Наголошується, що табличка була написана сайбейською мовою, яка використовувалася з першого тисячоліття до нашої ери до другої половини VI століття нашої ери на території сучасного Ємену. Напис на ній зазначав: "Ілімата і Хабінат, два слуги Хавиляна, пропонують Аттару Харману, господарю Бани, табличкою з бронзи своїх синів і тих, кого він додасть для їхнього порятунку". За словами дослідників, слово "Бана" використовувалося для позначення храму.
Згідно з історичними даними, на території сучасного Ємену розташовувалася безліч королівств, деякі з яких займалися торгівлею ладаном і спеціями. Відзначається, що табличка була виставлена на аукціон у США. Вона піднімає кілька запитань: що це за бог і де його храм? Хто люди, які згадуються в табличці? І яким чином вона потрапила на територію США?
На думку дослідників, спочатку табличка розташовувалася в храмі, який розташовувався недалеко від Сани, столиці Ємену. Ім'я "Хавилян" згадується ще в одному артефакті, в якому перераховуються "імена князів комуни Аф'я". Дослідники точно не знають, де вона розташовувалася, але люди, які жили тут, були "файшанітами" - групою, яка жила біля Сани.
На думку дослідників, артефакт міг бути вкрадений з Ємену, який з 2014 року перебуває в стані громадянської війни, і проданий на чорному ринку.
Раніше під час розкопок біля собору святого Юра у Львові археологи виявили фундамент, який, на думку дослідників, є частиною церкви, що стояла на цьому місці до зведення собору. Фундамент датується XIV–XV століттям.