ОЛІМПІЙСКИЙ КУР’ЄР

Поділитися
15 ВЕРЕСНЯ, ЗА БУДЬ-ЯКОЇ ПОГОДИ Церемонія відкриття Олімпійських ігор 15 вересня відбудеться у строк, навіть якщо в цей день буде злива...

15 ВЕРЕСНЯ, ЗА БУДЬ-ЯКОЇ ПОГОДИ

Церемонія відкриття Олімпійських ігор 15 вересня відбудеться у строк, навіть якщо в цей день буде злива. Про це заявили представники Сіднейського оргкомітету Олімпійських ігор. При цьому вони відзначають, що церемонія може бути скасована тільки у випадку зовсім нестерпних погодних умов — зливи разом із сильним вітром. Якщо ж буде тільки злива, то є плани перенести проведення церемонії до закритого стадіону «Супердомен», щоб гарантувати безпеку спортсменів з 200 країн. Проте будь- який план має бути схвалений МОК. У випадку проведення відкриття під дахом церемонія транслюватиметься телекомпаніями, а 110 тисяч глядачів, які прийдуть на олімпійський стадіон, зможуть спостерігати за нею на величезних моніторах.

ХАЙ НЕ ЗБІДНІЄ РУКА ТОГО, ХТО ВИНАГОРОДЖУЄ

Уряди багатьох країн Азії, щоб простимулювати своїх спортсменів у боротьбі за олімпійські нагороди, прийняли рішення про національну грошову надбавку до кожної медалі, завойованої на Іграх- 2000. У КНР премії найнижчі. За «золото» — 9,6 тисячі доларів, «срібло» — 6 тисяч і «бронзу» — 3,6 тисячі. Національний олімпійський комітет Малайзії рекомендував владі бути щедрішою. «Золотий» олімпієць-малайзієць одержить 42 тисячі доларів. Ті, хто посяде друге та третє місця, відповідно, 35 і 20 тисяч.

На таїландського володаря золотої медалі чекають 75 тисяч доларів. У Бангкоку сподіваються, що їх отримає Сомлук Камсінг — перший і поки що єдиний в історії країни власник олімпійського «золота». Ставку на успіх одного учасника роблять і в Сянгані (Гонконг) — на чемпіонку Ігр-96 у серфінгу Чі Лайшан. За повторення перемоги їй вручать $125 000. На Філіппінах здобуття сіднейського «золота» оцінили в 160 тисяч.

Найщедрішим у регіоні виявився уряд Сінгапуру. Влада міста-держави пообіцяла своїм спортсменам у разі їх виходу на першу, другу й третю сходинки п’єдесталу пошани в Сіднеї 575, 500 і 250 тисяч доларів! Утім, ця щедрість — як і все в житті маленької острівної країни — вирахувана. Єдину олімпійську медаль — срібну — сінгапурці отримали ще в далекому 1960-му в Римі.

З колишніх радянських республік на найбільш щедре заохочення своїх атлетів претендує Казахстан. Кожен спортсмен цієї країни за завойовану золоту медаль отримає винагороду 100 тисяч доларів. За «срібло» й «бронзу» атлети одержать, відповідно, 50 і 30 тисяч доларів. Тим же, кому не дістанеться місця на п’єдесталі пошани, проте у своїх видах спорту вони посядуть четверте, п’яте або шосте місця, вручать премію, відповідно 10, 5 і 3 тисячі доларів.

Російські спортсмени-призери одержать від держави преміальні, — відповідно, 50, 20 і 10 тисяч доларів за «золото», «срібло» та «бронзу». А Національний олімпійський комітет Росії від себе додасть за першу золоту медаль в індивідуальному виді програми (у кожному виді спорту) ще 50 000 доларів.

ПРЕЗИДЕНТ ДЕМОНСТРУЄ ПОМІРКОВАНІСТЬ

Ніяких лімузинів і розкішних президентських апартаментів — такий стиль життя в олімпійському Сіднеї у президента Міжнародного Олімпійського комітету Хуана Антоніо Самаранча, який прибув у це велике австралійське місто. З аеропорту президент МОК попрямував до своїх апартаментів у готелі «Регент».

У пана Самаранча — двокімнатний номер з видом на місто Харбор-Брідж. Він відмовився проживати у президентських апартаментах і вирушив до готелю не на лімузині, а в білому мікроавтобусі, власною поведінкою подаючи приклад іншим членам комітету. Це пов’язано із торішнім скандалом, коли стало відомо, що декотрі члени МОК ведуть розкішний спосіб життя, ні в чому собі не відмовляючи.

Нинішні Олімпійські ігри стануть останніми, що проводяться під керівництвом Самаранча. В липні наступного року він піде з посади президента МОК, яку обіймає понад 20 років.

ОЛІМПІЙСЬКИЙ ГРИП?

Організатори Ігор-2000 в Сіднеї вважають, що під час проведення змагань є велика вірогідність поширення вірусу грипу. Минулого року епідемія цієї хвороби була в липні, а в цьому році медики чекають «заразу» у вересні. Це характерно для Південної півкулі. Особливо швидко вірус розповсюджується в місцях великого скупчення людей.

За останні три роки так званий сіднейський вірус лютував у Європі та США. Симптоми хвороби — висока температура, м’язовий та головний біль, що тримаються від 24 до 48 годин. Період одужання вимірюється тижнями.

Організатори Олімпіади сподіваються, що спортсмени і глядачі, котрі приїдуть на Зелений континент, заздалегідь зроблять необхідні щеплення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі