2 вересня
1812 — Армія французького імператора Наполеона I вступила до Москви, залишеної росіянами за наказом фельдмаршала Михайла Кутузова. Це була піррова перемога завойовників. Вони виявилися відрізаними від баз постачання і відчували труднощі з підвезенням продовольства. У жовтні французи покинули Москву.
1945 — Імператорська Японія підписала акт про беззастережну капітуляцію. Ця подія відбувалася на американському лінкорі «Міссурі» у Токійській затоці. Від імені Радянського Союзу акт підписав уродженець України генерал-лейтенант Кузьма Дерев’янко.
3 вересня
1658 — У Лондоні помер Олівер Кромвель, лорд-протектор Англії з диктаторськими повноваженнями.
1939 — Великобританія і Франція оголосили війну Німеччині. Захід, який 1938 року в Мюнхені цинічно зрадив Чехо-Словаччину, під час бойових дій у Польщі протягом вересня також практично нічим не допоміг союзникам.
4 вересня
1965 — Помер видатний філософ, лікар-місіонер, теолог, музикант, лауреат Нобелівської премії миру (1952 р.) Альберт Швейцер. Його кредо «благоговіння перед життям» стало девізом багатьох місіонерів.
5 вересня
1657 — Старшинська рада в Корсуні обрала Івана Виговського гетьманом України на час, «поки змужніє син гетьманський Юрій Хмельницький».
6 вересня
1757 — Народився маркіз Марі Жозеф Мотьє де Лафайєт, генерал американської армії, герой війни за незалежність британських колоній.
7 вересня
1984 — У Римі помер патріарх Української греко-католицької церкви Йосип Сліпий. Багато років предстоятель УГКЦ провів у радянських таборах.
8 вересня
1987 — У Баренцевому морі сталася аварія на радянському атомному підводному човні «Комсомолець». Увесь екіпаж загинув.