13—19 травня

Поділитися
13 травня 1981 — Пострілами з пістолета на площі Святого Петра в Римі тяжко поранено папу Івана Павла II...

13 травня

1981 — Пострілами з пістолета на площі Святого Петра в Римі тяжко поранено папу Івана Павла II. Замах здійснив правий екстреміст, турок Мехмет Алі Агджа. Причини до кінця не з’ясовано. Агджу засудили до довічного ув’язнення, але 2006 року його було звільнено. Втім, за обвинуваченням в організації політичних убивств терориста арештували в Туреччині.

14 травня

1610 — Фанатик-єзуїт Франсуа Равальяк убив французького короля Генріха IV. Після навернення 1593 року принца-гугенота Бурбона у католицтво, його було короновано у лютому наступного року. Він успішно вирішував три найголовніші завдання: ослаблення впливу дворянської католицької Ліги, завершення війни з Іспанією й упорядкування фінансів, боротьба за мирне співіснування непримиренних конфесій — католиків і протестантів (гугенотів). Заради релігійного миру в знекровленій війною країні Генріх IV 13 квітня 1598 року підписав Нантський едикт.

15 травня

1648 — Почалася битва під Корсунем. Козацько-татарська армія під командуванням гетьмана Богдана Хмельницького завдала нищівної поразки польській армії. 16 травня 5500 кавалеристів, 1600 піхотинців і 16 тис. обозних і слуг були оточені в районі заболоченої річечки Виграївка. Близько 9 тис. поляків загинули, стільки ж потрапили в полон (серед них коронний гетьман Микола Потоцький і польний гетьман Мартин Калиновський).

16 травня

1920 — Жанну д’Арк канонізовано Ватиканом.

17 травня

1954 — Верховний суд США визнав неконституційною расову сегрегацію в галузі освіти. Це рішення викликало бурхливу реакцію як серед негритянського населення, так і серед расистів, особливо в південних штатах, де надто сильними були позиції непримиренних противників рівності білих і чорношкірих американців.

18 травня

1928 — У Москві почалися слухання у Шахтинській справі. Групу гірничих інженерів звинувачували в «шкідництві». Інспірований сталінським Кремлем процес дав старт кампанії репресій проти технічної інтелігенції старої школи.

19 травня

1802 — З ініціативи довічного консула Франції Наполеона Бонапарта засновано орден Почесного легіону, яким нагороджували за особливі заслуги перед батьківщиною.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі