УСЕ В НАС ВИЙДЕ!

Поділитися
Вже вшістнадцяте під дахом манежу гримів оркестр, відкривалися міжнародні змагання з легкої атле...

Вже вшістнадцяте під дахом манежу гримів оркестр, відкривалися міжнародні змагання з легкої атлетики на призи «Дзеркала тижня», і попереду довгої колони учасників із 67 команд йшов, як символ могутності, броварський богатир Олександр Багач, великий атлет із непохитною волею. Він єдиний з усіх міг похвалитися тим, що був переможцем перших таких змагань! І коли після параду до Олександра помчали з мікрофонами кореспонденти трьох телекомпаній, присутніх на цьому святі, коли разом із ними з веселого натовпу молоді, яка оточила ветерана, простяглися по автографи десятки рук, — опальний чемпіон отримав непогану компенсацію за всі життєві негаразди. І зрозумів, що він, як і раніше, потрібен. А мені спало на думку, що український спорт живе, що в ньому є наступність поколінь. І поки існують ось такі традиційні змагання в нашій країні, де саме на дитячий і юнацький спорт найчастіше, на жаль, не вистачає грошей, можна говорити і про те, що є в нашому нестійкому світі острівець стабільності.

560 учасників, як звичайно, виступали не лише в командах українських міст і областей, а й Білорусі, Польщі, Росії, Словаччини та Придністров’я. Їх привітали від імені Кабінету міністрів України Микола Костенко, перший віце-президент Федерації легкої атлетики України Валерій Александров, голова Київської облради сільського спортивного товариства «Колос» Станіслав Блощаненко, редакцію «Дзеркала тижня» представляв заслужений журналіст України Михайло Мигаль. А суддівська колегія працювала під пильним контролем найдосвідченішого українського арбітра Юрія Карпюка, який 21 рік тому очолював дуже важливу ділянку роботи на Московській олімпіаді й нагромадив неоціненний досвід суддівства в багатьох міжнародних турнірах. Не можна не зазначити, що в центрі оформлення всієї складної документації — секретаріаті нашого турніру — трудилася заслужений майстер спорту, олімпійська чемпіонка в бігу на 800 метрів Людмила Гуревич-Лисенко, що серед суддів можна було побачити ще чимало досвідчених арбітрів вищої національної категорії. І, звісно ж, знову прикрашав змагання своїм невичерпним ентузіазмом «відповідальний за все» протягом шістнадцяти років директор турніру Микола Малиновський. Він був у центрі організаційної роботи ще в ті часи, коли перші змагання проходили під егідою редакції «Сільських вістей». Я добре пам’ятаю, як одного разу зустрів на вулиці Миколу Малиновського й Анатолія Кавицького — тренерів обласного «Колоса», і вони запитали, як знайти головного редактора «Дзеркала тижня» Володимира Мостового. Я охоче показав їм цю, як з’ясувалося, правильну дорогу. Два ентузіасти зуміли переконати Володимира Павловича, який доти не відзначався особливою любов’ю до легкої атлетики, взяти на себе додаткове навантаження з організації турніру. Тепер, коли промайнули роки і турнір здобув загальну підтримку в легкоатлетичному світі та добрих спонсорів, коли разом з Анатолієм Кавицьким став заслуженим тренером України і Микола Малиновський, а назва нашого видання вже міцно пов’язана з чудовими змаганнями, — залишається тільки робити все можливе для зміцнення традиції.

Насамперед слід сказати, що в турнірі виступали спортсмени та спортсменки 1984 року народження і молодші, а решта бажаючих вважалися учасниками «поза конкурсом», тобто мали право лише на фіксацію свого результату на фініші. І, мабуть, не зовсім має рацію мій давній товариш, кращий український суддя-інформатор Борис Гільман, сказавши про лідера при проведенні забігів на 1500 метрів: «Ну, цей спортсмен біжить «поза конкурсом» і ми не називатимемо його прізвища». Напевно, глядачам, які переповнили балкон манежу, було цікаво знати, хто ж усіх випереджає. А для цього віку високих результатів за два дні змагань було показано чимало. І сюрпризи розпочалися з першого ж виду програми.

Навряд чи потрібно звинувачувати суддівську колегію в тому, що арбітри не повністю врахували спортивні можливості чемпіона світу у штовханні ядра поляка Кжиштофа Кживоша. Адже в цьому секторі напевно штовхав ядро й Олександр Багач, і багато сильних дорослих майстрів — усім місця вистачало. А тут раптом на розминці перед змаганнями виявилося, що Кжиштофу простору в секторі замало! Вибачте, слід було попередити читачів, що ядро в юнаків важить набагато менше, ніж у дорослих атлетів, — «лише» п’ять кілограмів. Коротше кажучи, суддям довелося відсувати назад коло, щоб польський умілець міг розвернутися. І Кжиштоф у кращій спробі мав вражаючий результат — 20 м 78 см! Схоже на те, що на найближчому чемпіонаті світу, який має відбутися на Ямайці влітку, він знову буде першим серед своїх однолітків.

На найкоротшій спринтерській дистанції 60 метрів, яка входить тільки в програму зимових стартів під дахом, ні судді на фініші, ні навіть точна електроніка не змогли роз’єднати двох учасників, і переможний результат був присуджений двом, що в легкій атлетиці є унікальним відступом від правил. За 6,98 секунди промчали по дистанції Павло Птах із Польщі та спортсмен із Київської області Віталій Чикало.

Гостре суперництво за перемогу в секторі для потрійного стрибка з хорошим результатом 15 м 05 см виграв Дмитро Білоцерківський із Харкова. Не можна не відзначити високого результату у спортивній ходьбі на 5 км, показаного білорусом Миколою Середовичем, — 20 хв. 51,63 сек. Вдруге виграла біг на 60 м із бар’єрами серед дівчат торішня переможниця в цьому виді Євгенія Снігур і отримала в нагороду один із головних призів — кольоровий телевізор «Томпсон». Такої самої привабливої нагороди визнані достойними Юлія Леонтюк із Білорусі в штовханні ядра, киянка Лізет Асігбеде за успіхи в спринті (перемоги на дистанціях 60 і 200 метрів), Оксана Шеремет із Київщини, яка втретє поспіль виграє в бігу на 400 метрів. У юнаків коштовними подарунками відзначені Кжиштоф Кживош, броварчанин Володимир Ревенко, який подолав у стрибках із жердиною 5 м, і двічі переможець у спринті Віталій Чикало.

Трохи про сумне. Щоразу змагання на призи «Дзеркала тижня» відкривають нові юні таланти. І якщо стрибун із жердиною з Броварів Олександр Корчмід продовжує вдосконалюватися і зараз долає вже цілком дорослий рубіж 5 м 60 см, то долі здібної бігунки на короткі дистанції Наталі Пігіди і стрибунки в довжину та потрійним Євгенії Ставчанської поки що складаються не так вдало. Зростання результатів Наталі трохи загальмувалося, а Євгенія через особисті життєві обставини перебуває на роздоріжжі й ледве не перейшла на стрибки із жердиною. А жаль — адже Ставчанська вже навіть побувала на Олімпіаді в Сіднеї як стрибунка в довжину, але виступила набагато нижче від своїх можливостей.

Що ж, до зустрічі в наступному році на чудовому турнірі «Дзеркала тижня»!

Валерій АЛЕКСАНДРОВ, перший віце-президент Федерації легкої атлетики України, головний тренер національної збірної України з легкої атлетики:

Чудовий легкоатлетичний турнір під егідою популярного тижневика дозволяє зайвий раз переглянути наші резерви, щоправда, проводиться він трохи зарано, фактично в міжсезоння.

Анатолій СОЛОМІН, майстер спорту міжнародного класу, екс-рекордсмен світу зі спортивної ходьби на 20 км, голова комісії з ходьби Федерації легкої атлетики України, Київ:

На цих змаганнях дуже високі не лише для грудня і для манежу результати показали на коротких дистанціях і Микола Середович із Білорусі, і Світлана Вавилова з Київської області. Хотілося б зазначити, що вона пройшла три кілометри, бездоганно зберігши стиль, що в ходьбі — половина успіху.

Кжиштоф КЖИВОШ, переможець змагань у штовханні ядра, чемпіон світу серед юнаків:

Мені було дуже приємно відчути, як гостинно зустрічають спортсменів у Києві. Це чудовий турнір, мені вдалося показати високий результат і стати переможцем. Гадаю, влітку на чемпіонаті світу на Ямайці мені вдасться знову бути першим — про це свідчить добрий політ ядра серед зими.

Микола МАЛИНОВСЬКИЙ, заслужений тренер України:

— З першого до останнього турніру займаюся його організацією від усієї душі. З вдячністю згадую і редакцію «Сільських вістей», під егідою якої проходили перші кілька наших турнірів, і вже, звичайно, керівників «Дзеркала тижня», під покровительством яких турнір рік від року міцнішає і кожен наступний стає дедалі кращим, гарнішим, радіснішим для учасників і тренерів. Кращі спортсмени нагороджені кольоровими телевізорами, усі переможці і призери відзначені медалями, кубками та грамотами. Та не треба забувати рідне моє товариство «Колос», у якому працюють ентузіасти сільського спорту. Величезна подяка всім спонсорам, які підтримали нас!

Віктор КудинсЬкий, заслужений майстер спорту, дворазовий чемпіон Європи у бігу на 3000 метрів із перешкодами, екс-рекордсмен світу:

— Змагання безумовно вражаючі. За сьогоднішніх наших умов провести подібні змагання дуже непросто. Я задоволений, що зміг якось допомогти організаторам, виділив для нагородження переможця в бігу на 2000 метрів із перешкодами свій приз — магнітофон «Маяк».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі