Перший приватний місячний посадковий модуль Peregrine, запущений з території США за 50 років, не зміг досягти своєї мети і тепер прямує до нашої планети. Скоріш за все, згорить в атмосфері Землі, повідомляє Science Alert.
Незабаром після відокремлення від ракети-носія на борту космічного апарату стався вибух, і стало зрозуміло, що він не зможе здійснити посадку на Місяць через те, що втрачає велику кількість палива. Водночас компанії Astrobotic вдалося активізувати наукові інструменти.
«Наша остання оцінка тепер показує, що космічний корабель перебуває на шляху до Землі, де він, швидше за все, згорить у земній атмосфері. Наразі команда оцінює варіанти, і ми повідомимо про це, як тільки зможемо», - заявили в компанії.
Схожий на коробку апарат знаходиться у космосі майже тиждень. Він відлетів на відстань 390 000 кілометрів від Землі.
Спостерігачі за космосом уважно стежили за подорожжю Peregrine і сподівалися, що він все ж таки зможе досягти Місяця і здійснити «жорстку посадку», як це вже бувало. Але незабаром стало ясно, що й цієї мети не вдасться досягти.
Це не перший приватний апарат, який не зміг здійснити посадку на Місяць. Перед цим невдача спіткала ізраїльський та японський модулі.
Нагадаємо, у серпні Індійська організація космічних досліджень заявила про успішну посадку на поверхню Місяця космічного апарату "Чандраян-3". Після цього прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді заявив, що Індія має прагнути «нових та амбітних цілей», включаючи висадку астронавтів на Місяць до 2040 року.