ЛЮДИНА ВСЕ ВИТРИМАЄ!

Поділитися
Хто витриваліший: людина чи тварини? Як показує просто життєвий досвід, людина, геть незрівнянна за силою й енергією м’язів, скажемо, із конем, набагато витриваліша від цього дива природи...

Хто витриваліший: людина чи тварини? Як показує просто життєвий досвід, людина, геть незрівнянна за силою й енергією м’язів, скажемо, із конем, набагато витриваліша від цього дива природи. Ще на I Олімпійських іграх сучасності 1896 року учасників першого спортивного забігу на марафонську дистанцію спочатку супроводжували вершники із секундомірами, щоб повідомляти час лідерам. Але вже на 20-й кілометр забігу, що стартував опівдні, у найсильнішу спеку, коні почали відставати, і вершники змушені були пересісти на велосипеди і тільки так встигали за спортсменами, які, до речі, бігли з дуже помірною як на нинішній час швидкістю. Можна згадати сибірських мисливців, які дуже просто заганяли лося чи соболя — бігли за звіром на коротких мисливських лижах кілька днів, не даючи відпочинку ні собі, ні переслідуваним, а потім легко підстрілювали чи ловили здобич. У Мексиці у одного з індіанських племен існує гра в м’яч, який цілою юрбою женуть вперед і вдень, і вночі. Загалом, прикладів людської витривалості не злічити.

А тепер поцікавимося, хто витриваліший: чоловік чи жінка? Уявіть собі відповідь просту і несподівану — звісно жінка! Про це можна було б здогадатися без спортивних випробувань, дивлячись на роботу, котру без утоми виконує будь-яка домашня господиня. Ну а в спорті, де недавно дозволили нібито слабкій статі виступати на будь-якій дистанції, кращі представниці легкої атлетики вже давно бігають марафон швидше за легендарного Еміля Затопека на його тріумфальних ХV Олімпійських іграх 1952 року в Гельсінкі.

Зараз марафон багатьом здається вже недостатньо тривалим. У класичній легкій атлетиці існує годинний біг, у якому кілометраж за цей час у чоловіків наближається до 22 кілометрів. Є також двогодинний, а ось добовий і дводобовий біг поки виділено із загальної легкої атлетики. Однак любителів пробігтися без перерви 24 або 48 годин скільки завгодно.

Нещодавно повідомлялося, що в Брно відбулися, мабуть, останні цього року змагання в закритому приміщенні з дводобового бігу. Калінінградка Ірина Реутович за 48 годин подолала відстань у 361 км, випередивши сімох жінок, які брали участь у цьому пекельному заході, і, що характерно, 35 чоловіків. При цьому кращий із чоловіків італієць Лючіо Бенціано відставав на 1250 метрів, а інша учасниця — Ірина Коваль програла переможниці 37 км!

Для бажаючих перевірити свою витривалість існує також біг угору з перепадом висот 800 метрів. А для тих, хто за досить короткий відрізок часу бажає викластися до втрати свідомості, є пробіг на Останкінську телевежу чи в Нью-Йорку пробіг на дах хмарочоса «Імпайр стейт білдінг».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі