Українці на Олімпіаді в Токіо: розклад і результати дні 1 серпня

Українці на Олімпіаді в Токіо: розклад і результати дні 1 серпня Романчук претендуватиме на золото © НОК України
Українські атлети продовжують боротьбу за медалі.

У неділю, 1 серпня, на Олімпіади в Токіо відбудуться чергові медальні змагання.

Всього в цей день буде розіграно 25 комплектів медалей, а українці поборються за нагороди у двох дисциплінах.

Наша головна надія на перше золото Ігор пов'язана з плавцем Михайлом Романчуком на його коронній дистанції 1500 метрів вільним стилем, а у важкій атлетиці за нагороду повинна поборотися Ірина Деха.

Розклад медальних змагань за участю українців:

4:44. Плавання, Чоловіки 1500 метрів вільним стилем

Український плавець Михайло Романчук подолав кваліфікацію з найкращим результатом, а у вирішальному запливі вів боротьбу з американцем Робертом Фінке і німцем Флоріаном Веллброком.

На останніх 200 метрах Романчук зумів випередити Веллброка, але дістати Фінке йому не вдалося. Українець показав результат 14.40,66 і відстав від переможця на 1,01 секунди, що принесло йому срібну медаль.

Ще один українець Сергій Фролов у фінальному запливі став останнім.

Медалі:

1. Роберт Фінке (США) - 14.39,65

2. Михайло Романчук (Україна) - 14.40,66

3. Флоріан Веллброк (Німеччина) - 14.40,91.

13:50. Важка атлетика. Жінки. До 76 кг

Українка Ірина Деха в ривку зуміла взяти з другої спроби вагу 113 кг, однак провалила поштовх - усі три спроби взяти 131 кг завершилися невдало. Таким чином, Деха залишилася без медалі Олімпіади.

Медалі:

1. Нейсі Дахомес Баррера (Еквадор) - 263 кг

2. Кетрін Най (США) - 249 кг

3. Аремі Фуентес Савала (Мексика) - 245 кг.

Український борець греко-римського стилю Ленур Теміров пробився до півфіналу Олімпіади. Теміров у чвертьфіналі переміг Армена Мелікяна з Вірменії з рахунком 8:4, а в сутичці за путівку в фінал його суперником був японець Кенічіро Фуміта. Українець поступився з рахунком 1:5 та відправився у поєдинок за бронзу, який відбудеться 2 серпня.

Легкоатлетка Марина Бех-Романчук вийшла до фіналу Ігор у стрибках в довжину. Українка показала результат 6,71 метра і зайняла десяте місце.

У метанні молота кваліфікацію не зуміли подолати Ірина Климець (21-ше місце) та Ірина Новожилова (30-те місце).

Наталя Стребкова не вийшла до фіналу Олімпіади в бігу на 3000 м з перешкодами - українка з результатом 9.49,15 посіла 35-те місце.

Українка Алла Белінська поступилася в 1/8 фіналу в жіночій вільній боротьбі проти китаянки Чжоу Цянь - 3:4. Вона виступала у ваговій категорії до 76 кг.

У боксі Олександр Хижняк забезпечив собі медаль Токіо-2020. Він виграв чвертьфінальний бій у суперника з Домініканської республіки Еурі Седено Мартінеса роздільним рішенням суддів і 5 серпня виступить у півфіналі проти філіппінця Еуміра Марсьяля.

Нагадаємо, що в активі збірної України вже п'ять бронзових нагород та одне срібло Олімпіади-2020, які завоювали Дар'я Білодід (дзюдо), Ігор Рейзлін (фехтування), дует Олена Костевич/Олег Омельчук (стрільба), Михайло Романчук (плавання, срібло та бронза) та Еліна Світоліна (теніс).

Раніше повідомлялося про те, що медаль Світоліної стала для України першою в історії тенісних олімпійських турнірів.