Архітектура із пахощами кави

Поділитися
У місті Лева набувати туристичних вражень можна кількома способами. Перший — записатися на екскурсійну подорож, другий — просто зібрати речі, сісти у вихідні на поїзд чи автобус і махнути куди душа забажає...

У місті Лева набувати туристичних вражень можна кількома способами. Перший — записатися на екскурсійну подорож, другий — просто зібрати речі, сісти у вихідні на поїзд чи автобус і махнути куди душа забажає. Організована місцевою туристичною фірмою автобусна екскурсія буде набагато комфортніша, проте влетить у добру копійку. «Дика» поїздка теж задоволення не з дешевих: на дводенну подорож необхідно зібрати не менше ніж 500 грн.

Перше питання, яке необхідно вирішити заздалегідь, — забронювати місце в готелі, що не завжди легко. (Завдання значно спрощується, якщо маєте у Льво­ві друзів чи добрих знайомих, котрі нададуть вам притулок.) Найдешев­ше місце в тримісному номері не найдорожчого і не найкомфортнішого львівського готелю коштує 40 грн., у двомісному — удвічі дорожче. Отже, вигідніше приїжджати втрьох. Чимало львівських готелів розраховані на заможних клієнтів, тому їхні не завжди виправдані ціни часом вельми «кусаються». Туристи нерідко дивуються, що вода — за графіком, але ніч­ліг у двомісному номері дво- три­зіркового готелю становить близько 160—180 грн. За номер у готелях середнього класу «Власта», «Львів», «Не­залежність» узагалі доведеться викласти приблизно 400 грн. Тішить лише те, що кількість львів­ських готелів постійно зростає. З’явилися нові місця розміщення на околицях міста — «Перлина Львова», «Галактика». Сподіватимемося, з часом конкуренція змусить їхніх власників знизити ціни.

Туристичний сезон у Львові розпочинається з другої половини квітня. На першотравневі свята наше місто стає тотально польським: у цей період у сусідів — день Конституції, і поляки влаштовують собі тривалий вікенд. Місця в готелях замовляють за півроку. Це часто ставить у незручне становище вітчизняні туристичні фірми, які продають тури з ночівлею у Львові, а потім починають гарячково шукати, де розселити туристів.

Проте подорожувати Львовом можна будь-якої пори року. Якщо налаштовані відчути дух старовинної архітектури, то цьому не завадить навіть дощ: він лише підкрес­лить сувору вишуканість цих спо­руд. Місто, звичайно, можна оглянути самостійно, але краще зроби­ти це у складі екскурсійної групи. У першому випадку доведеться запастися різноманітними путівниками, однак часу на їх вивчення буде обмаль. Не розраховуйте, що вам допоможуть міс­цеві жителі, на жаль, переважна більшість львів’ян мало або майже нічого не знає про рідне місто. Послуги екс­курсовода, залежно від маршруту, обійдуться в середньому приблизно в 150 грн., автобусна екскурсія — майже вдвічі дорожче. Нині немає, як раніше, збірних екскурсійних груп, отож гіда доведеться замовляти самому. Втім, якщо пощастить, можете приєднатися до якоїсь групи. Подорож міс­том триває зазвичай не менше ніж три години, зате інформації та вражень матимете вдосталь.

Туристів же, головним чином поляків, приваблюють розташовані у старій частині міста ретро-кафе. Одне з таких — на площі Ринок: з дубовими лавами, старовинними інтер’єрами та стилізованим посудом. Вас пригостять супом із галушками, українським борщем, і, звичайно ж, варениками. Втім, вареники у Львові ще треба пошукати: оскільки коштують вони дешево, то й годувати ними не вигідно.

Неподалік — ресторанчик «Старий рояль», де справді сто­їть цей інструмент. Трохи далі — сучасніший «Ноїв ковчег». Завдяки рекламі та гарному ставленню до клієнтів популярними є ресторанчики «Шері», «Кактус», кав’ярні «Дзиґа», легендарна «Під синьою пляшкою», «Світ кави», кондитерська «Вероніка». Не прогадаєте, якщо завітаєте до ресторанчика «Фреска», що на вулиці Краківській, власники якого витратили чималі кошти, щоб зберегти його найбільшу цін­ність — фрески початку XIX ст. Випити справжньої кави вам запропонують у фірмовій кав’ярні «Галка» на вулиці Ковжуна.

У Львові вже тривалий час функціонують своєрідні кав’ярні, де збираються художники, архітектори, актори та інші представники богемних професій. На розташованій неподалік від площі Ринок вулиці Вірменській є кав’ярня із досить недорогими стравами, де збираються художники. Тут ви зможете випити кави, посмакувати тістечками. А в ресторані «Порохова вежа», що на Валах, зустріти відомих архітекторів. Утім, розповідати про всі ці «смачні» місця марна справа: краще один раз побачити, аніж сто разів почути.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі