Погруддя Кобзаря, встановлене на піку Шевченка. 1964 р. |
Підкоривши безіменну вершину Суганського хребта (Центральний Кавказ) 1939 року, дніпропетровські альпіністи по праву піонерів назвали її піком Шевченка. Адже країна відзначала 125-річчя з дня народження поета. Відтоді вершина «4200», що носить ім’я геніального сина України, стала притягальною для багатьох поколінь українських альпіністів.
1964 року дніпропетровці здійснили друге сходження на пік Шевченка, присвятивши його 150-річчю великого Кобзаря. На вершині спортсмени встановили погруддя Т.Шевченка. 1989 року під час третього (першого зимового!) сходження на вершині було встановлено відлиту в бронзі меморіальну дошку на честь 175-річчя поета.
Нинішнього року дніпропетровські альпіністи розпочали підготовку до нового сходження на пік Шевченка — до 190-річчя великого поета і художника. У майбутній альпініаді планується участь спортсменів України, Німеччини, Італії, Кабардино-Балкарії та низки інших країн. Керівником експедиції затверджено кандидата у майстри з альпінізму Анатолія Бринзу — учасника третього сходження на пік Шевченка (1989 р.), доцента Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту. Старшим тренером, як і минулого разу, затверджено майстра спорту з альпінізму Леоніда Козака — підкорювача гірських гігантів Паміру, призера чемпіонату СРСР, кількаразового чемпіона України, кандидата технічних наук, провідного наукового співробітника ДКБ «Південне» ім. М.Янгеля.
Координує підготовку ювілейної альпініади майстер спорту з альпінізму Олександр Зайдлер — голова Дніпропетровської обласної федерації альпінізму, заслужений тренер України, «Сніжний барс», керівник другої та третьої експедицій на пік Шевченка.
Сходження почнеться в липні 2004 року. Ця альпініада обіцяє бути наймасовішою.