РІЗНОБАРВНА ЛЮБОВ

Поділитися
Міжрасові шлюби в Америці Міжрасових шлюбів в Америці, з огляду на розмаїття етнічного та расового складу цієї країни, на подив мало...

Міжрасові шлюби в Америці

Міжрасових шлюбів в Америці, з огляду на розмаїття етнічного та расового складу цієї країни, на подив мало. Схоже, що горезвісний американський «плавильний казан» у випадку з расами поки що лише «розігрівається». Відповідно до статистики, міжрасові шлюби в США становлять на сьогодні всього близько шести відсотків загальної кількості. При цьому особливо підкреслюється, що до них зараховуються й такі, в яких представлені вихідці з Латинської Америки, віднедавна під тиском самих же латиноамериканців виділені тут в окрему расу, яка називається хіспанік, або латинос.

Якщо ж розглядати окремо, приміром лише «чорно-білі» пари, то їх мізерно мало — трохи більше половини відсотка. І це не дивно, коли згадати, що лише 1967 року верховний суд США скасував усі місцеві цивільні закони, які забороняють «різноколірні» союзи. Слід зауважити, що діяли такі закони до цього моменту аж у 16 штатах, причому у Вірджінії шлюб із представником іншої раси був не просто заборонений, а й вважався карним злочином. У результаті скасування заборони кількість міжрасових шлюбів рік у рік збільшується. Так, якщо протягом 60-х років «чорно-білих» шлюбів стало більше, порівняно з попереднім десятиліттям, усього на 14%, то протягом 90-х — уже на 152%!

Багато американських демографів вважають, що саме поняття раси у США незабаром втратить свій сенс, як практично уже втратило сенс (принаймні для білих американців) поняття «національність». Перепис населення 2000 року засвідчив, що переважна більшість усіх шлюбів в Америці — союзи між представниками різних етнічних груп, які прибули до США на початку ХХ століття. Адже спочатку весілля, скажімо, англійця та італійки було драматичною, якщо не скандальною подією в сім’ях обох. Тепер же, судячи з усього, настав час такого змішання рас. На наших очах змінюється не лише расовий склад американського суспільства, а й саме уявлення про те, що таке раса.

Білий колір як універсальний «розріджувач»

Яка структура американських міжрасових шлюбів? Як правило, одна зі сторін у такому союзі представляє білу расу. Причому ймовірність того, що другу сторону представлятиме «латинос», мало не вдесятеро перевищує ймовірність того, що її представлятиме чорношкірий, і вдвічі — що азіат.

Поєднання «колір—стать» теж надзвичайно суттєве. У 65% усіх «чорно-білих» пар дружина біла, а чоловік — афроамериканець. Зате в 72% «жовто-білих» пар білий саме чоловік, а дружина — азіатка. Для чорношкірих жінок і азіатських чоловіків, які живуть в Америці, нестача потенційних партнерів для створення сім’ї — болісна проблема. Афроамериканкам особливо важко, оскільки далеко не всі вакантні чорні чоловіки «придатні» для серйозних стосунків: 10% чоловіків-афроамериканців у віці від 20 до 39 років сидять по в’язницях (а ще вдвоє більше їх мають умовний термін). У результаті виходить, що на кожен десяток вільних (у всіх сенсах) чорношкірих чоловіків припадає аж 14 чорношкірих жінок.

А діти хто?

Правил, які визначають расу дитини, котра народилися у змішаному шлюбі, не існує, хоча ще зовсім недавно панувало расистське уявлення: навіть крапля «чорної» чи «жовтої» крові робить людину не білою. За статистикою, на сьогодні половина дітей із «біло-азіатських» сімей ідентифікують себе білими. Так само чинить і третина дітей із «чорно-білих» сімей. Під час перепису населення 2000 року вперше було введено можливість вибирати для себе не одну, а кілька рас відразу, і понад сім мільйонів американців, переважно молодих, скористалися цією нагодою.

Мабуть, найвідоміший виходець зі змішаної сім’ї у США —багаторазовий чемпіон із гольфу Тайгер Вудс. Син чорношкірого батька та матері-таїландки, серед предків якого є, крім того, білі, китайці й американські індіанці, Вудс рішуче відмовляється зараховувати себе до якоїсь із «традиційних» рас. Цим він викликає осуд із боку деяких афроамериканських політичних діячів, для яких постать темношкірого атлета могла б стати ще одним козирем у їхній боротьбі за «расовий реванш». Для своєї «власної» раси він навіть придумав спеціальну назву — cablinasian, що складається з уривків назв рас традиційних (caucasian — білий, black — чорний, indian — індіанець, asian — азіат). Цілком можливо, що саме Тайгер Вудс — прообраз типового американця кінця XXI століття.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі