У п’ятницю-суботу вдень у кафе, вдома, у друзів, по телефону все місто жваво обговорює вечірньо-нічні плани: «Куди піти і як провести час?»
Мова йде про людей, яким ночами у вихідні не спиться, у кого енергія б’є через край, кому хочеться тусуватися, танцювати, спілкуватися цілісіньку ніч. Активна молодь. Ми вибираємо нічні клуби. А наші батьки вважають кращим для нас домашній затишок, телевізор і книжки. На цьому грунті в багатьох починаються сварки з «предками».
Коли батьки не аргументують свою заборону, а просто кажуть: «Я так сказала (ав)», заборонений плід стає солодшим. Бажання «повисіти» збільшується, так само, як і гнів на батьків. Набагато зрозуміліше було б, якби мені сказали: «Я боюся, що ти вживатимеш наркотики», або «що ти нап’єшся і тебе згвалтують» тощо. Тоді можна спокійно пояснити, що я йду не одна, не зловживатиму спиртним (до того ж це не модно) і що в мене вистачає мізків не приймати ніяких наркотичних речовин (крім того, ніхто не ходить і не торгує ними з лотка, як на ринку).
Більшість молоді від 14 і старші — за нічні клуби, тому що:
1. ЦЕ МОДНО. Коли в тебе є запрошення на закриту вечірку, почуваєшся вибраним. Усі цікавляться, де ти дістав ці запрошення, всі бажають їх дістати. Коли приходиш до гарного, престижного клубу, платиш за вхід і потрапляєш усередину, почуваєшся частиною єдиного цілого — «руху». У кожному клубі своя атмосфера. Створювати цю атмосферу, танцюючи, спілкуючись, розважаючись, — приємно. Наступного дня після вечірки йде активне обговорення: хто де був, кого зустрів, де була краща музика тощо.
2. ЦЕ ВІДПОЧИНОК — прийти до нічного клубу, аби відпочити. Ті, хто віддає перевагу активному відпочинку, зарядившись коктейлем або енергетичним напоєм (дехто, не приховуватиму, наркотиками), а головне — ентузіазмом, вирушають на танцюльки. І під звуки house-music або disco-house танцюють годинами. Бажаючі розслабитися йдуть до Chill-out, де можна лягти на канапку, закинути ноги на стіл, замовити кальян або випивку і спілкуватися зі своїми друзями під негучну, найчастіше східну музику. Можна поєднати перше з другим, як найчастіше і роблять. Чому не можна зробити це вдома? Справа в атмосфері — особливій. Атмосфера відсутності проблем у житті, загальних веселощів. Усі раді один одного бачити, безліч знайомих. Це те, чого ніколи немає вдома й удень. (Виділено Ред.)
3. ЦЕ «ЗАТЯГУЄ». Якщо ви відвідуєте клуб більше двох-чотирьох разів поспіль, і вам таке подобається, то обов’язково захочеться прийти туди ще і ще, а незабаром вихідні без нічної вечірки вважатимуться згаяними. Відвідуючи всі наймодніші вечірки, ви стаєте «клабером».
4. ЦЕ ЗНАЙОМСТВА. У клубах люди знайомляться один з одним легше, ніж десь іще. Приміром, танцюючи або замовляючи щось біля барної стійки. Щоправда, не хочеться знайомитися із сорокарічними дядечками у подертих джинсах (під сучасних молодих людей) і з обручкою на правій руці, які пропонують пригостити чимось. У такому разі краще розвернутися і піти, хоч би це виглядало крайньою неввічливістю. Якщо ж хтось почне чіплятися (що без провокації буває рідко), краще покликати охорону. Її завдання або взагалі вивести нахабу з клубу, або пояснити йому правила поведінки. Правда, іноді буває, що охорона, з якою домовився шукач пригод, може робити вигляд, що нічого не помічає. Тому безпечніше і веселіше «висіти» зі своєю компанією. Дівчата — шукачки проблем або заробітку зазвичай приходять до клубу самотою. Вони, як правило, відверто зухвалі.
На закінчення можу сказати, що в кожного клубу свої відмінності. У кожному — свій фейс-контроль. Та якщо ви виглядаєте на 18 і старше, гарно і стильно одягнені (не обов’язково яскраво), у вас чудовий настрій, на обличчі усмішка й у вас є гроші, вам відкрито дорогу практично до будь-якого клубу. П’яним, тим, хто лається або одягнений у кросівки, туди вхід заборонено (навіщо псувати репутацію закладу?!).
А чи будуть ваші діти вживати наркотики, напиватися до нестями і шукати пригод, — це вже питання вашої довіри і наявності звивин у їхній голові.