Кращими за гори можуть бути тільки гори «Буковеля» — гірськолижного курорту навіть не європейського, а, можна сказати, світового рівня, що з нечуваною швидкістю, гідною Книги рекордів Гіннесса, виріс у Карпатах, поблизу знаменитого Яремче. Хто спускався його ідеальними трасами на ідеально заточених «росіньолівських» лижах, кому забивало подих від гострого морозного повітря і краси врізаних у небо смарагдових схилів, хто, втомлений і щасливий, зігрівався глінтвейном у його затишних колибах після прогулянки засніженими гірськими стежками, помережаними слідами диких косуль, — той підтвердить слушність цих слів.
Після однієї не зовсім вдалої поїздки на закордонний гірськолижний курорт, коли досхочу покататися завадили раптова негода, старі лижі у прокатному пункті та неякісно підготовлені траси, біля яких ще й скупчувалися довгі черги, Олександр Шевченко (тепер він директор «Буковеля») зібрав друзів, і всі разом вирішили: досить поневірятися по чужих туристично-рекреаційних комплексах, час створювати свої. Тим більше маючи такі, Богом дані, природні можливості. Причому одразу поставили високу планку — використовуючи найкращий світовий досвід і найсучасніші технології, створити в рідних Карпатах щось грандіозне за розмахом і якістю послуг, чого ще не бачили стоптані туристами Альпи та Піренеї.
Звісно, приємно говорити про зиму і сніг у таку спеку, як тепер, за кілька днів до червня. Однак дехто може запитати: який сенс? Утім, для любителів гірських лиж, які сприймають літо лише як невеличку перерву між катаннями, це буде корисна інформація, що допоможе зорієнтуватися і правильно спланувати наступний сезон. Хоча й тепер їм є заради чого їхати на «Буковель». У його магазинах саме неймовірні знижки на фірмовий спортивний одяг та знаряддя. Сім’я з трьох чоловік цілком може придбати повну екіпіровку — від різних кольору і фасону гірськолижних костюмів, масок та окулярів до лиж і навіть гірськолижних годинників провідних фірм світу — за ціною, яку в сезон довелося б викласти, тільки щоб спорядити, скажімо, доньку або сина. Італійська фірма «Vist», яка спеціалізується на гірськолижному одязі, пошила на замовлення костюми з логотипом українського курорту.
Хоча… прокатні пункти «Буковеля» забезпечать усім необхідним. Лижі тут виключно знаменитих фірм — французької «Rossignol» та австрійської «Volki». Їх міняють кожні два роки, як і все інше спорядження. Мало на якому гірськолижному курорті у сервісних пунктах перед виходом на траси допомагають одягатися. Черевики підберуть індивідуально, ще й допоможуть правильно закріпити. Бувалі лижники знають, наскільки це важливо. Але особливо вражає їх на «Буковелі» рівень підготовки лиж — вони завжди якнайкраще заточені і змащені відповідно до погоди, що забезпечує ідеальне ковзання.
Хоча «Буковель» позиціює себе насамперед як транснаціональний міжнародний гірськолижний курорт, тут і влітку — суцільне задоволення. Маунтенбайк, пішохідні прогулянки, тенісні корти… І при цьому ціни в готелях учетверо нижчі, ніж взимку. Можна зняти номер, можна — дерев’яний будиночок з усім комфортом. Можна взагалі з наметами піти на кілька днів у гори, уникаючи ефекту звикання до розкошів цивілізації. До речі, гірська засмага не має собі рівних. Вона береться повільно, але тримається дуже довго. На Новий рік такий вигляд, ніби тільки вчора з середземноморського круїзу.
Зараз, приміром, вигідно придбати абонементи на прокат спортивного знаряддя і на катання в наступний зимовий сезон. До всього, влітку треба готувати не лише лижі, а й свій організм, оскільки гірськолижні розваги потребують доброї фізичної підготовки. Тренажерним залам і саунам «Буковеля» позаздрить навіть знамениті київські клуби. Спеціалісти з фітнесу і бодібілдінгу, окрім програм із нарощування м’язів та корекції фігури, запропонують ефективні системи схуднення. Як засвідчує практика, вони безвідмовно діють, правда, якщо не дуже засиджуватися за смачними стравами буковелівських ресторанів та барів. Ось де справжнє свято для гурманів — кухні, певно, усіх народів світу. Переважає своя, українська з гуцульським колоритом.
На курорті є особливі бари — так звані панорамні, на самих гірських вершинах. Пішки не дійти — краще на підйомнику. Краєвиди — казкові! Вночі там сузір’я — як сяючі грона, навішані на Чумацький Шлях, а вдень зовсім поруч — хоч доторкнися рукою — пливуть білі пасма хмар, розчесані верхівками смерек.
Недавно Одеський інститут курортології дав офіційний висновок щодо лікувальних властивостей місцевих мінеральних джерел. Вода виявилася типу «Нафтусі». Назвали її, певна річ, «Буковельська». Тепер тут планують відкрити бальнеологічну лікарню.
У «Буковеля» загалом грандіозні проекти, виписані конкретними й чіткими планами дій. Завершується спорудження п’ятирівневого паркінгу і п’ятизіркового готелю. Таких у країні — одиниці. А також готельних комплексів економ-класу для студентів з дансингами та аквапарком. Буде свій льодовий палац. Нові траси піднімуться ще вище в гори, аби забезпечити стабільне катання з хорошим снігом. Для тих лижників, у котрих звичайні спуски, навіть зі швидкістю авто, вже не викликають вибуху адреналіну, — найсучасніші «заморочки»: хафпайп (хто в темі — той знає, хто ні — хай приїде й подивиться, а ще краще — спробує, бо описати словами цей божевільний різновид фристайлу майже неможливо), трампліни з польотами понад самими горами. Один із трамплінів буде навчальним — із величезним надувним матрацом особливої конструкції внизу, щоб лижник, упавши на нього, не підскакував знову вгору.
— Але найзаповітніша мрія засновників «Буковеля» — провести тут зимові Олімпійські ігри, — зізнається Олександр Шевченко. — І привітати з перемогою на них наших українських спортсменів, вихованих на буковелівських зіркових трасах.