Приморський районний суд Одеси розпочав розгляд кримінальної справи щодо головного підозрюваного в підготовці терористичного акту проти президента Росії Володимира Путіна Адама Осмаєва.
Судове засідання почалося у присутності обвинуваченого. Суддя дозволив журналістам бути присутніми в залі, але заборонив проведення відеозйомки.
Після початку судового засідання захист передав суду клопотання про те, що справу необхідно відправити на дорозслідування. Своє клопотання захист аргументував тим, що свідчення ще одного підозрюваного у цій справі Іллі Пьянзіна і самого Осмаєва розходяться.
Окрім того, Осмає відмовився від тих свідчень, на підставі яких будується обвинувачення, а самі ці свідчення були отримані під час допиту, який проводився без адвоката.
Захист також вимагає в рамках досудового слідства призначити низку експертиз, які, зокрема, повинні підтвердити, чи був присутній він у квартирі на вулиці Тираспольська в Одесі, де 4 січня 2012 року стався вибух.
Суддя, що веде засідання, пішов до нарадчої кімнати для ухвалення рішення за цим клопотанням.
Як повідомлялося, 4 лютого в Одесі в ході спеціальної операції було затримано передбачуваних злочинців, які перебували в міжнародному розшуку. Ці особи підозрюються у скоєнні вибуху в Одесі 4 січня 2012 року.
Генпрокуратура України направила кримінальну справу, порушену раніше органами МВС за ст. 263 КК України («Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами»), для розслідування в слідчий відділ УСБУ Одеської області. Травмований при інциденті Пьянзін був затриманий і почав активно співпрацювати зі слідством, повідомивши, що лідером їх групи був Адам Осмаєв, якого невдовзі було затримано.
У лютому в СБУ підтвердили інформацію про те, що російські і українські спецслужби запобігли планам затриманих в Одесі Осмаєва і Пьянзіна вчинити замах на прем'єр-міністра Росії Путіна після президентських виборів в РФ.
У березні свідчення підозрюваних дозволили порушити стосовно затриманих справу за ознаками злочину, передбаченого ст. 258-3 КК України («створення терористичної організації»), ст. 14, ст. 258 КК України («підготовка теракту»).
Генпрокуратура України після затримання підозрюваних отримала запит від Генпрокуратури РФ про видачу підозрюваних. Апеляційний суд Одеської області 14 серпня підтримав пропозицію прокуратури про екстрадицію в Росію Осмаєва, однак після рекомендацій ЄСПЛ процедура була припинена.
22 серпня генеральний прокурор України Віктор Пшонка заявив, що Київ не буде екстрадувати головного підозрюваного у справі про підготовку теракту проти Путіна Осмаєва до прийняття рішення Європейським судом з прав людини щодо законності його видачі. При цьому він уточнив, що Генеральна прокуратура РФ, а також Генпрокуратура України готують документи у справі Осмаєва для передання їх в ЄСПЛ.
Тим часом інший обвинувачений Ілля Пьянзін був екстрадований до Росії 25 серпня. !zn
Читайте також:
Підозрюваний у замаху на Путіна поскаржився на тиск з боку СБУ
Справу головного підозрюваного в замаху на Путіна передано в одеський суд
Підозрюваний у підготовці замаху на Путіна боїться, що його таємно видадуть Росії
Підозрюваному в підготовці замаху на Путіна загрожує довічне ув’язнення