Переважна більшість любителів футболу впевнена, що корінь суддівських бід - у тиску на арбітрів з боку президентів та власників клубів, які підкуповують і залякують рефері.
Третина (30,1%) українських футбольних уболівальників переконані, що власник ФК «Шахтар» Рінат Ахметов найбільш часто впливав на суддів в останньому чемпіонаті України. Про це свідчить опитування, проведене Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) для 3 «заслужив» скромні 1,7%. Водночас, майже половині вболівальників (49,9%) важко відповісти на це питання.
Переважна більшість (63,1%) упевнені, що корінь суддівських бід - у тиску на арбітрів з боку президентів і власників футбольних клубів, які підкуповують і залякують рефері. 21,3% вважають, що на суддів тисне ФФУ. 16,6% прямо пов’язують проблеми у суддівстві із кваліфікацією арбітрів.
А 24,8% респондентів заявили, що найчастіше надмірною прихильністю суддів користувався донецький «Шахтар». Із цим згодні, зокрема, 37% уболівальників «Карпат», 35 - «Дніпра», 33 - «Динамо», 18 - «Металіста» і 9% фанів самого «Шахтаря»
Надмірну суддівську лояльність стосовно «Динамо» побачили 16,1%. Серед них 32% уболівальників «Металіста», 26 - «Шахтаря», 15 - «Дніпра», 13 - «Карпат» і 7% шанувальників біло-блакитних.
22,8% назвали відверто поганим і ще 32,8% скоріше поганим суддівство у скандальному матчі «Динамо» (Київ) - «Шахтар», який відбувся 7 квітня на «Донбас-арені» й завершився перемогою господарів із рахунком 2:0. Тож помилки сімферопольського арбітра Юрія Вакса виявилися очевидними для більшості вболівальників. 28,9% визнали повністю несправедливим, а 26,3% скоріше несправедливим видалення столичного хавбека Дениса Гармаша.
У той же час, 48,5% вважають підсумок гри справедливим (повністю або скоріше), 44,7% - несправедливим (повністю або скоріше). Як нам здається, наведені цифри спростовують традиційну думку про те, що у вболівальника емоційне завжди бере гору над раціональним. Симпатії чи антипатії не завадили багатьом уболівальникам об’єктивно судити про побачене.
У рамках дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, були опитані 1636 шанувальників футболу віком від 16 років, які проживають у 102 населених пунктах у всіх регіонах країни. Дослідження проводилося 21 квітня - 2 травня, похибка становить 2,5%.