Від команди українських стрибунів у воду на Сіднейській Олімпіаді очікували, звісно ж, нагород. Адже у збірній із дев’яти чоловік — що не спортсмен, то ім’я. Переможці та призери чемпіонатів світу і Європи, розіграшів Кубка світу. І, як сказав головний тренер Юрій Осипчук, перед запоріжчанами Оленою Жупіною, Світланою Сорокіною і Романом Володьковим, а також луганчанином Олександром Скрипником було завдання стати призерами. Перед іншими — увійти до фіналів. Українці розпочали дев’ятиденний турнір із «бронзи».
У синхронних стрибках на триметровому трампліні суперничало вісім пар. Цей номер програми дебютував, до речі, на Олімпіадах. Жупіна і Сорокіна впевнено впоралися із довільною програмою в півфіналі. Потім потрібно було виконати п’ять вирішальних стрибків. Лідерство захопили росіянки, у потилицю їм, як-то кажуть, дихали китаянки й українки. Виступ запорізької пари справив хороше враження. Але в заключній фазі майже кожного стрибка дівчата допускали невеликі похибки. І все більше й більше відставали від головних суперниць. А тут ще й німкені, віце-чемпіонки Європи, кинулися навздогін за Оленою та Світланою. Але ті все ж відстояли позиції.
Радість Жупіної (посіла в Атланті п’яте і шосте місця), Сорокіної та їхнього тренера Тетяни Турової була зрозуміла. У олімпійський літопис синхронних стрибків на трампліні вписано перші рядки. І в бронзовому — імена українок. Ну, а росіянки та китаянки об’єктивно виглядали сильнішими.
Жупіна взяла участь і в стрибках із 10-метрової вишки. Тут змагалася дюжина учасниць. Олена вийшла у фінал із сьомою сумою балів. І тут у цілому рівно виконала всі п’ять стрибків. Проте знову не обійшлося без помилок. У результаті фінішувала шостою. Такий же результат показали в синхронних стрибках із 10-метрової вишки Володьков і Скрипник.