ПІСЛЯ АНТРАКТУ

Поділитися
Трохи задовга чотиримісячна пауза у національному чемпіонаті не позбавила футбольний люд України можливості інформаційного спілкування з грою в шкіряний м’яч...
Андрію Шевченку дуже хотілося допомогти «Мілану» виграти, але футболісти «Депортиво» були непоступливі...

Трохи задовга чотиримісячна пауза у національному чемпіонаті не позбавила футбольний люд України можливості інформаційного спілкування з грою в шкіряний м’яч. Міжнародний сезон завершився напередодні Нового року, а вже в січні долинали гучні удари футбольних м’ячів з динамівської бази в Кончі-Заспі. Саме там у другій половині місяця наставники першої команди країни знайомилися з претендентами на право примірити жовто-блакитну форму збірної. Лютий також не дозволив болільникам збайдужіти: відновилися поєдинки в турнірі Ліги чемпіонів. Однак багато хто вже стомився чекати поновлення десятого чемпіонату України. Адже інтрига на іншій половині його дистанції обіцяє бути вельми закрученою. «Динамо» й «Шахтар» поки що паралельним курсом йдуть до наміченої мети — перемоги в національній першості. Якщо для киян місце на вищій сходинці п’єдесталу пошани невдивовижу, то для гірників просто необхідно довести всім, що «не святі горшки ліплять».

У міжсезоння в складах «Динамо» й «Шахтаря» з’явилася ціла низка нових імен. Це лише засвідчує амбіційні плани підопічних Валерія Лобановського й Віктора Прокопенка. Донеччани, понюхавши пороху в Лізі чемпіонів, напевно прагнутимуть знову опинитися в компанії найсильніших європейських клубів, що для київських футболістів, схоже, вже стало нормою. Шкода, звісно, що конкурувати з двома вітчизняними грандами сьогодні навряд чи може бодай ще один клуб. Можливо, саме тому функціонери з Професійної футбольної ліги не розширили список запрошених у вищий футбольний світ з 14 до 16 команд. Вирішили: краще менше, та краще...

Відзначивши світле свято 8 Березня, наші футбольні чоловіки відновили зустрічі в чемпіонаті країни. Звісно ж, передусім цікавив стан киян і донеччан, їхній творчий потенціал, морально-вольові якості, гра новобранців. На другому плані знаходився так званий «почет» лідерів, куди, судячи з турнірної таблиці, входять «Дніпро», донецький «Металург» і столичний ЦСКА.

Динамівці відкривали друге коло поєдинком у Маріуполі з місцевим «Металургом». Турнірні взаємини з господарями в одного з лідерів склалися вельми приємні. Біло-блакитні, постійно перемагаючи на полі стадіону «Азовсталь», і цього разу не порушили добру для себе традицію. Лише в дебюті поєдинку підопічні Миколи Павлова, як кажуть, «на свіжості» спробували побавитися біля воріт Шовковського, котрий одужав після травми. На 11-й хвилині, використовуючи чисельну більшість на фланзі, господарі домоглися кутового, після виконання якого Русановський завдав удару з близької відстані, але успіху не мав.

Повага до славетного суперника не дозволяла «Металургу» наступати значними силами, позаяк це могло спричинити вибухову контратаку біло-блакитних. Утім, гості запам’яталися не лише вмінням діяти на високих швидкостях, а й видобувати максимальну вигоду практично з кожного ігрового епізоду. Коли на 21-й хвилині гри арбітр із Хмельницького Хіблін призначив штрафний удар приблизно за 20 метрів від воріт «Металурга», навряд чи хтось міг передбачити, як невесело його розіграш закінчиться для господарів: Яшкін підкрутив «кульку» над головами гравців, котрі стали «стінкою», і змусив голкіпера «Металурга» Тарахтія гарячково відбити м’яч прямо перед собою. Динамівець Шацьких виявився найспритнішим у групі «своїх і чужих», що кинулися до м’яча, і добив його у ворота — 0:1.

Можливо, пропустивши м’яч, господарі проте поборолися б за відновлення «статус-кво». Кілька атак у їхньому виконанні були досить гострими й загрозливими для воріт Шовковського. Проте події на 36-й хвилині в штрафному майданчику «Металурга» остаточно визначили співвідношення сил у згаданому поєдинку: за гру рукою у власному штрафному майданчику у ворота маріупольців призначили пенальті. За відсутності колишніх визнаних канонірів «Динамо» Реброва й Шевченка, цю відповідальну місію взяв на себе Белькевич. І, слід зазначити, Валентин справився з нею чудово — 0:2.

Гру в другому таймі можна охарактеризувати досить лаконічно: лідери не палали бажанням збільшити розрив у рахунку, а господарі не могли його скоротити. На цьому й розпрощалися після фінального свистка.

Інший лідер — донецький «Шахтар» грав удома з одним з аутсайдерів — полтавською «Ворсклою». Утім, назвати «Ворсклу» аутсайдером можна лише виходячи з її нинішніх показників у турнірній таблиці. У середині першого кола полтавський клуб очолив досвідчений фахівець Сергій Морозов, котрий відразу ж заходився змінювати техніко-тактичний механізм команди. Її гра стабілізувалася, і, за словами Сергія Юрійовича, його підопічні вже найближчим часом планують переїхати з низин турнірної таблиці в її комфортабельнішу частину. Виступ «Ворскли» у Донецьку підтвердив ці слова тренера. Полтавчани провели весь поєдинок зібрано, не дозволяючи потужній атаці «Шахтаря» зім’яти свою оборону. Поза сумнівом, «Шахтар» упродовж усієї зустрічі мав перевагу, вів наступальні дії, проте зламати оборону гостей удавалося дуже рідко. Єдиний гол, який став переможним, гірники провели під кінець першого тайму, після того, як активний Бахарєв зробив верхову передачу в штрафний майданчик «Ворскли». М’яч під час руху ледь торкнувся голови Попова і трохи змінив напрямок польоту. Це дезорієнтувало когось із захисників полтавчан, котрі зрикошетили м’яч у власні ворота, — 1:0.

«Дніпро», приймаючи на рідному «Метеорі» сімферопольську «Таврію», виглядав свіжим, як після доброго відпочинку, і розкомплексованим. Бажання довести своїм шанувальникам, що команда не випадково розмістилася за «Динамо» й «Шахтарем», повело дніпровців уперед із перших хвилин. Висунувши на вістря атаки рослого Головка, гірники остаточно заволоділи центром поля і практично не залишили кримчанам шансів на контргру. Проте безліч моментів, створених господарями до перерви, так і не втілились у забиті м’ячі. Лише в останній третині поєдинку старанно діюча оборона «Таврії» не витримала тиску. На 63-й хвилині Валяєв, набравши швидкість із глибини поля, у зразково-показовій манері зробив удар у дальній кут — 1:0. Ну а потім настав зоряний час новобранця «Дніпра» Володимира Єзерського. Виступаючи в київському «Динамо», рослий захисник рідко дозволяв собі підключатися до атак своїх партнерів і ще рідше завершувати їх результативними ударами. Цього разу стопера, як кажуть, прорвало. Двічі він упевнено вигравав повітряні дуелі у своїх опонентів з «Таврії», що зрештою принесло перемогу дніпровцям із значним рахунком — 3:0.

У інших матчах 14-го туру зафіксовано такі результати: «Сталь»—«Металург» (Донецьк) — 0:3, «Металіст»—«Карпати» — 2:2, «Кривбас»—«Металург» (Запоріжжя) — 0:0, «Нива»—ЦСКА — 1:3.

***

Минулого вівторка й середи визначилися клуби, які продовжать боротьбу в 1/4 фіналу Ліги чемпіонів. У вісімці найсильніших команд — «Манчестер Юнайтед», «Лідс», «Арсенал», «Реал», «Валенсія», «Депортіво», «Баварія» та «Галатасарай».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі