ПРОГНОЗ, НА ЖАЛЬ...

Поділитися
У минулому номері «ДТ», говорячи про шанси нашої легкоатлетичної збірної на зимовому чемпіонаті с...
Андрій Соколовський
Інга Бабакова

У минулому номері «ДТ», говорячи про шанси нашої легкоатлетичної збірної на зимовому чемпіонаті світу в Лісабоні, довелося прогнозувати майже повну відсутність реальних шансів на золоті медалі цього складу команди, котрий зазнав торік значних втрат. Інга Бабакова в стрибках у висоту виявилася однією з небагатьох підготовлених до боротьби за вищу нагороду, але примудрилася втретє підряд ступити в ту саму ріку — до цього на етапах Гран-прі вона програвала шведці Бергквіст через єдину зайву спробу за однакового результату. У Лісабоні сталося те саме — Інга, правда, бездоганно пройшла висоти від 180 до 198 см, долаючи їх з першої спроби, а шведка одного разу помилилася на висоті 193. Тобто, до двох метрів Бабакова підійшла з перевагою. Але на цьому останньому рубежі Кайсі пощастило більше — вона взяла знакову висоту відразу, а Інга — з третьої спроби.

Бабакова давно привчила Федерацію легкої атлетики й усіх болільників до того, що без присутності на трибунах її тренера й чоловіка Сергія вона стрибати не може. Цього разу Сергій переніс операцію, але їхати збирався, а грошей на це не дали. Усе це чудово й зворушливо, але дивно, коли вельми досвідчена спортсменка не може обійтися без підказки, бодай телефоном (як було в Лісабоні).

Перспективна Віта Паламар розділила 5—6-те місця з угоркою Дьорфі Дорою — по 193 см. До речі, вони виділилися з групи учасниць, котрі подолали також 193 см тим, що всі висоти брали з першої спроби.

Так само досить благополучними виявилися для нас і стрибки у висоту в чоловіків. Тільки тут вельми досвідчений Сергій Димченко був з результатом 225 см восьмим, а 22-літній Андрій Соколовський з Вінниці вирвав срібну медаль, залишивши позаду, зокрема, чемпіона світу Вороніна й обважнілого під неймовірною кількістю титулів кубинця Сотомайора.

Як і на Олімпіаді, не справився з важким нервовим навантаженням штовхач ядра Юрій Бєлоног і в сприятливій ситуації виявився восьмим з невластивим для себе результатом — 19,71 м, досягнутим у першій спробі, а інші п’ять Юрій виходив з кола. Правда, американець Адам Нельсон за такого єдиного штовхання залишився другим, програвши своєму земляку Джону Годині, котрий з кожною спробою нарощує результати. Біда ще й у тім, що Година за перше місце одержав 40 тисяч доларів, Нельсон за друге — 20 тисяч, а 4 тисячі видавали за шостий результат. Так що наші хлопці скривдили швидше не країну, а самих себе. Зокрема, Анжела Балахонова, як і в Сіднеї, не взяла в стрибках із шестом початкову висоту 4,25 м.

Отже, дві срібні медалі в єдиному виді — стрибку у висоту — поставили Україну поруч із Румунією на 15—16-те місця. Що ж, могло бути й гірше — адже виступали 130 країн світу!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі