Тренди світової журналістики-2013

Поділитися
Тренди світової  журналістики-2013
Проаналізовано вплив цифрових технологій на способи добування та публікації новин. Відтак, було виявлено п'ять основних тенденцій у світовій журналістиці нинішнього року:

Нове дослідження цифрової журналістики Oriella Digital Journalism Study-2013, підготовлене міжнародною мережею незалежних PR-агентств Oriella PR Network спільно з Buman Media, свідчить, що тепер редакції в усьому світі дедалі частіше використовують цифрові інструменти для публікації новин, - пише ШЕфТ "Медиа" . У дослідженні, яке охоплювало майже 550 журналістів із 15 країн Європи, Азійсько-Тихоокеанського регіону та Америки, було проаналізовано вплив цифрових технологій на способи добування та публікації новин. Відтак, було виявлено п'ять основних тенденцій у світовій журналістиці нинішнього року:

1. "Народним кореспондентам" довіряють не менше, ніж звичайним репортерам. Дослідження свідчить, що читачі мають більший авторитет в очах журналістів, ніж політики, PR-спеціалісти й маркетологи. Половина (51%) опитаних журналістів погодилися з цим твердженням. Народна журналістика - особливо цінне джерело інформації, коли з якихось причин журналістам складно висвітлювати події або є побоювання з приводу надійності інформації від офіційних джерел.

2,40 % інформагентств використовують мобільні додатки для монетизації контенту. Безплатний доступ до інформації, що базується лише на доходах від реклами, переживає невеликий спад - із 38% 2012-го до 35% нинішнього року. Ця тенденція, очевидно, пояснює зміщення акценту на інтернет-трафік та унікальних користувачів як основні показники продуктивності для журналістів.

3,33 % медіаагентств воліють публікувати новини в Інтернеті, щойно вони з'являються, замість того, аби збирати їх для друкованого видання. Це виправдується як зміною читацьких уподобань, так і зменшенням витрат. Тенденція особливо яскраво виражена в Канаді, Індії, Росії, Італії та Швеції. Важливу роль тут відіграє використання мобільних додатків. Основним різновидом інформації, що моментально потрапляє в Інтернет, стали відеоролики від власних кореспондентів (49%). Чверть опитаних журналістів нерідко готують заздалегідь кілька версій одного репортажу з розвитком подій.

4. Майбутнє журналістики - "інтерактивна графіка". Таким чином, форми журналістики можуть розділитися. З одного боку, це будуть стислі новини на зразок "твітів", які оперативно висвітлюють події у вигляді тексту й відеозаписів, оптимізованих для невеликих екранів. З другого - продовжать розвиватися розлогіші нариси та дослідження.

5,51 % журналістів зізналися, що можуть зробити сюжет на основі інформації в мікроблогу, такому як Twitter чи Weibo, але тільки якщо первісне джерело їм знайоме. Використання соціальних медіа в журналістиці значно зросло. Серед інших найбільш надійних джерел були названі вчені та експерти (їм довіряють 70% журналістів), технічні експерти, що представляють компанії (63), і аналітики (49 %). Генеральні директори компаній викликають довіру лише в 41% опитаних журналістів. Найменш надійними джерелами були названі політики, співробітників PR-служб, глави відділів маркетингу та офіційні сторінки компаній у соціальних мережах.

Мамо, не кричи!

Батьки, які кричать на дітей-підлітків, тим самим підвищують ризик розвитку в них депресії і проблемної поведінки. Навіть якщо загалом у батьків тісний зв'язок з дитиною, нестриманість у словах впливає на емоційний розвиток підлітка так само негативно, як і фізичне покарання. Дослідивши впродовж двох років 976 сімей, учені Пітсбурзького й Мічіганського університетів проаналізували інформацію про психічне здоров'я їх членів, методи виховання та якість стосунків батьків і дітей. Результати було опубліковано на сайті журналу Child Development. Так, експерти з'ясували, що багато батьків (майже 50% сімей) перейшли від фізичних методів виховання до вербальних, коли їхня дитина ввійшла у підлітковий вік. Приблизно 90% батьків зізналися, що за цей час вони грубіянили або кричали на дітей, як мінімум, один раз. Тим часом 13-літні, на яких часто кричали батьки, наступного року вирізнялися більш проблемною поведінкою. Вони билися з однолітками, погано вчилися, скоювали крадіжки, брехали батькам і виявляли ознаки депресії. Агресивність батьків провокувала вибухи гніву та дратівливість у підлітків, стверджують вчені.

"Лайка не може впоратися з проблемами поведінки. Навпаки, вона їх загострює", - каже Мін Те Ван, доцент кафедри освіти і психології Пітсбурзького університету. Вона радить відкрито говорити з дітьми про свої переживання і наслідки проблемної поведінки.

Бідність знижує інтелект

Такого висновку дійшли вчені, опитавши в торговому центрі Нью-Джерсі (США)
400 осіб. Результати дослідження було опубліковано в журналі Science. Середній дохід респондентів становив 70 тис. дол. на рік, найбідніші отримували 20 тис. Досліджуваних, залежно від рівня їхнього доходу, розділили на дві групи (бідних та багатих) і попросили вирішити фінансові задачі в різних змодельованих ситуаціях. Наприклад, що потрібно робити, коли станеться несподівана поломка машини: оплатити ремонт, позичити на нього гроші чи відкласти. В одному варіанті ситуації ремонт коштував 150 доларів, в іншому - 1,5 тисячі. Досліджувані обдумували рішення й одночасно проходили стандартні інтелектуальні тести.

У результаті було виявлено, що, коли в умові фігурувала вартість ремонту 150 доларів, учасники однаково добре проходили тести. Але коли умовою задачі було заплатити за нього 1,5 тис. дол., бідняки впорювалися з тестами значно гірше від багатіїв.

Проаналізувавши результати, учені вирішили провести ще один тест, у якому визначали вплив бідності на інтелект у реальних умовах. В експерименті взяли участь 464 індійських фермери. Їхній дохід на 60% залежить від продажу врожаю цукрової тростини один раз на рік. Спеціалісти попросили фермерів пройти стандартні інтелектуальні тести до і після отримання грошей.

Виявилося, що безгрошів'я в обох дослідженнях знижувало когнітивні здібності людей приблизно на 13 балів IQ-тесту (середнє значення в тестах спеціалісти брали за 100 балів). Автори підкреслюють, що таке зниження розумових здібностей у людини фіксується після безсонної ночі.

"Низький рівень інтелекту не дозволяє бідним людям прийняти правильне рішення і вибратися зі злиднів", - пояснює Цзяїн Чжао з університету Британської Колумбії в Канаді. Спеціалісти вважають, що соціальні служби повинні спрощувати процедури збирання документів, необхідних для отримання дотацій бідними людьми. Соціальна допомога, тренінги та навчання мають стати доступнішими для бідняків.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі