Перед Евробаскетом багато хто з вболівальників вважав, що Україна, незважаючи на численні кадрові втрати, повинна виходити з групи з Литвою, Латвією, Бельгією, Чехією та Естонією. Грізним суперником в цьому сикстеті виглядала тільки литовська збірна. У підсумку ж конкуренція виявилася набагато серйознішою, ніж передбачалося - відразу три збірні з української групи опинилися в чвертьфіналі, а Литва взагалі стала фіналістом. При цьому Україна зуміла дати бій литовцям, програвши лише в кінцівці.
На думку "Обозревателя", важливою причиною, яка перешкодила українцям успішно виступити на турнірі, стала економічна прірва, яка розділяє Україну і її суперників. Приміром, у тій же Литві в останні п'ять років баскетбол щорічно приносить в бюджет країни 380 мільйонів доларів - кожен інвестований літ дає 40% прибутку. А за останні п'ять років баскетбол приніс литовській торгівлі $ 115 мільйонів. Також великий економічний ефект був отриманий від будівництва п'яти баскетбольних арен загальною місткістю близько 60 000.
У той же час в Україні баскетбол дотується державою, і ні про який прибуток мови не йде. А при нинішньому стані економіки домогтися чогось подібного Литві, на думку ЗМІ, просто неможливо.
Наголошується, що серед команд своєї групи Україна посідає останнє місце за ВВП, а також кількості баскетбольних клубів і передостаннє - за кількістю ліцензованих гравців (менше тільки у Латвії). Також, зазначає "Обозреватель", протягом 20 років український баскетбол в основному деградував або тримався на плаву, а домагатися значних результатів без гідного фінансування неможливо.
Нагадаємо, єдину перемогу українці здобули над збірною Латвії, взявши реванш за поразку на Євробаскеті-2013.