В обіймах Шенгена

Поділитися
Три роки тому, обговорюючи в консульстві Посольства Угорської Республіки в Україні порядок отрим...

Три роки тому, обговорюючи в консульстві Посольства Угорської Республіки в Україні порядок отримання в’їзних віз до Угорщини, тоді (окрім категорії «D») для українців ще безплатних, про Шенген розповідали як про перспективу. Та ось 21 грудня 2007-го вона стала реальністю, й Угорщина ввійшла в зону дії Шенгенської угоди разом із Польщею, Чехією, Словаччиною, Естонією, Латвією, Маль­тою, Литвою, Словенією, що недавно стали членами Євросоюзу. Хоч і обіцяний заздалегідь, такий новорічний подарунок усе ж спантеличив українських туроператорів. Із усіма запитаннями вони прибули на брифінг у Посольство Угорської Республіки, що збігся в часі і з подією приємною — десятилітнім ювілеєм представництва Національного бюро з туризму Угорщини в Україні. Плідна праця якого, завдяки його керівнику Світлані Кабиш, неодноразово виводила бюро на перші місця за підсумками чергового туристичного року.

Надзвичайний і Повноважний Посол Угорської Республіки в Україні Андраш Баршонь, висловивши сподівання, що Шенген не стане перешкодою на шляху туристичних потоків в Угорщину з України, прямо з брифінгу відбув до Ужгорода — на святкову церемонію видачі перших дозволів. А працівники консульства роз’ясняли грядущі зміни, закликаючи зберігати спокій — хоч які труднощі бували, але всім давали раду.

— На наших обличчях — втома, але гадаємо, що недарма, — зазначив головний консул Шандор Алмаші. — На сьогодні ми вже опрацювали на 4 тис. паспортів більше, ніж торік, а ще ж не кінець року...

Головне, на чому акцентувала увагу консул Кристина Пужик, — візовий збір для громадян України з 21 грудня 2007 р. становитиме 35 євро (в інших країнах — 60 євро). А з 1 січня 2008 року має набрати чинності угода між Україною та ЄС про спрощений візовий режим, де також зазначається сума в 35 євро. У даному разі важить громадянство: українець, який звернувся по візу в угорське консульство навіть у Белграді, отримає візу за тими ж правилами, що і в Києві. Окрім того, угода передбачає видачу безплатних віз. Наприклад, пенсіонерам, журналістам, близьким родичам громадян, котрі живуть на території держав — учасниць Шенгенської угоди, особам із обмеженими можливостями та особам, котрі їх супроводжують, членам офіційних делегацій, учням, студентам і аспірантам, які їдуть на навчання за обміном, особам, котрі потребують термінового медичного лікування, учасникам міжнародних спортивних змагань, а також тренерам, масажистам, лікарям etc, які супроводжують їх, учасникам наукових і культурних заходів, водіям, що працюють на міжнародних перевезеннях, дітям до 18 років і особам до 21 року, які перебувають на утриманні.
Документи, подані для отримання візи, розглядатимуться протягом десяти календарних днів (в окремих випадках, які потребують надання додаткових документів, — до 30 днів). Термінова видача візи протягом трьох днів коштуватиме удвічі дорожче — 70 євро.

Шенгенські візові та в’їзні правила стосуються терміну перебування, що не перевищує 90 днів. Більш тривале перебування регламентується власним законодавством кожної країни — учасниці Шенгенської угоди.

В якому разі може бути відмовлено у візі? Якщо анкета заповнена неправильно, якщо в ній немає особистого підпису охочого отримати візу, якщо в паспорті немає вільних сторінок або він закінчується швидше, ніж за три місяці до дати повернення з країни, в яку планується поїздка, якщо подано фото шестимісячної давності або відскановано з паспорта, якщо проїзний документ зіпсований. Також важливо правильно вказати мету поїздки, адже Шенгенська зона, передбачаючи вільне пересування всередині, посилює контроль на кордонах. Знадобиться підтвердження платоспроможності особи, котра звернулася по візу, але працівники консульства запевняють, що ця інформація залишиться конфіденційною. Серед необхідних документів важливе значення надається медичній страховці (якщо, наприклад, віза багаторазова, то її доведеться оформляти перед кожним в’їздом). Страхові компанії, що мають ліцензію на видачу медичних страховок, найближчим часом пройдуть процедуру акредитації.

Звісно, прикро, коли знаходять причину відмовити у візі. Але якщо вже її видадуть, привід радіти буде подвійний: Шенгенська віза дає можливість відвідати не лише Угорщину, а й решту країн своєї дії. Як мовиться, сів у поїзд в Україні і доїхав аж до Лісабона...

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі