Інтрига десятого чемпіонату країни сягнула свого апогею в 25-му турі. Донецький «Шахтар», який досі втратив на одне очко менше за його конкурента — київське «Динамо», приймав удома столичний ЦСКА. Біло-блакитні у свою чергу вирушили до Сімферополя, де їх очікував непростий поєдинок із місцевою «Таврією». Вдалий для гірників розклад практично гарантував їм національне «скудето». Для цього необхідно було переграти армійців і сподіватися на те, що підопічні Лобановського втратять очко в столиці Криму.
Відбулося зворотне. Кияни перемогли, а гірники розійшлися з армійцями «по нулях». Вже на післяматчевій прес-конференції в Донецьку наставник «Шахтаря» Віктор Прокопенко розповідав журналістам про те, яким важким для його команди був щойно завершений поєдинок. За словами тренера, в обох матчах проти команди Михайла Фоменка гірникам прийшлося несолодко. У фіналі Кубка України перемогу було здобуто лише на останній хвилині додаткового часу. Тоді героєм матчу став Сергій Ателькін. Ось чому він з’явився в стартовому складі дуже важливої для «Шахтаря» гри.
Чимало спеціалістів і журналістів розцінювали поєдинок «Шахтар»—ЦСКА як результат багаторічної роботи керівництва гірницького клубу. Адже не секрет: у донецькому краї вже давно мріють створити команду, що відповідає високим європейським стандартам. Сьогодні можна констатувати: таку команду створено, хоча з деякими застереженнями. Протягом усього чемпіонату донеччани ведуть гідну боротьбу з флагманом українського футболу — київським «Динамо». Саме це протистояння загострило боротьбу за золоті нагороди, підхльоснуло інші клуби. Стало менше так званих прохідних матчів. Типові середнячки — «Карпати», маріупольський і донецький «Металурги», ЦСКА вели запеклу боротьбу проти грандів і примудрялися забирати в них очки.
На фініші турніру лідерів поперемінно лихоманило. Спочатку динамівці не змогли переграти на своєму клубному стадіоні футболістів «Карпат», а цього разу в їхньому становищі опинилася команда, яка націлилася на перше місце в ювілейному 10-му чемпіонаті країни.
Матч, у якому гірники могли, образно кажучи, стати однією ногою на вищу сходинку п’єдесталу пошани, вони провалили. Без сумніву, армійці виявилися «міцним горішком». Та ж завдання і полягало в тому, щоб уміло «розколоти» його. Адже якщо команда претендує на чільні ролі, то вона насамперед це повинна підтверджувати власною грою й особливо тоді, коли ситуацію не назвеш простою. Здається, гірники мали були зіграти так, як торік проти них діяли лондонські «каноніри». Програючи по ходу зустрічі зухвалому новачку — 0:2, футболісти «Арсеналу» буквально зубами вирвали перемогу. Очевидно, «Шахтарю» необхідний ще якийсь час для формування не тільки техніко-тактичної, а й морально-вольової бази для майбутніх перемог. Нульова нічия в поєдинку, який дуже багато важив для гірників, має стати підгрунтям для глибокого аналізу потенціалу команди.
Приїзду київських динамівців у Сімферополь місцева «торсида» очікувала із зрозумілим нетерпінням. Команду Лобановського в Криму люблять: адже в її складі в різні часи грало чимало майстрів, які починали свій шлях у великий футбол біля Чорного моря. Пам’ятають тут і ті дати, коли динамівці проводили свої офіційні міжнародні поєдинки на місцевому стадіоні «Локомотив». 18 тисяч глядачів тепло привітали учасників поєдинку, очікуючи від гостей чемпіонської гри, а від своїх улюбленців — гідного опору. Буквально напередодні поєдинку несподівано залишив місце головного тренера Олександр Іщенко. Його наступником став відомий у минулому нападаючий Валерій Петров.
Спочатку господарі дещо побоювалися іменитого суперника. В їхніх діях проглядалася знервованість і непевність. Кримчан дещо сколихнув зухвалий рейд Гігіадзе, котрий ризикнув вступити в боротьбу з трьома опікунами, і тільки досвід Головка убезпечив ворота Шовковського. Кияни не залишилися в боргу і майже відразу ж провели гостру контратаку. Ващук різко відірвався від суперників і вчасно зробив передачу на свого єдиного форварда Мелащенка. Той зіграв хрестоматійно: прийом м’яча, удар, гол!
Після забитого м’яча на полі встановилося позиційне протистояння. Кримчани діяли обережно, сподіваючись радше на помилку динамівської оборони, аніж на гострокомбінаційну гру. Кияни ж, маючи в запасі забитий м’яч, не дуже намагалися загострити сюжет поєдинку. Вони ніби витягували на себе суперника, намагаючись організувати несподіваний вихід до воріт Величка.
Після перерви кримчани на якийсь час активізувалися і були за це винагороджені: на 52-й хвилині Гігіадзе нарешті переграв Головка, й Шовковському довелося порушити правила у штрафному майданчику. Львівський арбітр Шандор вказав на 11-метрову позначку, із якої грузинський легіонер відновив статус-кво, — 1:1. М’яч, забитий у ворота одного з лідерів, надихнув кримчан, і вони мали ще кілька шансів розвинути свою перевагу. Можливо, це й відбулося б, якби не настала фатальна для «Таврії» 64-та хвилина, коли Назаров, намагаючись перервати передачу, відправив м’яч у власні ворота — 1:2. Пропущений м’яч деморалізував кримчан, і вони не знайшли в собі сил домогтися хоча б нічиєї.
Найнесподіваніший сюрприз у 25-му турі піднесли все ж не футболісти, а телевізійники. Жоден із центральних матчів у Донецьку та Сімферополі телеуболівальники країни не спостерігали. Постає сакраментальне запитання — чому?..
У інших матчах 25-го туру зафіксовано такі результати: «Сталь»—«Нива» — 1:0, «Металіст»—«Металург» (Донецьк) — 2:0, «Кривбас»—«Ворскла» — 1:1, «Металург» (Маріуполь)—«Карпати» — 2:0, «Дніпро»—«Металург» (Запоріжжя) — 2:0.
Турнірная таблиця
І В Н П М О
1. «Динамо» 25 19 4 2 56—16 61
2. «Шахтар» 24 17 6 1 61—20 57
3. «Дніпро» 25 17 4 4 36—16 55
4. «Металург» Д 25 11 9 5 29—21 42
5. «Металург» М 25 12 4 9 35—26 40
6. ЦСКА 24 9 9 6 28—22 36
7. «Металург» З 25 8 8 9 27—31 32
8. «Таврія» 25 7 9 9 22—31 30
9. «Металіст» 24 7 7 10 26—36 28
10. «Карпати» 25 8 3 14 31—41 27
11. «Кривбас» 25 6 7 12 22—35 25
12. «Ворскла» 25 5 6 14 17—29 21
13. «Сталь» 25 3 5 17 18—48 14
14. «Нива» 24 2 3 19 20—56 9