БЕРЕЗНЕВА «СЕСІЯ» ЗБІРНОЇ

Головною подією нинішнього футбольного тижня стане, безумовно, сьогоднішній поєдинок на НСК «Олімпійський» між національними командами України й Білорусі в рамках відбірного турніру чемпіонату світу-2002...

Сьогоднішня зустріч для наших хлопців має величезне значення. Тільки виграш у ній дозволить українській команді рухатися до мети — ЧС-2002. Тому дуже важливо зіграти вивірено, прагматично, домігшись потрібного результату — перемоги. Білоруська збірна належить до типових середнячків. Проте в її складі чимало досвідчених і вмілих майстрів, серед яких київські динамівці Валентин Белькевич і Олександр Хацкевич. Обидва чудово знають стиль та методи роботи Валерія Лобановського і напевне поділяться своїм досвідом із наставником білорусів Едуардом Малофєєвим. І все-таки сподіватимемося, що свою першу офіційну гру нинішнього сезону жовто-блакитна команда проведе «на високій ноті».

Напередодні офіційних стартів збірної відбувся 15-й тур національного чемпіонату. Особливих змін у турнірній таблиці після його завершення не було. Лідери дружно переграли своїх опонентів і ще більше зміцнили власні позиції. До провідного квінтету входять «Динамо», «Шахтар», «Дніпро», донецький «Металург» і ЦСКА. «Карпати», що посіли шосту позицію, відстають від столичних армійців на п’ять очок і навряд чи візьмуть участь у розподілі призових місць. До того ж львів’яни вперше в нинішньому сезоні програли на своєму полі. Досі в семи попередніх поєдинках вони впевнено брали гору над своїми суперниками, зокрема й над одним із лідерів — київським «Динамо».

Донецький «Шахтар», що прибув на місцевий стадіон «Україна», очевидно, заздалегідь уважно вивчив сильні сторони гри прикарпатців, не дозволивши їм проводити свої знамениті кинджальні контратаки. Донеччани з перших хвилин зустрічі надійно окупували центр футбольного поля і за найменшої нагоди переходили в наступ. До перерви обидві команди діяли обачно, наче побоюючися першими припуститися помилки.

У другому таймі вищий загальнокомандний клас гірників став проявлятися в гострих ситуаціях біля воріт самовідданого голкіпера господарів Тлумака. Проте на 55-й хвилині й він не зміг перешкодити темношкірому новобранцю «Шахтаря» Агахові провести свій перший м’яч у чемпіонаті України. Радість африканця була настільки невимовною, що після забитого голу він виконав цілий каскад акробатичних стрибків.

Львів’яни спробували перевести гру в гостріше русло, але господарі їм цього не дозволили, гасячи в зародку спалахи їхньої активності. А коли до фінального свистка залишалися лічені хвилини, невгамовний малюк Зубов протаранив оборону «Карпат» на правому фланзі й викотив м’яч просто перед порожніми воротами прикарпатців. Ще одному легіонерові «Шахтаря» румуну Аліуце не довелося надто перетрудитися, аби підбити підсумок поєдинку — 2:0.

Динамівці справили враження своєю грою проти «Кривбасу». Перший тайм вони провели настільки впевнено, що криворіжці ще до перерви одержали у власні ворота три «сухих» м’ячі. Перший тайм можна сміливо назвати бенефісом київського півзахисника Артема Яшкіна, який зробив «хет-трик». Причому м’ячі мініатюрний півзахисник «Динамо» забивав на будь-який смак. А одному з них, після удару в ефектному стрибку, міг би позаздрити й сам король «акробатичних» голів бразилець Рівальдо.

Провівши на початку другого тайму четвертий м’яч у ворота «Кривбасу», кияни стали видаватися апатичними. Криворіжці негайно скористалися цим, забивши у відповідь два м’ячі, підсолодивши гірку пігулку поразки, — 4:2.

«Дніпро», що налаштувався в підсумковій таблиці десятого чемпіонату України на зону УЄФА, у нелегкій боротьбі переграв маріупольський «Металург». До перерви господарям пощастило провести лише один м’яч, та й то з пенальті. Після поновлення поєдинку дніпровці заграли жвавіше й були винагороджені: їхній капітан Геращенко, ефектно опрацювавши м’яч у русі, завдав потужного удару — 2:0. Гостям лише під кінець зустрічі вдалося скоротити розрив — 2:1.

Упевнено виступили в Сімферополі київські армійці. Розуміючи, що на стадіоні в Армянську «Таврія» багато атакуватиме, гості передусім поклопоталися про безпеку власних тилів. А коли випала нагода «огризнутися», армійці її не втратили, повернувшись у столицю «зі щитом» — 1:0.

У решті поєдинків 15-го туру зафіксовано такі результати: «Ворскла»—«Сталь» — 2:2, «Металург» (Запоріжжя)—«Металіст» — 2:0, «Металург» (Донецьк)—«Нива» — 2:0. У турнірній таблиці, як і раніше, панує двовладдя: «Динамо» й «Шахтар» набрали по 36 очок, на три менше в «Дніпра». Замикають турнірний пелетон «Ворскла», «Нива» і «Сталь».