День народження — веселе, цікаве і, звісно ж, смачне свято. А хто сказав, що День народження країни має бути іншим?! От нове керівництво Черкас і спробувало організувати в минулі вихідні для жителів і гостей міста безліч відповідних культурно-розважальних заходів. І навіть ризикнуло запросити представників столичних ЗМІ.
«Наші» Черкаси почалися із... зоопарку. А чому б і ні? Черкаському зоосаду, який нині переживає реконструкцію (територія в найближчому майбутньому удвічі побільшає), є чим похвалитися й сьогодні. Наприклад, найкращим у Україні тераріумом, де живуть 100 видів представників фауни. І, до речі, одним із небагатьох у країні, де зараз виставляють отруйних змій.
Зоопарком наше знайомство з тутешньою природою не обмежилося. У Черкасах воно завершитися, мабуть, не може у принципі: місто дуже зелене. Дуже! Із цього приводу екскурсовод розповів кумедний випадок. Відомий російський кінорежисер Станіслав Говорухін, який побував у Черкасах, на запитання: «Яким вам видалося місто?» — відповів: «А ніяким: я за деревами міста так і не побачив».
В одному з черкаських парків — «Перемога» — на початку літа проходив фестиваль дерев’яної скульптури «Древляндія». Він був тематичний — присвячений казці «Золотий ключик». Хоч фестиваль і закінчився, відвідувачі парку досі милуються знайомими з дитинства персонажами — Буратіно, Мальвіною, Лисицею Алісою, Артемоном.
Фото: Василь Артюшенко |
Тема нинішнього фесту була романтична — «Історія одного кохання». Зрозуміло, більш романтичними та поетичними вийшли й витвори скульпторів. До речі, цього року творче змагання уже вийшло на міжнародний рівень: учасниками «Живого каменю» стали не лише вітчизняні майстри, а й скульптори з Вірменії та Польщі.
Втілення музики душі в камені й відбувалося під музику. У прямому значенні слова. Під час фестивалю кам’яних скульптур у місті відбувалися «Співочі вечори»: в оновленому літньому театрі перед глядачами виступали популярні вітчизняні та російські виконавці бардівської пісні. Ну, а на закуску черкащан і гостей міста своєю творчістю порадували Тимур Шаов і В’ячеслав Бутусов. Зал буквально вибухав оплесками!
Фото: Василь Артюшенко |
А попереду чекає ще масштабніше дійство — міський кулінарний фестиваль «Черкаська смакота», в якому беруть участь місцеві ресторани та кафе. Їхні кухарі приготували найнеймовірніші ласощі, кожне з яких має шанс стати в майбутньому смачною візиткою міста.
Розпочалася смакота у центрі Черкас парадом кулінарів, причому як досвідчених, котрі працюють у найкращих ресторанах міста, так і початківців — учнів профільних навчальних закладів. Епіцентром же фестивалю стала не площа біля міськвиконкому, а черкаська Долина троянд, куди урочистим маршем під святкові мелодії духового оркестру й рушили учасники дійства.
Долину троянд цього вечора можна було сміливо перейменувати на Долину їжі: просто-таки дивовижної і фантазійної. До речі, всім, хто прийшов на кулінарне свято, видавали безплатне підкріплення у вигляді щойно звареної кукурудзи та соковитих кавунів.
Завершив святкування феєрверк. Якого ми, на жаль, уже не побачили: в цей час наш автобус майже під’їжджав до Києва. Прикро, звісно. І чому дні народження так швидко і якось зненацька закінчуються?..
Редакція дякує Черкаській міськраді та Асоціації журналістів «Туристичний прес-клуб України» за організацію прес-туру.