ДЕТЕКТОР УТОМИ

Поділитися
У Японії розроблено спеціальну систему, здатну уважно прислухатися до людського голосу й визначати, коли людина втомилася і не може більше працювати...

У Японії розроблено спеціальну систему, здатну уважно прислухатися до людського голосу й визначати, коли людина втомилася і не може більше працювати. Результати, видані «детектором утоми», дуже дивують людей, оскільки він зазвичай відправляє робітника на спочинок, коли той ще почувається досить бадьорим.

Вивченням утоми японці займаються дуже давно. Взагалі, у світі ця нація славиться своїм занадто сумлінним ставленням до роботи, котре призводить до перенапруги, апатії й падіння продуктивності праці. Термін «трудоголіки» повною мірою можна застосувати до більшості японських робітників. Багато в чому через своє нездорове ставлення до роботи дуже високий відсоток жителів Країни висхідного сонця страждають на порушення психіки і схильні до самогубства.

Однак вже незабаром на багатьох японських підприємствах може з’явитися прилад, який перешкоджатиме людям працювати занадто багато. Прилад придумали в токійському науково- дослідному інституті електронної навігації. Спочатку він розроблявся для потреб авіації. Принцип роботи апарата дуже простий — він записує голос людини, що відпочила, коли та найбільш здатна трудитися, бере його за зразок і надалі фіксує всі зміни, що відбуваються в голосі. Автори винаходу називають свій прилад «провісником утоми», оскільки він дуже чутливо реагує на зміни в стані людини і дає команду припиняти роботу за 10 хвилин до того, як робітник відчує втому.

На думку батька «детектора втоми» Какуїчі Сіомі, прилад обов’язково мусить використовуватися в усьому світі для запобігання помилкам пілотів і авіадиспетчерів. За підрахунками фахівців, понад 80% усіх авіакатастроф у світі відбуваються через людські помилки. А якщо не допускати до управління літаками втомлених людей, це істотно підвищить безпеку польотів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі