Десятиденні оглядини кандидатів у збірну країни, що пройшли в середині січня на тренувальній базі в Кончі-Заспі, допомогли тренерам визначитися зі складом перед товариською зустріччю із збірною Грузії. Як і обіцяв Валерій Лобановський, кістяк «жовто-блакитної команди» був складений із представників «Динамо» та «Шахтаря».
За останні три роки українські й грузинські футболісти зустрічалися двічі. Й обидва рази українці перегравали своїх суперників. 1998 року в Києві — 4:0, а 1999-го у Тбілісі — 1:0. Збірна Грузії — прекрасний спаринг-партнер. У її складі зазвичай чимало технічних футболістів, які люблять і вміють повозитися з м’ячем. Що стосується морально-вольових якостей, то все залежить від того, як для закавказьких спортсменів складається поєдинок. Якщо вони, як то кажуть, «упіймали свою гру», то «забрати» її в них дуже непросто.
Як і українці, підопічні Давида Кіпіані і Реваза Дзодзуашвілі прагнуть пробитися до фінальної частини чемпіонату світу-2002. У березні їх очікує поєдинок із досвідченою
командою Румунії. Ось чому господарям хотілося апробувати свою силу на команді досить високого класу. Для посилення складу Кіпіані викликав на матч з українцями своїх легіонерів. Серед них — новоспечений «міланець» Каладзе, «англієць» Кецбая, «німець» Арчіл Арвеладзе. Українці обмежилися, як уже повідомлялося, донеччанами й киянами, бо викликати Шевченка, Реброва, Лужного й інших не було можливості з огляду на об’єктивні причини.
Збірна України на тбіліському стадіоні імені Бориса Пайчадзе постала в такому вигляді: Шовковський, Старостяк, Несмачний, Головко, Ващук, Дмитрулін, Лисицький, Тимощук, Кардаш, Воробей, Мелащенко.
Поява в стартовому складі Мелащенка й Лисицького підтверджувала заяву наставників збірної України про те, що вони «подовжуватимуть» лаву запасних, надаючи можливість молодим футболістам проявити себе в одній компанії з досвідченими виконавцями.
Як показали перші хвилини матчу, гості вирішили спочатку грати «від оборони». Перед квартетом захисників розташувалися Дмитрулін, Лисицький, Тимощук, а трохи попереду — Кардаш, який набирає форму. В атаку висунули Воробея та Мелащенка. Цей дует ще ніколи не виступав як єдине ціле, що і відчувалося протягом усього поєдинку.
Грузинські футболісти на своєму полі виглядали краще. Вони більше володіли м’ячем, але дуже часто захоплювалися «сольними номерами», що дозволяло українським захисникам вчасно зривати атаки суперників. Єдина гостра ситуація біля воріт Шовковського виникла перед самим закінченням першого тайму: Арвеладзе завдав удару головою з близької відстані, але понад всякі похвали зіграв голкіпер гостей.
Що до командних дій українців, то цього разу вони виглядали розрізненими. Можливо, із одужанням ряду гравців і появою в складі легіонерів, ці проблеми будуть усунуті. Наприкінці поєдинку спробував блиснути ефектним ударом на льоту Воробей, але, на жаль, у ціль донеччанин не влучив — 0:0.
Останньої декади лютого збірна вирушить на Кіпр, де зіграє два контрольні поєдинки. Як пояснював раніше Валерій Лобановський, саме на острові в Середземному морі і почнеться цілеспрямована підготовка збірної України до березневих матчів із білорусами та валлійцями.
***
Минулого вівторка й середи відновилися поєдинки другого етапу Ліги чемпіонів. Московський «Спартак» прибув до Мюнхена, що називається «із корабля на бал», не маючи необхідної ігрової практики. Здавалося, що «Баварія», котра очолює чемпіонат у Бундеслізі, легко нав’яже російському клубу свою волю. Однак цього не сталося: до 79-ї хвилини 30 тисяч уболівальників, які зібралися на місцевому «Олімпіаштадіоні», освистували своїх земляків. Єдиний м’яч господарі забили в курйозній ситуації. Лівий захисник «Баварії» Лізаразю в розпачі метнув м’яч з ауту в штрафний майданчик «Спартака», де він послідовно, немов колобок, втік від московських захисників і ліг прямо на голову бразильця Елбера — 1:0. Перемога дозволила «Баварії» очолити турнірну таблицю в групі «С». «Ліон» у рідних стінах поступився лондонському «Арсеналу» — 0:1.
Найцікавішу гру в перший день поновлення змагань у Лізі чемпіонів продемонстрували футболісти мадридського «Реала» і римського «Лаціо». Їхній поєдинок був забарвлений радше літніми, аніж весняними тонами. Обидві команди грали зріло, подарувавши глядачам низку цікавих ігрових епізодів, п’ять із яких завершилися забитими голами. Тричі м’яч побував у воротах італійця Перуцці, двічі — іспанця Касільяса. «Реал» переміг — 3:2, впевнено очоливши таблицю в групі «D». На другому місці після перемоги над «Андерлехтом» з рахунком 2:1 — англійський «Лідс».
Невдало виступив у третьому турі італійський «Мілан». Відкривши рахунок у першому таймі зусиллями Леонардо, «червоно-чорні» майже відразу ж прогавили відповідь французів — 1:1. За відсутності ряду провідних виконавців підопічні Дзаккероні не являли собою єдиний ансамбль, та й до того ж після вилучення захисника Рокко Джуніора півтора тайму грали в меншості. «Галатасарай» на своєму полі переграв «Депортиво» — 1:0, австрійський «Штурм» забив два «сухі» м’ячі в ворота «Панатінаїкоса», іспанська «Валенсія» і «Манчестер Юнайтед» розійшлися мирно — 0:0.