22 — 28 квітня

Поділитися
22 квітня 1860 — Указом російського імператора Олександра II Чорноморське козацьке військо перейменоване в Кубанське...

22 квітня

1860 — Указом російського імператора Олександра II Чорноморське козацьке військо перейменоване в Кубанське. Абсолютну більшість козаків-кубанців становили українці, нащадки запорізьких козаків.

1915 — Німецький фельдмаршал Фалькенхайм під час Першої світової війни віддав наказ про застосування біля бельгійського міста Іпр отруйного газу хлор. Протягом п’яти хвилин кайзерівці на ділянці фронту в шість кілометрів випустили 180 тонн хлору на позиції французів. Близько 15 тисяч людей було отруєно, із них третина померли в страшних муках. 1917 року німці поблизу Іпра ще раз застосували хімічну зброю (газ дістав назву «іприт»).

23 квітня

1916 — У Дубліні розпочалося Великоднє повстання ірландців проти британського панування. Члени підпільної Ірландської армії захопили найважливіші стратегічні будівлі та об’єкти столиці Ірландії. До 29 квітня опір повстанців було придушено, 16 керівників (серед них соціаліст Джеймс Коннолі) за законами воєнного часу було розстріляно.

24 квітня

1898 — Іспанія оголосила війну США, відмовившись вивести свої війська з Куби. Вже 10 грудня Іспанія підписала в Парижі принизливий мирний договір, за яким втратила свої колонії — Філіппіни, а також Пуерто-Ріко і Гуам як військові репарації. Куба стала незалежною державою, але практично напівколонією Вашингтона.

25 квітня

1956 — У Радянському Союзі скасовано закон, який карав тюремним ув’язненням за прогули.

26 квітня

1918 — Кайзерівські війська запровадили у номінально незалежній Українській державі військово-польові суди.

1986 — Катастрофа на Чорнобильській атомній електростанції — вибух ядерного реактора. Жахливі наслідки для людства найбільшої техногенної катастрофи досі не стали об’єктом осмислення як в Україні, так і в усьому світі.

27 квітня

1978 — У результаті військового перевороту в Афганістані усунуто президента країни Мохаммеда Дауда. До влади прийшли Мухаммед Таракі і Хафізулла Амін, котрі уклали договір із Радянським Союзом про взаємодопомогу.

28 квітня

1919 — Паризька мирна конференція прийняла Статут Ліги Націй.

1922 — У чеському місті Подебради українці-емігранти заснували (за активною допомогою президента Чехо-Словаччини Томаша-Гарріга Масарика) Українську господарську академію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі