Поні бігає по колу? Біле братство — Вогняна Біблія — АллатРА

02 липня, 2016, 00:00 Роздрукувати Bипуск № 24, 2 липня-9 липня 2016р.
Відправити
Відправити

Біле братство, Вогняна Біблія, АллатРА… Здається, ці явища не мають нічого спільного. Принаймні громадська спілка "Міжнародний громадський рух "АллатРА" виникла майже на 25 років пізніше, ніж Біле братство ЮСМАЛОС, а Вогняна Біблія взагалі не відома широкому загалу. Але вони зійшлися в українському часі й просторі.

Поні бігає по колу?  Біле братство — Вогняна Біблія — АллатРА

Біле братство, Вогняна Біблія, АллатРА… Здається, ці явища не мають нічого спільного. Принаймні громадська спілка "Міжнародний громадський рух "АллатРА" виникла майже на 25 років пізніше, ніж Біле братство ЮСМАЛОС, а Вогняна Біблія взагалі не відома широкому загалу.

Але вони зійшлися в українському часі й просторі. Книжка такої собі Анастасії Нових "АллатРА" рекламується як Вогняна Біблія, а посилання на езотеричну літературу Всесвітнього Білого братства є на офіційній сторінці А.Нових (загадкової авторки, бо невідомо - це справжнє ім'я чи псевдонім, серії аллатрівських книжок). Спільне коріння, спільна історія і спільне майбутнє?

Спільне коріння

Наприкінці 1990-х від імені відомої ясновидиці Ванги почали поширювати пророцтва про виникнення нової релігії, вчення Білого братства і появу Вогняної Біблії. Це було дивно, бо Біле братство ЮСМАЛОС на той момент уже дискредитувало себе: послідовниками і прихильниками Марини Цвігун і Юрія Кривоногова займалися психологи й психіатри, а самі вони відбували покарання у в'язниці.

1997 року - болгарською мовою, а 1998-го - російською вийшла книжка болгарської журналістки Жені Костадинової "Пророцтва Ванги". Згодом твір увійшов до видання "Від Нострадамуса до Ванги" (2000). "Факти" й "пророцтва", зібрані болгарською журналісткою, здебільшого відсутні в книжках (1990, 1997) племінниці Ванги Красиміри Стоянової. Племінниця жила поруч із тіткою. Журналістка, за її ж словами, з Вангою ніколи не спілкувалася, але від її імені поширювала меседжі про відродження Радянського Союзу, повернення соціалізму, велич Владіміра і російської держави, панування Росії над світом і побажання, щоб молодь не забувала Маркса і Леніна...

У цьому ж виданні Костадинова опублікувала "пророцтва" про Біле братство і Вогняну Біблію: "Існує давнє індійське вчення - вчення Білого братства. Воно пошириться у всьому світі. Про нього надрукують нові книжки, і їх читатимуть всюди на Землі. Це буде Вогняна Біблія".

"Настане день, і всі релігії зникнуть! Залишиться тільки вчення Білого братства. Точно білим цвітом воно вкриє землю, і завдяки йому люди врятуються.

Нове вчення прийде з Росії. Вона перша очиститься. Біле братство пошириться Росією і почне свій рух світом. Станеться це через 20 років…"

Ці "пророцтва" датовані 1979 роком і наводяться з посиланням на російського письменника В.Сидорова, який нібито особисто спілкувався з Вангою. Зважаючи на те, що в біографії письменника немає згадок про цю зустріч (не згадує про неї й племінниця Ванги), можна вважати, що і зустріч, і "пророцтва" - банальний фейк. А текст написали кремлівські пропагандисти, які в 1996–1998 рр. винайшли нову обгортку для старої "русской идеи".

Але "передбачення" Ванги справді збіглося з діяльністю Білого братства ЮСМАЛОС…

В Україні воно виникло не на порожньому місці. На початку ХХ ст. у Болгарії Петро Динов заснував Усесвітнє Біле братство, яке набуло неабиякого розмаху. Лекції, езотеричні школи, поселення для учнів "Ізгрев", сотні творів, чотири тисячі промов упродовж майже 45 років - не повний перелік "досягнень" П.Динова та його учнів. Вочевидь, розмах вчення, кількість послідовників і фінансові обороти (болгарське Біле братство вважається однією з найбагатших сект) не давали обізнаним людям спокою, і подібний проект було втілено на пострадянському просторі.

Як пам'ятаємо, Болгарію називали "16-ю республікою Радянського Союзу", а тому й болгарське Біле братство, і сама знаменита провидиця перебували під пильним оком КДБ. Про Вангу є цікава книжка Збігнєва Войцеховського "Товариш Ванга". І навряд чи твір Костадинової вийшов у Росії, а його болгарський варіант так широко розійшовся по бібліотеках колишнього СРСР без сприяння силових структур. Чутки й публікації в ЗМІ в 1990-х свідчили: за Білим братством ЮСМАЛОС також стояв КДБ. Відтак "пророцтво" Ванги видається, швидше, повідомленням від "авторів проекту".

Викликають підозру й уподобання та обізнаність А.Нових. Зокрема, у книжці "Перехрестя. Споконвічний Шамбали" оспівується не тільки Номо - персонаж, чия біографія збігається біографічними даними В.Путіна, - а й таємничий "орден", яким керує Г.Бокій (чекіст зі стажем, один з організаторів ГУЛАГу, розстріляний
1935 р.). За сюжетом саме цей "орден" привів до влади Номо - президента Росії, який нібито протистоїть силам зла (тобто Заходу) у боротьбі за світле майбутнє нашої цивілізації. Тут-таки йдеться і про діяльність Ю.Андропова й О.Куусінена, який привів Андропова до влади.

А.Нових досить докладно описує дослідження паранормальних явищ у колишньому СРСР, які проводилися під керівництвом КДБ (зокрема Г.Бокія), наводить назви лабораторій, інститутів, прізвища їхніх керівників і радянських учених-дослідників. Навряд чи все це відомо пересічному громадянину.

Вогняна Біблія

Попри страшні наслідки й покалічені долі багатьох "білих братів", "пророцтва" про Біле братство і нову релігію тиражуються і донині. У 2010-му і 2016-му роках у видавництві "Ексмо" вийшла книжка А.Маріаніс "Ванга. Вогняна Біблія" -вінегрет з висловлювань Ванги, цитат з "Агні-йоги", а, найголовніше, він містить роздуми про Росію, її "найважливішу духовну місію в майбутньому", і вже згадувані "пророцтва" ясновидиці про це.

Вогняну Біблію намагалися написати різні автори. В Інтернеті можна знайти щонайменше три твори з цією назвою. Скоріш за все, це такий "бренд", яким можна користуватися неодноразово, створюючи "нові релігії" або чергове Біле братство. Ним і скористалися ідеологи Аллатри , поширюючи в Україні "нове вчення".

Про те, що з Києва піде у світ нова релігія, яка замінить усі досі відомі, йдеться у відео 2015 року, знятому в Софійському соборі. Поява нового духовного лідера, Вогняна Біблія, знання, приховані в Софії Київській, -неповний перелік висвітлюваних там питань. І чомусь меседжі цього відео в часі і просторі збігаються з діяльністю аллатрівців, для яких Софія є особливо важливим місцем. Навряд чи це збіг.

До того ж на сайті А.Нових серед шести видавництв, які видають її твори, є й болгарський видавничий дім "БАРД", де, крім перших двох книжок "Сенсей. Споконвічний Шамбали", вийшла та ж таки Вогняна Біблія А.Маріаніс. Видання творів Ж.Костадинової в Москві та А.Нових і А.Маріаніс у Болгарії скидається на результат сталих зв'язків зацікавлених "товаришів" - щоб суспільство не забуло…

Знов Україна!

Якщо вже хтось мав намір здійснити "пророцтва" відомої провидиці, то він би й організовував чергову "релігію" в Росії, як про це Вангою і "було сказано". Але мета створення Аллатри, якої її адепти не формулюють відкрито ані на сайтах, ані в своїй рекламній продукції, - пропаганда кремлівських ідей і "русского мира". І реєстрація спілки в Україні (ЄДРПОУ 39304584, від 15.07.2014) з координаційним центром у Києві дуже добре вкладається в загальний задум.

По-перше, Київ - "мати міст руських" і "центр об'єднання слов'ян", як пише, використовуючи радянську риторику, А.Нових.

По-друге- центр православ'я у Східній Європі й "колиска руського". Аллатрівці досить вдало використовують у своїх цілях святині Києво-Печерської лаври й ім'я прадавнього цілителя святого Агапіта Печерського (скриншот 1). Крім підсилення віровчення, чим не реклама бізнесу лікаря І.Данилова?

По-третє, Україна, входячи в ядро "канонических территорий русского мира", є ласим шматком для поширення російського впливу, від якого ніяк не може відмовитися Кремль.

І, по-четверте, організація аллатрівського руху є черговою спробою утримати Україну під впливом Росії після двох Майданів.

Офіційний сайт А.Нових було запущено 2007 року - після перемоги Помаранчевої революції і зміни українських пріоритетів. Вочевидь, цю дату можна вважати початком проекту. Розквітла ж буйним цвітом АллатРА саме нині, коли перемогла Революція Гідності і коли на Сході нашої країни йде війна. Криза, зневіра, розбрат, збідніння, конфлікт між православними церквами - дуже сприятливі умови для розкрутки нового вчення "про любов і добро, мир і злагоду, єднання", в чому помічна книжка, яка "змінює світ", пропонує власний варіант "спасіння" і вказує на "месію".

Але немає нічого нового під сонцем. Оголені нерви, депресія, пошук виходу - так свого часу в Україні з'явилося Біле братство ЮСМАЛОС. "Спасіння білих братів" ми бачили…

Чого чекати від АллатРи?

Такий потужний проект, вочевидь, має вирішувати певні завдання. Звісно, збагачення ідеологів і замовників - не на останньому місці. Аллатрівці закликають робити добро безоплатно: наприклад, пропонують охочим задарма навчитися монтувати відео. Але подивімося на це з іншого боку. Навіщо платити відеоінженерові за монтаж програм, якщо будь-який навчений новачок зможе виконати нескладні завдання: вирізати небажані кадри, вирівняти звук, сконвертувати файл тощо? Тільки на сайті allatra.tv розміщено понад 40 пропагандистських фільмів. А хто зробив близько двох десятків відео для малечі?

Із завданням АллатРа також зрозуміло: радянська канва оповідань, риторика "русского мира" й реклама Сенсея (лікаря-вертебролога І.Данилова, клініка якого розташована біля Лаври) мають сприяти вихованню українських дітей у проросійському дусі.

Як і в "Дзвінких кедрах Росії", в АллатРа працює сюжет художніх творів. Наприклад, Сенсей товаришує з православним священиком, який допомагає йому й усіляко підтримує (бесіда "Відвертий діалог про найголовніше").

Увесь сюжет - опис ідеальних стосунків Сенсея, тренера секції східних єдиноборств, зі своїми підопічними. Книжковий Сенсей -героїчний збиральний пропагандистський образ з радянського минулого. У такий спосіб героїзується і канонізується І.Данилов, якого вже оголошено Махді (шиїтський "аналог" християнського Месії) й бодгісаттвою Шамбали. Бодгісаттва перекладається з санскриту як "істота з просвітленою свідомістю", а в буддизмі махаяни бодгісаттва - це просвітлений, який відмовився йти в нірвану, щоб урятувати всіх живих істот.

Якщо є "месія", то маємо чекати ідей. Тим більше що до цього "месіями" було проголошено щонайменше півдесятка людей (Деві Марія Христос, Секо Асахара, Сан Мен Мун, Віссаріон, Григорій Грабовий…). Від їхніх дій постраждали вже тисячі людей.

Відповідно до сюжету аллатрівці заснували громадські організації "Центр спортивного виховання "Канон" і "Центр розвитку тхеквондо ВТФ "Нове покоління".

З 11 адрес залів для занять тхеквондо "Канону" в Києві сім - це навчальні заклади: школи №№134, 35, 245, 225, школа-садочок "Лілея", гімназії "Тріумф" і "Європейська освіта".

З семи київських залів "Нового покоління" шість - також у навчальних закладах: школах №№166, 245, 212, гімназії 315, ліцеї "Авіант" і школі-садочку селища Проліски Київської області.

У спорті є абсолютним авторитет тренера, в Аллатрі - Сенсея. В даному разі вони збігаються. Абсолютне підкорення Сенсею досить промовисто описано в книжці "Езоосмос. Споконвічний Шамбали", де Сенсей з другом-священиком відправляють у багаття одного з підопічних юнаків, бо той схотів "пізнати Бога":

- Я усвідомлюю, що я всього лише людина. Але я хочу пізнати Його.

- Шлях до нього і простий, і складний. Чи готовий ти?

- Я не знаю дороги, але я піду, куди ти вкажеш.

Отець Іоанн, який стояв поруч, не втримався від коментаря і з сарказмом промовив:

- Що значить "я піду, куди ти вкажеш"? А якщо він тобі вкаже, наприклад, піти в воду? Ти що, підеш?

- Піду в воду, - впевнено відповів Валера, не зводячи очей з Сенсея.

- Ну, в воду ладно, - не вгамовувався отець Іоанн. - А якщо у вогонь?

- Піду у вогонь, - так само переконано відгукнувся Валера.

І тут Сенсей несподівано для всіх присутніх простягнув руку вперед і сказав, вказуючи на вогонь:

- Іди.

…Валера розгріб ногою палаючі гілки і спокійно увійшов у вогонь, наче це була не вогняна стихія, а все те ж прохолодне нічне повітря...

У книжці все закінчується добре. Хлопець залишається неушкодженим і виносить з багаття камінець з ієрогліфами як знак здійснення бажання. "Дива" ж Сенсея-Данилова можуть мати зовсім інші наслідки!

1978 року в Джонстауні (Гаяна) понад 900 членів секти "Храм народів" (з яких 270 - діти) вкоротили собі віку, випивши ціанід тільки тому, що так звелів їхній лідер Джим Джонс.

Послідовники Секо Асахари 1995 року вчинили теракти із застосуванням нервово-паралітичного газу зарин у токійському метро. За різними даними, загинуло від 10 до 12 осіб (за іншими - від 13 до 27), понад 5000 (за іншими даними - понад 6300) зазнали отруєння різного ступеня тяжкості.

Григорія Грабового було засуджено за шахрайство (пропонував родичам загиблих у Беслані дітей воскресити їх за винагороду) до позбавлення волі. Відбував покарання у в'язниці.

Діяльність Деві Марії Христос і Білого братства спричинила появу десятків томів кримінальної справи.

Аллатрівці заперечать: книжки художні. Відповім: Сенсей-Данилов, кремлівська риторика і зали тхеквондо - справжні.

Спортивна секція чи спортивна секта?

Створення спортивних секцій - підступний і добре продуманий хід ідеологів нового вчення. В секціях Аллатри можуть займатися всі, незалежно від віку, статі й фізичної підготовки. І необізнані батьки, які хочуть приохотити дітей до спорту, дуже легко й природно можуть стати прихильниками Сенсея і А.Нових. Олімпійських чемпіонів - одиниці. "Оздоровлення дитини", "щоб не вештався по вулицях", "щоб навчився захищатися" - це і є мотивація більшості батьків.

Але, віддаючи дітей у подібні секції, маємо розуміти, що вони наслідуватимуть поведінку тренера, його позитивні й негативні риси. Це властивість дитячої психіки. Підопічні слухатимуть і слухатимуться свого тренера за будь-яких обставин. А тренери не мовчать. На відео з рекламою школи тхеквондо всі діти мають аллатрівські друковані матеріали і кімоно з відповідним логотипом.

У секціях східних єдиноборств зазвичай є статут і непорушні правила. Під команди проходять усі тренування. Це формує характер і світогляд, впливає на дитячу свідомість і підсвідомість. І сплав з аллатрівських настанов і спортивних навичок назавжди вкарбовується у психіку.

Діти виростуть. Ніхто не знає, що відклалося в них у підсвідомості і коли це "щось" проявиться. Невдовзі ми можемо отримати в суспільстві п'яту колону, з якої нескладно сформувати не тільки тітушок. Керована, навчена, ідеологічно підкована молодь…

Хай хто є справжнім автором "АллатРА", йому явно бракує фантазії-- старі ідеі і випробувані схеми.

Поні бігає по колу? Порівняно з Білим братством ЮСМАЛОС, АллатРА - друге коло, з Усесвітнім Білим братством Петра Динова - третє, враховуючи випробувану на послідовниках "Анастасії" Володимира Мегре схему - четверте. А якщо порахувати все?

Може, годі вже Україні брати участь у цьому атракціоні?

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК