РПЦ втрачає Україну? Ні, репутацію

10 серпня, 2012, 12:41 Роздрукувати Bипуск № 27, 10 серпня-17 серпня 2012р.
Відправити
Відправити

Чим далі, тим більше церковний орден стає еквівалентом тавра, плями на репутації нагороджуваного, слугує підтвердженням його невисоких моральних чеснот.

Російське християнство не дуже милосердне, не обтяжує себе дотриманням своїх же етичних заповідей і не дуже культурне, врешті-решт. Як приклад, можу назвати «християнську співачку» Бичевську, в якої днями з’явилася суперниця, котра буквально підірвала Рунет своїми посланнями.

Олена Ваєнга - «християнка», що стала справжнім дзеркалом російського православ’я з усіма вище переліченими його «чеснотами». У зв’язку з розправою над дівчатами з Pussy Riot ця гучноспівна дама виступила на своєму сайті з надзвичайно агресивними й разюче безграмотними (у прямому сенсі) обвинуваченнями на їхню адресу. Думаю, скоро отримає орден від РПЦ! Але слід зазначити, що чим далі, тим більше церковний орден стає еквівалентом тавра, плями на репутації нагороджуваного, слугує підтвердженням його невисоких моральних чеснот. Бо репутація самої Російської Церкви стрімко падає.

У тому числі і в Україні. Так, останній візит пана Гундяєва до Києва вийшов невдалим. Заходи з участю Патріарха Московського зібрали на порядок менше народу, ніж торжества під егідою «сепаратиста» Філарета. Того ж самого дня і з того ж самого приводу (річниця хрещення Русі) відбувся хресний хід, організований УПЦ Київського Патріархату, яку в Москві вважають розкольницькою. Вважають, та не рахують: 10 тис. осіб, присутніх на хресній ході, вражають.

Мало того, і на вищому державному рівні візит виявився змазаним! Він відбувся без звичних почестей. Президент України цього разу чомусь не кинувся отримувати патріарше благословення до Києва, - і довелося Патріарху самому вирушити в Крим, на дачу Януковича, де гарант зустрів його... у смугастій футболці, схожій на тюремну робу...

У чому ж річ? Як завжди, в дамах! Cherchez la femme! Автор зазначеного вислову, що міцно увійшов у наш побут та культуру, паризький поліцейський Габріель де Сартін дав у далекому 1759-му цю узагальнюючу пораду колегам, оскільки був упевнений, що у всіх складних кримінальних випадках так чи інакше виявляється замішаною жінка. І життя переконливо підтвердило його правоту!

Ось і в наш час від дам залежить багато - навіть репутація Церкви. Першою Гундяєва зустріла в аеропорту Бориспіль епатажна дівчина з FEMEN: як Матросов на амбразуру, кинулася вона грудьми на патріарха Кирила з криком «Изыди вон!» І урочистість візиту виявилася безнадійно зіпсованою. На щастя, Україна не Росія, - там за такий вчинок можна заплатити дуже дорого! Так, товарки FEMEN із Pussy Riot своєю дурною, будемо вже казати відверто, акцією в московському храмі неабияк підмочили і так небездоганну репутацію РПЦ. Прокричавши «Богородица, Путина прогони!», були потім кинуті у в’язницю (абсолютно беззаконно!) і на наших очах стають в’язнями сумління й жертвами православної інквізиції. Пушкін у схожій ситуації писав: «В России нет закона. Есть столб, а на столбе - корона».

Теперішній російський стовп набагато коротший, короною не увінчаний, але що стосується решти - все як раніше: закону немає. І милосердя. Його бракує не лише російському самодержцю, а й Церкві, заснованій нібито на заповідях Христа милосердного, який приніс у світ любов...

Не хотілося б ображати почуття віруючих, але погодьтеся: для церкви (будь-якої, і насамперед для РПЦ) релігія - це only business, cosa nostra, справа - в буквальному перекладі з англійської й італійської. Але справа велика. І зле, коли цій справі заважають часті скандали з участю Кирила Гундяєва. Про що й свідчить реакція Януковича: він вочевидь дистанціюється від РПЦ, яка дедалі більше себе компрометує. А як же обласканий нею!

Зверніть увагу на діаграму новинного рейтингу інформагентства «Інтерфакс-Релігія» за 2010 рік: в ній такий собі Володимир Легойда, колишній завкафедрою МДІМВ, відомий гоніннями... на Джордано Бруно, за що нагороджений був орденом Серафима Саровського III ступеня. РПЦ все ще підкидає дров у те давнє багаття на Кампо Дей Фьорі! Тепер його планують призначити в раду громадського російського телебачення. Він підкаже народу, кого палити! Але Легойда лише замикає діаграму.

В лідерах, зрозуміло, Патріарх. За ним іде скандальний протоієрей Всеволод Чаплін, бос відділу РПЦ у зв’язках із громадськістю. Але придивіться: на шостому місці - вище за самого Путіна і Папу Римського - розмістився Янукович! А в православному рейтингу політиків він ділить із Путіним друге-третє місця. Не дуже відстав і Рамзан Кадиров, який випередив Обаму, не кажучи вже про Лужкова та Собяніна, - такі пріоритети російського православ’я...

Не знаю, чи варто пишатися цим Україні, але її президент - найправославніший у світі! За кількістю церковних нагород він поступається лише феноменальному Лужкову. Це зрозуміло - в Москві влада, там крутяться головні російські гроші, там і основні інтереси РПЦ. Тим більше вражає досягнення нашого гаранта.

Міркуйте самі: Віктор Федорович - повний кавалер ордена Святого рівноапостольного великого князя Володимира. До речі, орден I ступеня також мають: В.Балога (відомий екс-керівник секретаріату Ющенка), Ю.Лужков, О.Лукашенко, В.Путін, О.Риженков (голова правління ЗАТ «Донецьксталь»), предстоятель УПЦ (МП) Володимир (Сабодан) і Хайле Селассіє I. Орден II ступеня: В.Балога, Кирил (патріарх Московський), В.Потанін. Орден III ступеня: В.Кічеджі (медіамагнат), Є.Мельник (мер, козачий генерал, шахрай і вимагач, засуджений) і перший заступник голови КМДА О.Мазурчак. На жаль, не вдалося встановити, орден Володимира якого ступеня отримав у 1998 р. М.Азаров...

І не потрібно плутати цей орден із орденом Святого рівноапостольного князя Володимира українського філіалу РПЦ (УПЦ МП), I ступенем якого нагороджені митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон (Шукало) та одіозний міністр обскурантури України Д.Табачник. І, звісно, всюдисущий Й.Кобзон у компанії з екс-міністром МВС України покійним Ю.Кравченком, головою адміністрації президента України С.Льовочкіним, лідером українських комуністів П.Симоненком (!) та міськими босами О.Поповим (головою КМДА) і, зрозуміло, С.Собяніним. Москва-с! Орден II ступеня отримали знову Іларіон і Д.Табачник, а III - все той-таки Іларіон. До речі, як пише VIP.glavred, митрополит Іларіон носить годинник марки Franck Muller. Схожа модель на сайті продавця коштує 150 тис. євро...

Відзнакою предстоятеля УПЦ нагороджений генпрокурор України В.Пшонка. Також нагороди було вручено керівникам обласних і регіональних прокуратур, прокуратур Києва й Севастополя, начальникам усіх відділів та структурних підрозділів Генпрокуратури України.

Ще Янукович (чи не час беатифікувати нашого гаранта?) удостоєний ордена Святого благовірного князя Даниїла Московського I (як і Рауль Кастро) ступеня (орденом II ступеня нагороджений Іларіон (Шукало)) і є кавалером ордена преподобного Сергія Радонезького. Як Гейдар Алієв, І.Смирнов (президент ПМР), С.Вайншток і В.Алекперов (олігархи), митрополит Володимир (Сабодан), С.Кирієнко (голова Росатома), Патріарх Кирил (Гундяєв), С.Миронов (екс-голова Ради федерацій РФ), Т.Тімербулатов (олігарх, «Група компаній «Конті»), скандальний українофоб К.Затулін, Й.Кобзон, В.Лебедєв, Ю.Лужков, О.Лукашенко, О.Міллер (глава «Газпрому»), М.Міхалков, В.Путін, В.Черномирдін, А.Тулєєв та безліч інших мерів, депутатів і губернаторів. Плюс вище згаданий В.Легойда, а також ближчі й дорожчі нам С.Ківалов, предтеча Чурова із вибочкомівських див, і знову донецький митрополит Іларіон.

Цікавий і досить промовистий перелік орденоносців. В основному - персонажі, що
уособлюють гроші, владу і вплив, а не матері Терези і Януші Корчаки. Боюся, убогі апостоли Христа не отримали б нагород від РПЦ. Як і сам Він. Воістину, скажи мені, кого ти нагороджуєш, - і я скажу, хто ти!

Але й це ще не все. В.Янукович також є кавалером ордена «Слави і Честі» РПЦ, в одному ряду з Ільхамом Алієвим, Володимиром (Сабоданом), Ф.Кастро, Н.Назарбаєвим, С.Назарбаєвою та В.Путіним. Його нагороджено орденами Святого преподобного Нестора-літописця I і II ступеня та апостола Іоанна Богослова I і II ступеня УПЦ МП. Плюс Орден Святого Сави ІІ ступеня: за діяльну любов до Сербської Православної Церкви, виявлену в мужньому й самовідданому захисті православних святинь та сербського народу Косово і Метохії...

На цьому сяючому - хоч ікону пиши! - тлі пан Азаров зовсім блякне. Його не рятує навіть титул Великого командора ордена Святого гробу Господнього, присвоєний йому Єрусалимською православною церквою.
Що ж стосується ікон Януковича - їх давно пишуть.

Новий Христос, возлюблений Богом? Ні, Російською Церквою. Недарма перед виборами-2010 Міжнародний громадський фонд єдності православних народів (голова Опікунської ради - Патріарх Кирил) вручив йому премію «За видатну діяльність зі зміцнення єдності православних народів. За утвердження і просування християнських цінностей у житті суспільства».

І тут такий драматичний поворот! «Видатний діяч» не опустився до благодійника...

Що характерно, списки орденоносців на церковних сайтах не зростають, а скорочуються рік у рік. Чи не суперечить це практиці регулярного нагородження як нових, так і раніше відзначених героїв, котрі мають особливі заслуги перед РПЦ?

Скринька відмикається просто: зникають згадування про персон, котрі кидають тінь на РПЦ. Думаю, і крадій мер-козак Є.Мельник зникне зі списку достойних. І одіозний Симонович-Нікшич, православний опричник, інквізитор і мордобоєць, палій книжок Радзинського, Сорокіна й Роулінг, що хизується у схожій на есесівську формі та носить на грудях бляху з написом «Православ’я або смерть». А таких, як чорносотенний «літератор» С.Сокуров, який зіграв неприглядну роль провокатора-навідника в нальоті ФСБ на Українську бібліотеку в Москві, нагороджують нишком, не включаючи в списки. У зв’язку з чим постає запитання: може, в них і потрапляти не варто? Самого Лукашенка достатньо, аби засумніватися у високій моральності і нагороджуваних, і тих, хто нагороджує. Патріарх, знову ж...

До речі, ви не звернули увагу на В.Лебедєва, нагородженого орденом Радонезького? А дарма. Це, між іншим, голова Верховного суду РФ. Як ви гадаєте, чи не впливає це на об’єктивність суду? Згадайте недавнє рейдерське захоплення Гундяєвим квартири сусіда і безуспішні спроби останнього домогтися справедливості. Взагалі, чи не є факт нагородження церковним орденом посадової особи - у країні, де Церква давно і міцно пов’язана з державою, - ознакою корупції? Чи не миє рука руку?

Сподіваюся, галас, який зчинився навколо патріаршого скандалу, ганебного судилища над Pussy Riot, гулянок у Храмі Христа Спасителя, свідчить, що люди прозрівають, що епоха ренесансу церковного обскурантизму буде короткою, що присутність у списках нагороджених преподобними орденами означатиме пляму на репутації - і ставатиме причиною посадових розслідувань. Ну а кавалерів зніматимуть із посад і віддаватимуть під суд негайно!

Але продовжимо. Чи означає брежнєвський іконостас нагород на потужних грудях Януковича його вірність християнським заповідям? Наприклад, максимі «не вкради»? Ні, я не про минуле, а про недавній факт відвертого літературного плагіату. Про гонорари й тиражі, що перевищують сумарні гонорари й тиражі всіх письменників Україні за роки незалежності. Про Межигір’я. Про Сім’ю та її апетити. Про багато що можна поговорити в цьому контексті...

«Вікіпедія» пише, що Янукович увійшов до трійки найдорожчих для своїх країн президентів, після Обами і Медведєва. За день праці він отримує стільки, скільки за місяць отримують 675 українців із середньою зарплатою. Однак боюся, що зарплати, хоч би якими великими (і при цьому смішними) вони були, - тільки верхівка айсберга, і богобоязливість російсько-української «еліти» коштує для Росії й України значно дорожче. Настільки дорого, що може коштувати майбутнього.

Гадаю, Заходу давно час розширювати «список Магницького», включивши до нього і переслідувачів Ходорковського, і відповідальних за розправу над Pussy Riot, над Тимошенко й Луценком! Хай забудуть про відпочинок на Канарах, про вілли в Іспанії, про рахунки в західних банках. Хай тримають накрадені мільйони в юанях, вчать своїх діток у Шанхаї, відпочивають у сонячній Білорусі. І там носять свої церковні ордени. А ви як гадаєте, панове українці?

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК