Дилема «діти або робота», мабуть, ніде у світі не досягає такої гостроти, як в Америці. Відсоток жінок, що зробили свій вибір на користь роботи, за останні декілька десятиліть неухильно зростав. Відсутність гарантованої державою відпустки з догляду за малолітніми дітьми змушувала американок або відкладати народження дітей «на потім», або виходити на роботу відразу ж після їхнього народження.
Перша тенденція призвела до різкого зростання безплідності серед американок, перед якою відступає навіть всесильна медицина. Але і суміщення материнських обов’язків зі службовими особливого здоров’я ні матері, ні дитині не додавало. Саме тому таку зацікавленість викликала тенденція, що проявилася в країні за останні кілька років: усе більше жінок, стаючи мамами, тимчасово залишають роботу, щоб приділити максимум уваги своїм малюкам до трьох—чотирьох років. Причому, як показують дослідження, рішення залишитися вдома з малолітніми дітьми мало залежить від прибутку чоловіка (і навіть від наявності такого), зате значно частіше приймається жінками з вищою освітою.
За даними американського бюро статистики, найвищий відсоток працюючих матерів, що мають дітей у віці до трьох років, був зафіксований 1997 року і досяг позначки 60,9 відсотка. Потім почалося його поступове зниження, що з роками все більше набирає сили. Поки цей показник опустився лише до 57,5 відсотка, проте соціологи впевнені, що тенденція існує. Це ж підтверджують і численні опитування громадської думки, які регулярно проводяться з цього приводу. Із загальної тенденції, щоправда, випадають заміжні жінки, чиї чоловіки належать до доволі заможних людей — з прибутком понад 80 тисяч доларів на рік. Саме серед них відсоток працюючих жінок росте, причому досить стрімко.
Як показують опитування, дуже часто рішення залишитися з маленькою дитиною вдома приймається спочатку вимушено. Так, наприклад, Арлін Корреа після народження своєї першої дитини не збиралася залишати роботу в лікарні. Більше того, шеф навіть пообіцяв їй надати гнучкий робочий графік, що в Америці поки що не так уже й поширено, як могло видатися. Проте через фінансові проблеми лікарню закрили, й Арлін з шестимісячним сином залишилася вдома. Малюк саме опановував ложку, й Арлін стверджує, що це виявилося найнезабутнішим враженням за все її життя. Рішення залишитися вдома після народження другої дитини було прийнято Арлін уже цілком усвідомлено.