Конкурс не для гаманця, а для дітей

Поділитися
Конкурс не для гаманця, а для дітей Победительница столичного этапа фестиваля Нина Следзь
Столиця назвала своїх фіналістів X Всеукраїнського фестивалю "Таланти багатодітної родини"

До сучасних дитячих конкурсів та інших подібних заходів я тривалий час ставився скептично. Ну а як інакше? Сценарій такого "духовного дійства" включає, звичайно, збір грошей на потреби конкурсу (організатор - зазвичай якась комерційна структура), потім власне конкурс, збагнути логіку членів журі якого не завжди можливо, і, нарешті, нагородження-заохочення переможців, яке не вирізняється особливою щедрістю, попри щедрий фінансовий внесок учасників заходу. Бувало й таке, що переможець конкурсу з гучною назвою та міжнародним статусом отримував кольоровий аркуш (на бланк грамоти, очевидно, грошей уже забракло) із сухим текстом і печаткою рядового ТОВ...

Зовсім випадково мені довелося побувати в Києві на кількох відбірних етапах X Всеукраїнського фестивалю "Таланти багатодітної родини". І... мій песимізм швидко розтанув: я опинився в абсолютно іншій атмосфері.

По-перше, вражає масштаб. У конкурсі можуть узяти участь обдаровані діти віком від 7 до
16 років із багатодітних сімей. Змагання проходять у сімох номінаціях: музичне виконання (вокальний та інструментальний жанри), патріотична пісня, художнє й авторське читання, хореографія, оригінальний жанр, образотворче й прикладне мистецтво.

Із кожним роком кількість учасників стрімко зростає. Наприклад, цього року було вперше організовано відбірний конкурс-свято для дітей Дарницького району столиці. А що це означає? Як сказав голова столичного району Сергій Вітковський, це означає, що до конкурсу отримали можливість долучитися діти з іще 1296 багатодітних сімей Дарниці, що розбудовується. Такою статистикою не може вихвалитися жоден район столиці.

По-друге, незабутня атмосфера, в якій дорослі максимально звільняють дітей від конкурсних турбот. Учасники повинні тільки продемонструвати свій талант. Само собою, про жодну комерцію немає й мови.

По-третє, принцип фестивалю - кожен учасник може вважати себе переможцем. Без подарунка не залишається ніхто. Ну, а найкращих із кращих відбирають на міських, районних та обласних відбірних етапах. Велика кількість учасників і ретельний проміжний відбір високо піднімають планку майстерності учасників. Журі зазначає, що рівень підготовки переможців стрімко зростає, і нині не всякий відмінник столичної музичної чи іншої творчої школи може подолати високу планку.

По-четверте, переможці відбірного етапу отримують путівки до Міжнародного дитячого центру "Артек". У результаті понад вісімсот фіналістів конкурсу з усієї України продовжать свої творчі змагання в "Артеку", де повноцінно житимуть і активно навчатимуться, з'ясовуючи, хто талановитіший.

Нарешті, по-п'яте, ініціатор фестивалю - Всеукраїнський союз жінок-трудівниць "За майбутнє дітей України" - гарантує переможцям вступ до музичних і творчих вишів країни. Чим не путівка в життя для талановитої дитини з багатодітної родини?

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі