її хвіст чимось нагадує конюшину, зазначили у NASA.
Раніше хвости були помічені у деяких зірок, але той факт, що його має і наше центральне світило, став повною несподіванкою для вчених. Наскільки довгий хвіст Сонячної системи, астрофізики поки сказати не можуть.
Вчені сподіваються, що IBEX та інші подібні апарати допоможуть їм досліджувати межі Сонячної системи, вивчивши геліосферу. У цьому районі сонячний вітер поступається вітру інших світил нашої галактики, і, не дивлячись на те, що в цій частині космосу зараз знаходиться апарат Voyager 1, астрономи все одно отримують вкрай мало відомостей.
Зонд IBEX (Interstellar Boundary Explorer - "Дослідник міжзоряних кордонів"), запущений в 2008 році, саме і повинен відповісти на питання про взаємодію сонячного вітру з міжзоряним середовищем.
Спеціально для цього, на борту супутника знаходяться дві високотехнологічні камери, призначені для моніторингу частинок високих енергій.
У 2009 році IBEX виявив незрозуміле високоенергетичне випромінювання на межі Сонячної системи. !zn
Читайте також:
Астрономи знайшли систему з трьома потенційно населеними планетами