ПОМІЧЕНО, ЧИМ ГІРШІ СПРАВИ В КРАЇНІ — ТИМ БІЛЬШЕ ФЕСТИВАЛІВ

Поділитися
Пам’ятаю, як на одній з наших радіостанцій, які ведуть мовлення на закордон, став працювати американець...

Пам’ятаю, як на одній з наших радіостанцій, які ведуть мовлення на закордон, став працювати американець. Він скаржився на своїх колег — українських радіожурналістів. Наприклад, запитував їх: «Готова передача?» — «Так». — «Де вона?» — «Та ось, зараз, ще записати треба, щось доробити». — «Виходить, не зробив?» — «Та ні, зробив». «Дивні ви люди, — засмучувався американець. — Як ви не можете зрозуміти, що зроблена робота — це робота, зроблена остаточно!»

* * *

Спостереження. У домі можуть розбиватися будь-які чашки і тарілки. Але надщерблені — ніколи.

* * *

У США 92-го року було ратифіковано цікаву поправку до конституції: сенатори та конгресмени мають право ухвалювати закони про підвищення витрат на власне утримання, а також на штат помічників, житлові, транспортні послуги, пільги. Однак усі ці прекрасні рішення призначені для сенаторів і конгресменів лише наступного скликання.

* * *

У нас існують «заборони на професії» для жінок. Але заборони ці дуже своєрідні: чистити рибу на палубі сейнера під крижаним вітром можна, а поступити в морехідне училище — не можна. Стюардесою літати можна, але шлях у льотне училище для неї закрито. Шахтарем бути не можна — але можна відкочувати важкі вагонетки в шахтах. І так у всьому.

* * *

Київський університет. Зустріч з іноземними студентами, котрі навчаються тут. Симпатичний китайський хлопець: «Мне очень нравится украинская зенсины. Сказите, позалуста, если я приедем к вам в Украина на работу, я могу найти зенсину и зениться на нее сделать, а?» — «Звісно, — відповідаю, — приїжджайте, а дівчата наші самі вас знайдуть». — «А ницего, сто у меня китайская глаза, черный волосики?» — «Та не думайте ви про це. Ви дуже симпатичний молодий чоловік». — «Знацит я ничего? Музцина не противная?» 92-го студент приїхав у Київ як працівник китайського посольства. А ще через півроку дзвінок: «Я зенюсь!» Ми зустрілися. Наречена — студентка Київського університету — чарівна... китаянка.

* * *

Відверта розмова з подругою: «Зустріла Шурика, із яким училася в одній школі, але він був на три класи молодший. Ой, який він лисий, обважнілий. Ніколи ще я не почувалася такою старою!»

* * *

Історія, розказана Валентином Катаєвим. 75-й рік. Вони з дружиною купили в НДР неймовірно гарну люстру. «Розумієте, її було зроблено в НДР, а вигляд мала — як у ФРН». З величезною обережністю подружжя привезло її додому. Залишилося тільки повісити. На цей випадок у письменницькому домі був Яша — майстер на всі руки. Йому завжди сунули троячки і п’ятірки за роботу, через що він був завжди в неробочому стані. І ось зібралася вся сім’я навколо драбини, на якій, злегка похитуючись, піднімався чи то напівтверезий, чи то напівп’яний Яша — зовні було важко визначити. Він уже якось угвинтив у стелю гак, залишалося навісити люстру, але один зрадливий рух — люстра проскочила повз гак, впала і розбилася в друзки. Катаєви гірко ойкнули. Чи зойкнули — тут очевидці розходяться. А Яша, діловито обтрусивши руки, якось дуже буденно запитав: «Ще що робити будемо?»

* * *

67-го року, після шестиденної війни між ОАР і Ізраїлем, з’явився такий єврейський жарт: «Наші повідомили, що наші збили три наші літаки».

* * *

Запис 99-го року. Читаєш газети, дивишся політичні передачі і розумієш, що кадрової кризи в нас ніколи не буде: кожний третій житель країни готовий стати президентом, кожний другий — главою уряду, кожний перший — бути депутатом.

* * *

Запис 73-го року. Одеса. На 2-му міському кладовищі побачив плиту на могилі актора Митрофанова М.Н. і напис: «Багато разів мені траплялося грати небіжчиків, але ніколи я не грав їх настільки майстерно».

* * *

Якось був свідком, як один журналіст дуже багатослівно пояснював іншому свій світогляд. Той терпляче слухав, але зрештою теж отримав право висловитися. «Послухай, отже ти за все хороше і проти всього поганого?» Перший був вражений, як другий вірно зрозумів його душу. Він так і вигукнув: «Усе правильно!» Але другий не без єхидства відповів: «Але ж це не світогляд. Це — тост».

* * *

Любите девушку, как дети любят елку,

Любите девушку, как Ленин — октябрят,

Любите девушку не только комсомолку, —

Любите девушку — всю девушку подряд!

Любите женщину, как коллектив — коллегу,

Любите женщину не просто как-нибудь,

Любите женщину за грусть ее, за негу,

Любите женщину за ногу и за грудь!

(Фольклор)

* * *

Кажуть, американське посольство запросило на роботу чоловіків віком до сорока років, які знають англійську, французьку й німецьку. Робота нескладна — копати...

* * *

Запис 84-го року. В’язень пише з табору (фраза з довгого листа): «Не те прикро, що за розтрату сів, а те, що за тією ж статтею в десять разів більше розтрачувати можна було»...

* * *

Виявляється, президент Фінляндії Урхо Кекконен особисто відредагував збірник анекдотів про свою особу. За свідченням очевидців, щоранку він приходив у свій кабінет, вимагав, щоб секретарі розповідали нову байку про нього самого, і дуже засмучувався, якщо байки не було. Отже, міркував фінський президент, популярність падає.

* * *

Жоден батько не може навчити свого сина бути геніальним. Цьому не вчать. Але якщо батько не негідник, він принаймні може навчити свого сина не бути негідником.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі