УКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ У КАЛАМАТІ

Нещодавно в Києві через сильний дощ було перервано на висоті 2 м 20 см змагання чоловіків у програмі міжнародного турніру «Призи олімпійських чемпіонів»...

Нещодавно в Києві через сильний дощ було перервано на висоті 2 м 20 см змагання чоловіків у програмі міжнародного турніру «Призи олімпійських чемпіонів». Організатори побоювалися, що на мокрому секторі спортсмени високого зросту можуть отримати при відштовхуванні серйозні травми. Серед тих, хто не до кінця зміг тоді продемонструвати свої можливості, був і срібний призер чемпіонату світу під дахом Андрій Соколовський. У Києві таким чином він залишився в стрибках у висоту першим із результатом 2 м 20 см. Про те, що турбота організаторів київських змагань не минула даремно, Андрій засвідчив дуже скоро — на змаганнях у грецькому містечку Каламаті. Тут він переміг висхідну зірку з Росії Ярослава Рибакова і свого земляка Сергія Димченка, узявши висоту 2 м 32 см. Рибаков програв першість за більшою кількістю спроб. Усього на 2 см нижче за двох спортсменів, які випередили його, стрибнув і ветеран Сергій Димченко — він останнім виграв свого часу звання чемпіона СРСР.

Двох сильних росіян випередив і призер Сіднейської олімпіади зі стрибків у довжину Роман Щуренко — він приземлився за позначкою рівно 8 м.

Напевно, найбільшою несподіванкою стала перемога Івана Гешка в бігу на 1500 м над Джуліусом Ачондою з Уганди і знаменитим кенійцем Пітером Коечем. Досі на середніх і довгих дистанціях у нас могли боротися з африканцями лише середньовик Андрій Булковський, який забув про перемоги, і стаєр Сергій Лебідь. Іван Гешко в Каламаті пробіг 1500 м за 3 хв. 37,10 сек. — з таким результатом можна перемогти лише тоді, коли забіг проходить у повільному темпі і доля першого місця вирішується сильним спуртом на фініші. У кожному разі, названі знамениті бігуни відставали від українця майже на 10 м.

У стрибках у висоту жінки показали кращий результат сезону, але цього разу українка Ірина Михальченко занадто багато програла болгарці Венеліні Веневій, яка стрибнула на 2 м 04 см. Результат Ірини — 194 см. На третіх місцях у стрибках у довжину і потрійному опинилися, відповідно, наші Олена Шеховцева — 6 м 61 см і Олена Говорова — 14 м 11 см. Перемогли тут росіянка Тетяна Котова, яка виграла торік Золоту лігу, — 6 м 95 см і олімпійська чемпіонка Тереза Маринова з Болгарії — 14 м 52 см.

Рекорд сезону в штовханні ядра — 21 м 97 см — встановив на студентському чемпіонаті США в Юджині гість — 22-річний південноафриканець Янус Робертс, виступаючи поза конкурсом. Його зріст 196 см, вага 125 кг. Мимоволі згадується наш Олександр Багач, що після довічної дискваліфікації змушений пробувати свої сили в пауерліфтингу.

У легкій атлетиці зараз популярні й досить екзотичні забіги на наддовгі дистанції. В голландському містечку Аппельдорні відбувся чемпіонат Європи з добового бігу. Тут першою була Ірина Реутович із Калінінграда, яка пробігла за 24 години 226 км 634 м.