ПРАЦЮЮЧА МАМА ПО-АМЕРИКАНСЬКИ

Поділитися
Дилема «діти або робота», мабуть, ніде у світі не досягає такої гостроти, як в Америці. Відсоток жінок, що зробили свій вибір на користь роботи, за останні декілька десятиліть неухильно зростав...

Дилема «діти або робота», мабуть, ніде у світі не досягає такої гостроти, як в Америці. Відсоток жінок, що зробили свій вибір на користь роботи, за останні декілька десятиліть неухильно зростав. Відсутність гарантованої державою відпустки з догляду за малолітніми дітьми змушувала американок або відкладати народження дітей «на потім», або виходити на роботу відразу ж після їхнього народження.

Перша тенденція призвела до різкого зростання безплідності серед американок, перед якою відступає навіть всесильна медицина. Але і суміщення материнських обов’язків зі службовими особливого здоров’я ні матері, ні дитині не додавало. Саме тому таку зацікавленість викликала тенденція, що проявилася в країні за останні кілька років: усе більше жінок, стаючи мамами, тимчасово залишають роботу, щоб приділити максимум уваги своїм малюкам до трьох—чотирьох років. Причому, як показують дослідження, рішення залишитися вдома з малолітніми дітьми мало залежить від прибутку чоловіка (і навіть від наявності такого), зате значно частіше приймається жінками з вищою освітою.

За даними американського бюро статистики, найвищий відсоток працюючих матерів, що мають дітей у віці до трьох років, був зафіксований 1997 року і досяг позначки 60,9 відсотка. Потім почалося його поступове зниження, що з роками все більше набирає сили. Поки цей показник опустився лише до 57,5 відсотка, проте соціологи впевнені, що тенденція існує. Це ж підтверджують і численні опитування громадської думки, які регулярно проводяться з цього приводу. Із загальної тенденції, щоправда, випадають заміжні жінки, чиї чоловіки належать до доволі заможних людей — з прибутком понад 80 тисяч доларів на рік. Саме серед них відсоток працюючих жінок росте, причому досить стрімко.

Як показують опитування, дуже часто рішення залишитися з маленькою дитиною вдома приймається спочатку вимушено. Так, наприклад, Арлін Корреа після народження своєї першої дитини не збиралася залишати роботу в лікарні. Більше того, шеф навіть пообіцяв їй надати гнучкий робочий графік, що в Америці поки що не так уже й поширено, як могло видатися. Проте через фінансові проблеми лікарню закрили, й Арлін з шестимісячним сином залишилася вдома. Малюк саме опановував ложку, й Арлін стверджує, що це виявилося найнезабутнішим враженням за все її життя. Рішення залишитися вдома після народження другої дитини було прийнято Арлін уже цілком усвідомлено.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі