Центральною подією відкритого чемпіонату України в Києві на спорткомплексі «Олімпійський» став виступ у стрибках із жердиною Сергія Бубки. Старожили, у тому числі й я, не могли пригадати, коли востаннє великий стрибун брав участь у чемпіонаті своєї країни. Мені здається, що років вісім тому я бачив його виступ взимку на київському манежі. Славетне ім’я чемпіона і рекордсмена світу привело на трибуни, що прилягали до місця дійства, понад п’ять тисяч глядачів. Початок змагань трохи затримався через те, що організатори повертали на секторі місце для стрибків так, щоб вітер сприяв спортсменам. Додамо, що в стрибках у висоту і з жердиною сила вітру не вимірюється. Ще можна сказати, що стояла дика спека, і вітру, практично, не було. Цей вид змагань обслуговувала донецька бригада суддів, під тим приводом, що з 12 учасників десять представляли Клуб Бубки на чолі з засновником. Футбол — досить цікавий вид спорту, але все ж матчі київського «Динамо» кияни поки що не судять...
Бубка, згідно з правилами, разом з усіма учасниками провів у секторі для стрибків під нестерпним сонцем три години, що, очевидно, і позначилося на його стані. Присутність легендарного атлета сильно вплинула на більшість його одноклубників, і чотири молодих стрибуни, демонструючи народний стиль стрибка «кукарача», не змогли взяти початкову висоту. Можна було припустити, що до своєї першої висоти Сергій залишиться сам, але сталося так, що два молодих спортсмени — Олександр Корчмид із Київської області і донеччанин Денис Юрченко не спасували і значно поліпшили власні рекорди, при цьому Корчмид подолав 5,50, а Юрченко — 5,72.
Бубка почав стрибати з висоти 5,60, і відразу з’ясувалося, по-перше, що біжить він важко і невпевнено, а при такому «по-перше» «по-друге» вже не потрібно. Всі три спроби були безнадійними, при цьому останню спортсмен переніс на 4,72.
Проте сам атлет був задоволений і сказав журналістам, що вперше за півроку відчув, що в нього нічого не болить. На початку сезону Бубка мав намір стартувати до відкриття Олімпійських ігор десять разів. Травма стегна поставила його в складне становище, але тепер він збирається виступити ще чотири рази, після чого остаточно визначиться, чи виходити йому в олімпійський сектор. Немає нічого неможливого в тому, що він цілком зможе конкурувати із суперниками, котрі знову зациклилися на висотах близько 5,80.
Додам, що Бубка призначений не тільки капітаном збірної легкоатлетів, а й прапороносцем української делегації.
На чемпіонаті були показані кілька дуже високих результатів. Метальники молота добре засвоїли 80-метрову межу — переміг Владислав Піскунов — 80,88 м, другим був Андрій Скварук — 80,70 м, третім — Олександр Крикун — 79,52. Треба відзначити стрибок потрійним Сергія Ізмайлова на 17 метрів 01 см, стрибок у довжину Олексія Лукашевича на 8 метрів 11 см, результат Геннадія Горбенка в бігу на 400 метрів із бар’єрами — 49,78 с. Олена Антонова метнула диск на 66,38 м, а Ірина Михальченко і Вікторія Паламар подолали в стрибках у висоту 198 см. Добре стрибнула в довжину Олена Шеховцова — 6 метрів 86 см. І, зрозуміло, чудовий стрибок із жердиною Анжели Балахонової — 4 метри 52 см.