Адвокат Адама Осмаєва вважає, що слідству буде складно довести його провину: «Щоб довести, що він брав участь у терористичній організації, треба спочатку довести наявність цієї самої організації».
Слідство передало до суду кримінальну справу, порушену стосовно головного підозрюваного у підготовці замаху на президента РФ Володимира Путіна Адама Осмаєва після того, як він і його адвокат закінчили ознайомлення з матеріалами справи.
Як розповіла адвокат Адама Осмаєва Ольга Черток, розглядати цю справу буде Приморський суд Одеси. Перше засідання у справі має бути призначено не пізніше, ніж через 30 днів з моменту передачі справи до суду (16 листопада).
Адвокат також розповіла, що слідчі СБУ дозволили їй лише одного разу зустрітися з Осмаєвим, і під час цього побачення вона уклала з ним договір про надання адвокатських послуг.
Черток вважає, що слідству буде складно довести провину її підзахисного, оскільки всі звинувачення базуються на непрямих доказах.
«Аби довести, що він брав участь у терористичній організації, треба спочатку довести наявність цієї самої організації», - сказала вона.
За словами адвоката, Осмаєв не скаржився на свій фізичний стан, але додав, що на нього чинився психологічний тиск для того, щоб він швидше вивчав матеріали справи.
Як повідомлялося, 4 лютого в Одесі в ході спеціальної операції було затримано передбачуваних злочинців, які перебували в міжнародному розшуку. Ці особи підозрюються у скоєнні вибуху в Одесі 4 січня 2012 року.
Генпрокуратура України направила кримінальну справу, порушену раніше органами МВС за ст. 263 КК України («Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами»), для розслідування в слідчий відділ УСБУ Одеської області. Травмований при інциденті Пьянзін був затриманий і почав активно співпрацювати зі слідством, повідомивши, що лідером їх групи був Адам Осмаєв, якого невдовзі було затримано.
У лютому в СБУ підтвердили інформацію про те, що російські і українські спецслужби запобігли планам затриманих в Одесі Осмаєва і Пьянзіна вчинити замах на прем'єр-міністра Росії Путіна після президентських виборів в РФ.
У березні свідчення підозрюваних дозволили порушити стосовно затриманих справу за ознаками злочину, передбаченого ст. 258-3 КК України («створення терористичної організації»), ст. 14, ст. 258 КК України («підготовка теракту»).
Генпрокуратура України після затримання підозрюваних отримала запит від Генпрокуратури РФ про видачу підозрюваних. Апеляційний суд Одеської області 14 серпня підтримав пропозицію прокуратури про екстрадицію в Росію Осмаєва, однак після рекомендацій ЄСПЛ процедура була припинена.
22 серпня генеральний прокурор України Віктор Пшонка заявив, що Київ не буде екстрадувати головного підозрюваного у справі про підготовку теракту проти Путіна Осмаєва до прийняття рішення Європейським судом з прав людини щодо законності його видачі. При цьому він уточнив, що Генеральна прокуратура РФ, а також Генпрокуратура України готують документи у справі Осмаєва для передання їх в ЄСПЛ.
Тим часом інший обвинувачений Ілля Пьянзін був екстрадований до Росії 25 серпня.