Рада Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) дискваліфікувала Російське антидопінгове агентство через невідповідність кодексу організації, повідомляється на сторінці WADA в Twitter. Дане рішення було прийнято на тлі допінгового скандалу з російськими спортсменами.
Також подібне рішення винесено щодо Андорри, Аргентини, Ізраїлю, Болівії та України.
Clear decision from WADA Board @ pivotal moment for sport: RUSADA non-compliant; NADOs in Andorra,Israel,Argentina,Bolivia& Ukraine also so.
- WADA (@wada_ama) 18 ноября 2015
Це означає, що національні антидопінгові агентства зазначених країн не зможуть продовжувати роботу, поки в WADA не підтвердять їх методи роботи.
Non-Compliance means anti-doping orgs cannot conduct operations until they reinstall quality anti-doping programs& r deemed compliant again
- WADA (@wada_ama) 18 ноября 2015
Рішення про виключення України, Аргентини і Болівії прийнято у зв'язку з тим, що ці країни використовували неакредитовані лабораторії.
1/2...The reasons for non-compliance? Andorra and Israel deemed not to have sufficience 2015 Code rules in place.Argentina,Bolivia & Ukraine
- WADA (@wada_ama) 18 ноября 2015
2/2...were using non-accredited laboratories. Therefore deemed non-compliant with globally accepted 2015 Code rules #WadaReport
- WADA (@wada_ama) 18 ноября 2015
Крім цього, WADA занесла в "список спостереження" Бельгію, Грецію, Францію, Бразилію та Мексику. Вони до березня 2016 року повинні покращити стан справ у обсласті антидопінгового контролю.
And to recap: Belgium, Brazil, France, Greece, Mexico and Spain on compliance "watch list". Conditions to be met by 18 March 2016.
- WADA (@wada_ama) 18 ноября 2015
У Міністерстві молоді та спорту України заявили, що мова не йде про дискваліфікацію. "У Міністерстві молоді та спорту України взяли до роботи останні заяви та рекомендації Всесвітнього антидопінгового агентства, - йдеться у заяві.
Звертаємо увагу спортивної спільноти та ЗМІ, що в жодному разі мова не йде про "дискваліфікацію" чи будь-які інші санкції відносно нашої держави. Мова йде про тривалий робочий та природній процес приведення антидопінгової діяльності в Україні до стандартів та норм ВАДА. Україна буде неухильно слідувати всім правилам, рекомендаціям та зауваженням Всесвітнього антидопінгового агентства. Це чітка та принципова позиція Міністерства молоді та спорту.
Також у міністерстві відзначили, що на даний момент Україна веде роботу з акредитації лабораторії Національного антидопінгового центру.
13 листопада, Рада Міжнародною асоціацією легкоатлетичних федерацій (IAAF) у зв'язку з допінговим скандалом прийняла рішення про тимчасове відсторонення російських спортсменів від участі у змаганнях, які проводяться під егідою IAAF. Дискваліфікація означає, що спортсмени і обслуговуючий персонал з Росії не мають права брати участь у міжнародних змаганнях під егідою IAAF та Олімпійських Іграх.