Корабель був описаний у фрагмента 2.96 "Історій" Геродота. Давньогрецький історик писав про свою поїздку в Єгипет і описав тип вантажного судна Нілу, який називався барисом. Згідно з малюнками, які були зроблені Геродотом, корабель складався ніби з цегельної кладки, викладеної папірусом, а рульова вісь проходила крізь отвір в кілі. Відомості про подібну систему рульового управління в епоху фараонів надходили і з інших джерел, проте ніяких доказів у вчених не було.
Знахідка отримала назву "Корабель 17". Він вийшов з нині затонулого міста-порту Тоніс-Геракліон недалеко від дельти Нілу, який датується 644-332 роками до нашої ери. Тут археологи вже знайшли понад 70 свідчень корабельних аварій і незліченні артефакти, які дозволили детальніше дізнатися про історію древнього міста і його культурі.
Дослідникам вдалося вивчити більше 70% корпусу корабля. Археолог Даміан Робінсон з Оксфордського центру морської археології зазначає, що лише тепер вчені нарешті переконалися в правоті Геродота. Враховуючи численні подібності і унікальну рульову систему, дослідники вважають, що "Корабель 17" настільки близький до описаного в книзі, що цілком міг бути побудований на тій же верфі, що і описане Геродотом судно.
Раніше під час розкопок біля собору святого Юра у Львові археологи виявили фундамент, який, на думку дослідників, є частиною церкви, що стояла на цьому місці до зведення собору. Фундамент датується XIV–XV століттям.