А над «Хоролом» — «Березовий гай»...

11 березня, 2011, 14:15 Роздрукувати Bипуск № 9, 12 березня-18 березня 2011р.
Відправити
Відправити

…Нещодавно тут з’явилося справжнє диво — найсучасніша розробка єдиного у світі Китайського інституту фонтана.

…Нещодавно тут з’явилося справжнє диво - найсучасніша розробка єдиного у світі Китайського інституту фонтана. Сімдесят діамантових струменів, розцвічених у всі кольори веселки більш як сімдесятьма прожекторами, підняв єдиний в Україні унікальний танцюючий світломузичний фонтан. Думаєте, цю дивину спорудили в столиці? А от і не вгадали! Щовечора фантастичне видовище спостерігають гості однієї з найвідоміших вітчизняних оздоровниць - «Миргородкурорту».

Розкішна десятка

Санаторно-курортний комплекс ЗАТ «Миргородкурорт» розташований у самому серці України, в екологічно чистій зоні - на Полтавщині. Саме тут на мальовничих берегах річки Хорол, серед зелені беріз і сосен прихистився цей воістину райський куточок, чия цілюща мінеральна вода приваблює сюди понад 30 тисяч відпочивальників на рік.

Понад півстоліття тутешньою спеціалізацією були захворювання шлунково-кишкового тракту. А в останні роки, спираючись на столітній досвід роботи оздоровниці й сучасні дослідження, тут розробили низку нових оздоровчих програм. На їх основі створили понад десять (крім профільних гастроентерологічних) реабілітаційних відділень, які дають змогу ефективно й комплексно допомагати всьому організму.

Нині «Миргородкурорт» - сучасний бальнеогрязьовий курорт, основні лікувальні фактори якого - всесвітньо відома мінеральна вода й торф’яна грязь. На території оздоровниці експлуатуються три свердловини глибиною від 673 до 710 метрів. Державна комісія з запасів корисних копалин України 2000 року підрахувала запаси мінеральної води миргородського родовища. Доведено: вони гарантовано забезпечать перспективний розвиток курорту ще на століття. Крім того, багаторічні дослідження фахівців Українського НДІ медичної реабілітації та курортології МОЗ України стверджують, що властивості та фізико-хімічний склад миргородської мінводи із часом не змінюються.

Уживана безпосередньо з джерела «Миргородська» насичена найважливішими для здоров’я мікро- та макроелементами в ідеальному для засвоєння організмом співвідношенні. Вона рекомендована насамперед при захворюваннях органів травлення, а також для зовнішнього застосування у вигляді ванн для ефективного лікування хвороб органів опорно-рухового апарата, периферійної нервової системи, при гінекологічних недугах і загалом проблемах сечостатевої системи. А також у вигляді інгаляцій і промивань при лікуванні захворювань ротової порожнини та носоглотки.

Не менш відомі й цілющі властивості лікувальних грязей з місцевого родовища. Бальнеогрязелікарня курорту, неодноразово визнана найкращою в Україні, пропонує гостям понад 50 різновидів процедур. Максимальний ефект від водолікування забезпечується високою технологічністю ванних комплексів та суперсучасного обладнання лікувального басейна. Саме тут використовують унікальні методики пасивної вертикальної витяжки хребта з допомогою швейцарських поясів «Айрекс» і аквастеп.

Хто крайній на оротерапію?

До складу санаторно-курортного комплексу входять чотири санаторії - «Хорол», «Миргород», «Полтава» і «Березовий гай». Крім основного напрямку курорту - лікування захворювань органів травлення та порушень обміну речовин, кожен санаторій має ще й власну спеціалізацію.

«Хорол» спеціалізується на реабілітації та оздоровленні вагітних жінок, лікуванні хвороб жіночих статевих органів, має відділення для лікування батьків із дітьми та реабілітаційне відділення для онкохворих після радикальної терапії. Санаторій вдало поєднує цілющу силу «Миргородської» мінеральної води, лікувальних грязей, озокериту, соляної кімнати, універсальні можливості новітніх методик лікування та SPA-відпочинку. «Хорол» має у своєму розпорядженні власну лікувальну базу, бювет мінеральної води і ванне відділення, басейн відкритого типу, де відпочивальники можуть прийняти повний комплекс бальнеологічних процедур.

У «Миргороді» успішно лікують хронічні хвороби шлунка, печінки, жовчних шляхів і підшлункової залози, опорно-рухового апарата і нервової системи. Тут проходять реабілітацію учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які страждають цереброваскулярною патологією, хворобами серцево-судинної системи. Працює в «Миргороді» й відділення реабілітації, оснащене новітнім і унікальним для України медичним устаткуванням для пацієнтів із проблемами сечостатевої системи. У спеціальному реабілітаційному відділенні й соляній кімнаті можуть поліпшити своє здоров’я люди з неспецифічними захворюваннями органів дихання. Допоможуть тут відновити здоров’я і з допомогою оротерапії (використання з лікувально-профілактичною метою природного або штучного гірського повітря), гірудотерапії (лікування п’явками), пневмовакуумтерапії (очищення й лікування судин безмедикаментозним і безопераційним методами) та інших актуальних методик лікування.

Санаторій «Березовий гай» спеціалізується на лікуванні хвороб, пов’язаних з порушеннями обміну речовин, захворювань щитовидної залози, цукрового діабету. Поєднання власних методик та новітніх світових технологій, наукових розробок німецьких та українських фахівців, упровадження унікальної програми «Школа життя з діабетом» зробили «Березовий гай» загальнонаціональним центром високоефективної реабілітації хворих на ці недуги. Саме тут створено Всеукраїнський центр санаторно-курортної реабілітації хворих на цукровий діабет будь-якого віку. І нині німецькі фахівці визнають: такого комплексу найсучаснішого устаткування та ефективних методик, зібраного в одному санаторії, немає навіть у найкращих німецьких клініках. Більше того, завдяки новітнім методикам тут визначають ризик захворювання на цукровий діабет за кілька років до його клінічних проявів!

Ну а в санаторії «Полтава» проводиться реабілітація людей, які перенесли операцію на шлунку або жовчному міхурі, інфаркт міокарда, оперативні втручання на серці й судинах, а також, що нині особливо актуально, реабілітація хворих на гіпертонію. Крім того, тут ефективно лікують захворювання опорно-рухового апарата, неврози, розлади нервової системи.

Інвестиції - у комфорт і здоров’я

Чотири роки тому до керівництва «Миргородкурорту» стала нова команда на чолі з генеральним директором заслуженим лікарем України, кандидатом медичних наук Олександром Гавловським. Саме тоді було визначено чітку модель подальшого розвитку: планомірно підвищувати комфортність відпочинку й сервісу до рівня найкращих європейських оздоровниць і при цьому зберігати й активно розвивати наявну лікувально-діагностичну базу курорту. Це був важливий стратегічний крок усупереч світовим тенденціям розвитку курортної сфери, які в останні роки привели, по суті, до підміни курортного лікування спрощеним спектром SPA-процедур
та загальнооздоровчих масажів. Навіть у деяких найкращих світових оздоровницях немає нині такої потужної і сучасної, постійно оновлюваної лікувально-діагностичної бази, як у «Миргородкурорту», який використовує технології та методики головних світових виробників медичного обладнання.

В останні роки в розвиток лікувально-діагностичної бази курорту інвестовано понад 50 млн. гривень власних коштів підприємства. Зокрема відремонтували понад 9 тис. кв. м приміщень житлового фонду та сотні лікувальних кабінетів, близько 3 тис. кв. м фасадів у всіх підрозділах оздоровниці. Зразковими, за оцінками експертів, як за якістю, так і за дизайнерськими рішеннями, визнано ремонти у відділеннях загальнокурортних бальнеогрязелікарні та лікувально-діагностичного центру. Ввели в дію відкритий і закритий лікувальні басейни (останній визнано найкращим у галузі серед басейнів такого класу). Оновили набережну річки Хорол, парк човнів і катамаранів, по-новому облаштували лікувальний пляж. Зробили капітальний ремонт доріг і тротуарів на площі понад 8 тис. кв. м, замінили понад 12 тисяч метрів водопроводів... І ці роботи активно продовжуються.

Перелік новітнього обладнання, придбаного для підрозділів оздоровниці за останній час, також дуже великий. Наприклад, рік тому в лікувально-діагностичному центрі курорту почав працювати біохімічний автоматизований аналізатор крові, який дає змогу визначати 66 біохімічних показників. А нещодавно - автоматизований гематологічний аналізатор МЕК-7222К японського виробництва, який за 70 секунд видає 22 клінічні показники крові. Це суперсучасне устаткування дало можливість у кілька разів прискорити проведення як біохімічного, так і клінічного аналізу крові, не кажучи вже про гарантовану найвищу точність досліджень. Не дивно, що результатам аналізів, зроблених у тутешньому лікувально-діагностичному центрі, беззастережно довіряють і обласні, і столичні лікарі. До слова, крім найсучасніших методик діагностики та лікування, охочі знайдуть тут і кріосауну, і безліч інших актуальних нині процедур, що відновлюють здоров’я, красу й молодість. Те, за чим, власне, і їдуть у Миргород.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК