Як відзначають у Держархівслужбі, у 2010 році пріоритетом діяльності було визначено розсекречення документів, що знаходяться на зберіганні.
Голова Державної архівної служби Ольга Гінзбург заявила, що звинувачення в тому, що до документів держархіву немає доступу, безпідставні. «Ми маємо тільки 0,24% засекречених з усього масиву документів», - зазначила вона.
О.Гінзбург пояснила, що це переважно документи підприємств оборонно-промислового комплексу колишнього СРСР, які було ліквідовано, а отже, їх фондозасновник на сьогодні відсутній.
За її словами, на сьогоднішньому етапі не виписано відповідне положення щодо порядку розсекречення таких документів, хоча, можливо, вони вже і не є таємними.
«І, безумовно, документи, які ніколи не будуть розсекречені, - це наші надра. Вони завжди будуть засекреченими. Це державна таємниця. Доступу до них не може бути публічного, адже це наша нафта, наш газ, вугілля тощо», - також зазначила голова Держархівслужби.
При цьому вона заявила, що «половину з того, що розсекречено, я б не розсекречувала».
«Я б цього не показувала. Оскільки дуже важливо мати якусь родзинку. Ось, подивіться: жодна країна не розсекретила так документи, як Україна. Навіть росіяни і білоруси вчинили розумніше. Від них сьогодні домогтися якийсь документ - вони з грифом «таємно», ми не можемо. У тому числі партійні документи радянського періоду чи то щодо КДБ - взяти їх не можна. Американці взагалі нічого не показують», - заявила вона.
У цілому, за даними Держархівслужби, у даний час в архівних установах України зберігається не менше 5 млрд документів, які містяться на 52,9 млн одиницях зберігання (папки, кіно-, фото-, фоно-, відео документи, решта - на сучасних носіях інформації).
О.Гінзбург є членом Комуністичної партії України, у політичному суспільстві вона більш відома як "арматурщиця Гінзбург".
За матеріалами УНІАН