ЕКОНОМНІ ПОКУПКИ

Поділитися
До Нового року, найулюбленішого в народі свята, рукою подати. Саме час подумати про подарунки рідним і близьким, колегам, та й про себе забувати не слід...

До Нового року, найулюбленішого в народі свята, рукою подати. Саме час подумати про подарунки рідним і близьким, колегам, та й про себе забувати не слід. Напередодні свят населення готове витрачати грошей більше, ніж звичайно. Однак не зайве згадати, що напередодні Нового року, як правило, у більшості магазинів проходять уже звичні розпродажі, проводяться всілякі акції і даються знижки. Скориставшись цим, можна придбати гарні речі і при цьому реально заощадити.

Розпродажі бувають різні, у кожного виду — свої особливості. Новорічні, окрім іншого, випадають на міжсезоння, поєднують кілька видів і можуть бути дуже вигідними для покупця.

Сезонний розпродаж починається, як правило, перед закінченням сезону і триває близько місяця. Компанії невигідно наступного року займати торгові площі вже застарілими моделями. Знижки в 15—20% із часом можуть збільшуватися, сягаючи 50 і навіть 90%. При цьому ймовірність знайти підходящий розмір і фасон значно зменшується.

Купуючи речі на сезонному розпродажі, необхідно пам’ятати, що носити їх доведеться лише через рік. Тому слід віддавати перевагу моделям, які тривалий час не втратять своєї актуальності.

Розпродаж уцінених товарів відбувається перед завезенням нових партій. Знижки сягають 75—90%. Іноді можна купити дуже пристойні речі, які не виходять із моди по кілька років. Хоча вибір на таких розпродажах зазвичай невеликий. Речі можуть бути в єдиному примірнику чи з незначним браком (відірваний гудзик, пляма). Якщо брак яскраво виражений, можливо, ціну ще спустять.

Передсвятковий розпродаж (один із найбільш вигідних для покупця) передбачає знижки на певний період — як правило, за 10—15 днів до свята. Іноді знижки встановлюються не на весь асортимент, а лише на певну групу товарів. Обов’язково уточніть у продавця. Залежно від виду товару та його популярності, знижки можуть становити від 3—5 (на останні новинки) до 25—30%.

Накопичувальні знижки залежать від того, на яку суму куплено товар, — чим вона більша, тим більша і знижка. При кожній покупці видається картка або купон, який дає право на знижку. Чим більше таких купонів, тим більше можна заощадити. Купони бувають іменними, сімейними і безадресними. У торговому залі обов’язково має бути вказано, протягом якого періоду діє система накопичувальних знижок, на які товари й чи є межа накопичень.

Деякі компанії спочатку істотно завищують ціну, щоб потім залучити покупців великими знижками. Під час розпродажу на етикетках обов’язково мають зазначатися обидві ціни — попередня й нова. Якщо фірма влаштовує розпродаж, то він відбувається одночасно в усіх її торгових точках по місту.

Браковану річ продавець зобов’язаний обміняти на нову (без доплати) або на іншу, аналогічну за вартістю. Дуже часто в магазинах вивішуються таблички про те, що речі, куплені на розпродажі, поверненню та обміну не підлягають. На це слід звертати увагу. Виняток становить побутова техніка. Хоча інколи обміняти її можна лише в період дії розпродажу.

Нерідко продавці не попереджають покупця, які дисконтні карти працюють у їхньому магазині. Про це сповіщають лише скромні таблички біля входу чи біля каси магазина. Не соромтеся запитувати.

Часто покупці забувають уважно роздивитися купони: до якого числа і за яких умов дійсна знижка. Дехто взагалі соромиться скористатися купонами, вважаючи, що 5% — дрібниця і не варто марнувати час на заощадження 5 гривень. Але навіть 5-відсоткова знижка в дорогому фірмовому магазині може виявитися значною економією.

Взагалі ж, перш ніж вирушити по покупки, слід вивчити асортимент і ціни не лише в центральних магазинах, а й на периферії; дізнатися, чи будуть проводитися розпродажі і які знижки очікуються. Особливо коли йдеться про купівлю дорогих речей, які служитимуть вам не один рік.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі