НАЙВАЖЛИВІШЕ — ВИТЯЖКА В ДОМІВЦІ

Поділитися
Група вчених із розвинених країн та країн, що розвиваються, взялася довести, що розпочинати боротьбу з забрудненням атмосфери слід із власного житла...

Група вчених із розвинених країн та країн, що розвиваються, взялася довести, що розпочинати боротьбу з забрудненням атмосфери слід із власного житла. Насамперед ідеться про побутове забруднення внутрішніх приміщень у результаті використання примітивних пристосувань для приготування їжі.

Понад половину всіх домогосподарств на планеті використовують паливо біологічного походження — дрова, торф, хмиз
і навіть гній. Як джерела енергії ці продукти вкрай неефективні. А в процесі згорання у примітивних печах або ж на відкритому вогні забруднюють повітря всередині приміщення, що називається, по-чорному. В Індії, приміром, у більшості сільських домівок їжу готують на відкритому вогні, у загальному приміщенні, яке до того ж дуже погано провітрюється. Чадний газ, формальдегід, токсичні вуглеводні в багатющому асортименті й так далі — від цього насамперед потерпають жінки та діти, які багато часу проводять удома.
В результаті — кілька сотень тисяч передчасних смертей на рік у самій лише Індії та понад міль-йон — по всій планеті. Після недоїдання, недотримання необхідних правил під час сексу й вживання неякісної питної води забруднення атмосфери внутрішніх приміщень є найбільшим чинником ризику в країнах, що розвиваються. Його наслідки — астма, туберкульоз, хронічний бронхіт, рак легенів, викидні й багато іншого. Катаракта та сліпота, приміром, до смерті призводять значно рідше, проте в їх патогенезі забруднення атмосфери внутріш-ніх приміщень також відіграє не останню роль.

Позитивний приклад розв’язання цієї проблеми нещодавно продемонстрував Китай, що колись лідирував за кількістю захворювань на рак легенів. Лише протягом останніх років у країні встановлено понад 200 мільйонів сучасних кухонних плит, і сумна першість китайцям уже більше не належить. Втім, не менш вагомі результати отримано й там, де до установки нових плит просто провели широкі роз’яснювальні кампанії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі