"Будівельник" зупинив переможну ходу "Донецька", розгромивши суперника в Києві

"Будівельник" зупинив переможну ходу "Донецька", розгромивши суперника в Києві Михайло Анісімов зробив солідний внесок у перемогу "Будівельника" © iSport.ua
Кияни підняли настрій після невдалого відрізка в Євролізі, обігравши головного конкурента у боротьбі за медалі Суперліги.

Київський "Будівельник" завдав розгромної поразки БК "Донецьк" у матчі регулярного чемпіонату Суперліги України. Завдяки впевненій і самовідданій грі кияни не залишили шансів одному з конкурентів у боротьбі за чемпіонство - 82:55.

"Будівельник" зумів реабілітуватися за серію з чотирьох домашніх поразок, яких київська команда зазнала у рамках Євроліги. А "Донецьк", на старті українського чемпіонату здобув сім перемог, його було у підсумку зупинено більш мобілізованим і налаштованим на перемогу опонентом.

Тим не менш, донеччани залишилися на вершині турнірної таблиці - в їхньому активі показник у 87,5 % або 15 набраних очок, якщо говорити про європейську систему підрахунку залікових пунктів. "Будівельники" поки залишаються в середині табелі про ранги - у семи поєдинках підопічні Айнарса Багатскіса здобули чотири перемоги.

На другому місці - южненський "Хімік", який вдало розпочав сезон як на європейській арені, так і в Суперлізі: південці поки другі у своєму секстеті у розіграші Єврокубка і лише одного разу програли в українському чемпіонаті - "Кривбасбаскету". І, нарешті, на третій позиції першості - фіналіст минулорічного плей-офф маріупольський "Азовмаш".

Матч у Києві почався з гострої гри - за 10 хвилин стартового періоду команди на двох набрали більше середнього показника очок - донеччани при такому сценарії виявилися сильнішими - 16:20. Однак поступово команда Багатскіса набирала обертів. У цьому відрізку вдало діяла захисна лінія команди, а Даріушу Лавриновичу, що стабільно грає на високому рівні, знайшлася хороша заміна під щитом суперника - Михайло Анісімов. До великої перерви кияни вели 37:27, давши супернику набрати за сім балів за чверть.

Далі до вдалих дій у трисекундній зоні підключилися і київські снайпери. Відрив господарів зростав, а гра "Донецька" зовсім розладналася. У команди Валерія Плеханова не знайшлося лідера, який би міг внести перелом у дії партнерів - фізично гості були просто не готовими протистояти киянам, які звикли до щільного графіку матчів на високому рівні. За останні 13 хвилин поєдинку донеччани набрали лише 11 очок, тоді як "жовто-сині" продовжували тиснути. Підсумковий розгром не змусив себе чекати.

"Будівельник" - БК "Донецьк" - 82:55 (16:20, 21:7, 21:15, 24:13)

Б: Мінард (17 + 6 підбирань + 4 передачі), Стрелнієкс (12 + 5 передач + 4 перехоплення), Шаленга (10), Лавринович (19 + 8 підбирань + 8 передач + 3 перехоплення), Анісімов (19 + 13 підбирань) - старт; Кук (3 + 5 передач), Горбенко (2 + 5 підбирань), Лебединцев (0), Тищенко (0), Неруш (0).

Д: Цинцадзе (1), Кінг (10), Яковлєв (4), Макколі (16 + 5 підбирань + 4 втрати), Кіллінгсворт (11 + 7 підборів) - старт; Корнієнко (5 + 8 підбирань), Липовий (4), Глєбов (2), Конате (2), Буренко (0).

Двоочкові кидки: 28/43 (65%) - 19/37 (51%)

Триочкові кидки: 6/25 (24%) - 4/23 (17%)

14 Дніпро-Азот 5 0 5 0 330-382 5

Таким чином, "Будівельник" підійшов у хорошому настрої до чергового домашнього матчу в Євролізі: 29 листопада українці у Палаці спорту будуть протистояти багаторічному лідеру євротурніру московському ЦСКА. При цьому, на сьогоднішній день "будівельники" займають останнє місце в групі А. Перемога може дати хороші шанси киян на продовження боротьби за 4-ту позицію і вихід в наступний раунд змагань. !zn