Зима... Спека!

Поділитися
— Однією з прикмет нинішнього зимового сезону є раннє бронювання турів — фахівці називають це збільшенням глибини продажів, — розповідає директор з туризму туроператора ПАН УКРЕЙН Олена Шаповалова...
Балійська екзотика

— Однією з прикмет нинішнього зимового сезону є раннє бронювання турів — фахівці називають це збільшенням глибини продажів, — розповідає директор з туризму туроператора ПАН УКРЕЙН Олена Шаповалова. — Явище унікальне для нашого ринку, оскільки українці донедавна були не схильні до завчасного планування відпочинку, зазвичай запитуючи про тур «сьогодні на вчора». Приємно відстежувати нову тенденцію. Наприклад, за напрямком Таїланд «глибина продажів» становить один місяць.

Цієї зими серед українців традиційно популярним буде відпочинок у Єгипті та ОАЕ. Активно продаються австрійська та словацька «гірськолижки». Напрямки з оптимальним співвідношенням вартості туру та якості відпочинку — Анталія, Словаччина, Таїланд.

«Ну чому життя таке несправедливе? Літо лише раз на рік, а зима — цілих два: і наприкінці, і на початку», — пожартував днями один приятель. Як на мене, жарт вийшов геть невдалий. Адже саме взимку можна ліпити снігову бабу та грати в сніжки. Кататися на лижах і сноубордах. Наряджати ялинку й зустрічати Діда Мороза. Чекати дива, зрештою. Для тих же, хто скучив за літом, — пряма дорога до теплих країв: хто сказав, що диво не може бути справою наших рук?..

Острови вічної весни

Канари, що розсипалися перловим намистом на блакитних водах Атлантики, називають останнім райським куточком у Європі. Пишні ліси, екзотична природа, пустелі, гори, вулкани й навіть сніг, неймовірно гарні берегові лінії та казкові береги — усе це Канарські острови.

Для багатьох туристів Канари — найулюбленіший напрямок, куди вони повертаються знову й знову. Для інших — терра інкогніта, синонім курорту для «нових українців». Утім, це визначення давно втратило свою актуальність. Канари сьогодні доступні багатьом — за рахунок чартерного перельоту та величезної кількості турпродуктів на будь-який смак і гаманець.

Канари — острови вічної весни. Сюди можна приїжджати будь-якої пори року і навіть узимку ніжитися на сонці за температури +20—25 °С. Канари — це і європейський сервіс. Уроджена доброзичливість, повага, щира привітність навколо. Плюс стильні функціональні готелі та високі технології гостинності. Причому найвища якість обслуговування — скрізь, а не тільки в стінах готелю.

Тенеріфе — мабуть, найвідоміший серед Канарських островів — важко порівняти з іншим місцем на землі. Цей острів — величезна гора, що виростає з моря, вершиною якої є знаменитий вулкан Тейде. Нині він являє собою вулканічний конус у центрі величезної улоговини. Вся територія кратера — найчастіше відвідуваний національний парк Іспанії.

Тенеріфе — континент у мініатюрі. Уявіть собі: можна за кілька годин перенестися з оазису готелю в епіцентр місячного краєвиду біля вершини вулкана Тейде. А ще кажуть, що Канарські острови — залишки Атлантиди, описаної давніми греками. А прародичі жителів Канар — гуанчі — були такими самими велетнями з блакитними очима, як у тих переказах...

Для охочих до активного відпочинку та подорожей оптимальним вибором на Тенеріфе буде апарт-готель. Перебуваючи в ньому, ви можете вирішити, чи варто снідати та вечеряти в готельному ресторані, чи краще готувати самостійно. Найфешенебельніший готель острова — п’ятизірковий Gran Melia Bahia del Duque на березі океану. Його номери розташовуються в особняках, побудованих у стилі XIX століття і які нагадують венеційські будівлі вікторіанської епохи. Територія готелю є тропічним парком.

Що робити взимку в Анталії?

Відповідаю: чудово відпочивати! Адже Анталія взимку — це комфортний клімат (середня температура повітря — +22 °С), коли впродовж дня можна зануритися в сонячні промені зимового сонця та позолотити шкіру ніжною засмагою. А ввечері, накинувши піджак, пройтися пляжем, вдихаючи морську свіжість. Зима на славнозвісному турецькому курорті — ідеальний час, щоб насолодитися спокійним, ситим і розміреним відпочинком. Коли можна присвятити час екскурсіям історичними місцями, на які так багате узбережжя Анталії. Побалувати себе процедурами в СПА-центрах, чиї зимові ціни, безумовно, істотно нижчі за «високосезонні». Зайнятися спортом і шопінгом.

Коли закінчується літній сезон, майже всі готелі категорії «трьох» і «чотирьох зірок» закриваються. Взимку, як правило, працюють тільки «п’ятірки». Але! Їхні ціни стають настільки лояльні, що багато хто може дозволити собі високоякісний відпочинок: вартість тижневого туру — від 199 у.о.

Шарм. Шарман!..

Шарм ель Шейх ось уже яку зиму впевнено тримає лідерство серед найбільш затребуваних українцями «пляжних» напрямків. Проте напевно не всі, навіть із числа завсідників цього популярного курорту, знають, скажімо, про особливості його різноманітних районів.

Розпочнемо з найпівденнішої точки — бухти Шарм ель Майя, де розташовані старе місто, ринок і усього кілька готелів. Корали в бухті є, але в 20—30 метрах від берега. У Шарм ель Майя є громадський пляж — Мархаба Біч, сюди привозять відпочивальників із більшості найближчих три- і чотиризіркових готелів.

Мис Рас Ум Ель Сід знаходиться високо над рівнем моря, тому прибережні «четвірки» і «п’ятірки» мають або спуск-сходи на пляж, або похилу територію. Піщаного берега в цьому районі немає. Рас Ум Ель Сід — досить новий район Шарма, він інтенсивно забудовується. Тут зосереджено багато недорогих готелів рівня «трьох зірок». Готелі в цьому районі відокремлені, прогулянкової набережної немає, магазинів теж практично немає, і маршрутки тут не ходять. Тому всі виїзди з готелю — на готельному автобусі, який ходить за розкладом, або на таксі.

Центр вечірнього та нічного життя Шарма — бухта Наама бей. У цьому місці є всі категорії готелів — від «трійок» до «п’ятірок», а готелі першої лінії відділені від пляжів пішохідною набережною. І, увага: тут у жодному готелі немає номерів із видом на море. Найгарячіша новина Наама бей (та й усього Шарма) — відкриття аквапарку, розташованого за готелем Hilton Dreams.

Йдемо далі на північ. Прямо за курсом — бухти Шаркс бей і Рас Назрані. Тут перша лінія «заселена» чотири- та п’ятизірковими готелями, а друга — інтенсивно забудовується. Майте на увазі: туристичної інфраструктури поза готелями тут немає.

Найпівнічніший район Шарма — Набкх. Раніше цей район був не надто популярний через віддаленість від Наама бей. Тепер у Набкху працюють торговельний центр (навпроти готелю Oriental Resort), близько 30 магазинів, відкриваються ресторанчики, фаст-фуди, дискотеки.

Земля чудес і спокус

У самому центрі Азії є земля різноманітних культур, чудес і спокус. Земля найкращих у світі пляжів, кришталево чистих вод, які омивають безліч тропічних островів. Саме тут найкращі у світі місця для пірнання. Це — Малайзія.

Малайзія — батьківщина найдавніших джунглів на планеті, каучуку та рідкісних видів тварин. Наприклад, саме тут живуть лані завбільшки з... кішку та м’ясоїдні рослини.

Територія Малайзії складається з двох частин, розділених Південно-Китайським морем. Це — Західна Малайзія (південь півострова Малакка) і Східна Малайзія (штати Саравак і Сабах на території острова Борнео).

Сприятливі кліматичні умови дозволяють зробити відпочинок у Малайзії цілорічним: тут майже немає сезонних змін клімату. Проте з мінливими напрямками вітрів пов’язані певні кліматичні відмінності й, відповідно, сезонність відпочинку у східній і західній частинах узбережжя півострова Малакка. Найкращим часом для відвідування Західної Малайзії вважається період із кінця листопада до початку лютого, а Східної — травень — вересень.

Столиця країни — Куала-Лумпур — найбільший фінансовий і торговельний центр держави й водночас центр туризму: місто парків, садів і музеїв. Це ще й найзеленіша азійська столиця. Найбільша визначна пам’ятка міста — «Озерний сад»: величезний парк, який включає в себе парки оленів, птахів і метеликів, а також сад орхідей, де вирощують близько 3000 видів цих рослин, привезених зі всього світу. Характерно, що Куала-Лумпур є лідером нічного життя всієї Південно-Східної Азії, проте при цьому залишається однією з найспокійніших столиць світу.

Острів Борнео (Калімантан) розташований у Південно-Китайському морі між півостровом Малакка та Філіппінами. Острів поділений між трьома державами — Малайзією, Індонезією та Брунеєм.

На Борнео мешкає понад 25 самобутніх народностей. Тут немає такої кількості фешенебельних готелів і впорядкованих пляжів, як у західній частині країни, зате збереглися великі ділянки незайманих лісів, населених унікальною фауною, а узбережжя острова обрамлене чудовими пляжами та кораловими рифами.

Найпопулярнішим серед наших туристів курортом Малайзії є о. Лангкаві. Острів подобається за білі піщані пляжі, прозоро-блакитні води лагун, надзвичайно гарний підводний світ — справжній рай для дайверів. Найкращий час для дайвінгу — із жовтня по квітень.

Життя на Лангкаві спокійне та респектабельне, а сервіс дивує не тільки якістю, а й ціною. Цей острів — рай незайманих ландшафтів. До відома потенційних туристів: з 1987 року Лангкаві оголошено зоною безмитної торгівлі, отже, товари тут набагато дешевші, ніж в усій Малайзії.

У гості до людей з... хвостиками

Індонезія — це найбільший у світі архіпелаг, розташований у Південно-Східній Азії. Найбільші острови — Ява, Суматра, Калімантан, Сулавесі. Острови архіпелагу різняться між собою як за економічним розвитком, природним ландшафтом, культурою, релігією, так і за мовами (понад 900 мовних говірок). Природа Індонезії — одна з найбагатших на планеті, крім неї лише Бразилія має таке розмаїття.

Суматра — це острів-заповідник. Гірські вершини, водоспади, озера, тропічні ліси... Саме тут ростуть найбільші у світі м’ясоїдні рослини. У м. Джокджакарта, що на о. Ява, знаходиться восьме чудо світу — Боробудур — найбільший у світі буддійський храм. На о. Іріянжая живуть бойові племена, для яких війна є сенсом життя. Острови Борнео славляться непрохідними джунглях, де живуть племена дикунів. На о. Флорес дозволено полювання на китів. А на о. Сулавесі живуть люди з... хвостиками: у них крижовий відділ хребта видовжений на 10 см.

Найбільш популярний і розвинений туристичний напрямок — о. Балі. Він приваблює туристів унікальною природою (саме тут височіють три діючі вулкани), давньою багатою культурою, чудово налагодженим курортним життям.

Острів Балі умовно можна поділити на дві частини. Перша — від аеропорту Денпасара на північ: це та частина острова, куди проводять екскурсії та де живуть місцеві жителі. Друга — від аеропорту Денпасара на південь: курортна зона Балі, де зосереджені готелі, ресторани.

Район Кута популярний серед молоді, це — місце для охочих до активного денного та нічного життя. Тут працюють модні дискотеки, нічні клуби, ресторани, бари, аквапарк Waterboom Park. Центром Кути є Матахарі, де зосереджені основні торговельні та розважальні центри. Пляжі Кути — ідеальне місце для серфінгу. До речі, тільки в Куті є школи з навчання серфінгу.

У 15 хвилинах їзди від Кути — Джимбаран, порівняно новий туристичний район, куди приїжджають заради комфорту й можливості усамітнитися: готелі в цьому районі найвищого класу.

Курортний район Санур — це невеличке туристичне селище з численними готелями, ресторанами та маленькими сувенірними крамничками. Санур — місце для спокійного сімейного відпочинку з дітьми. Тут розташовані готелі економкласу. Санур вважають одним із центрів водних видів спорту на Балі.

Район Нуса Дуа — найбільш респектабельний і популярний курорт острова, який являє собою відділену від острова паркову зону з чудовими пляжами, гарними садами, традиційними балійськими храмами, гольф-полями, СПА-центрами та бутиками. Центр курорту — торговельно-розважальний комплекс Галерея Нуса Дуа, де, крім ресторанів і магазинів, вечорами дають вистави з національною музикою, проводять балійські фестивалі мистецтв. У Нуса Дуа немає житлових кварталів, моторизовані види спорту на пляжі заборонені.

Балі сьогодні — один із наймодніших курортів і один із наймістичніших островів. З легкої руки зірок Голлівуда та поп-дів сюди приїжджають тисячі людей з усього світу, щоб улаштувати тут собі весілля за балійським обрядом. Весілля по-балійськи — модна тенденція останнього десятиріччя.

У руслі модного звичаю, балійські готелі пропонують туристам проводити весільну церемонію прямо в себе — на території готельних тропічних садів. Туристи можуть також обрати традиційне весілля в домашньому храмі іменитого балійця. Така церемонія найбільше наближена до балійських традицій і дозволяє майбутньому подружжю стати учасником давнього ритуалу.

Напередодні весілля вся сім’я готує прикраси для храму та дари богам — квіткові гірлянди, вигадливо сплетені трави та квіти. Наречена й наречений вдягають барвисте вбрання з дорогих традиційних тканин, голову прикрашають золотими коронами. Священик благословляє молодих і здійснює стародавній балійський обряд вінчання. Після закінчення церемонії подружжю видають балійську грамоту про вінчання — «лонтар», написану стародавнім балійським письмом на пальмових листках. І нехай спробують вони після цього не жити в злагоді та любові! Балійські боги такої «самодіяльності» не прощають...

У статті використано
матеріали, люб’язно надані
туроператором ПАН УКРЕЙН

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі