З метою боротьби з нелегальною імміграцією і контролю над кількістю законних іммігрантів Франція планує щорічно скорочувати кількість законних іммігрантів. Про це заявив міністр внутрішніх справ Франції Клод Геан.
«Іноземні іммігранти не зуміли адаптуватися у Франції, 24% з неєвропейських країн не мають роботи, що у 2 рази більше середнього рівня безробіття у країні», - зазначив К.Геан.
У свою чергу міністр праці, зайнятості та охорони здоров'я Франції Ксавьє Бертран заявив, що цілком можливо скорочення числа іммігрантів, які приїжджають до Франції працювати. Між тим він зазначив, що найактуальніше - створити більше можливостей зайнятості для французьких безробітних.
Національна рада французьких підприємців не згодна з планом МВС щодо посилення політики імміграції. За словами представників підприємців, Франція повинна залишатися відкритою країною і не розглядати питання про скорочення іммігрантів.
Нагадаємо, відносини між Парижем і Римом загострилися після того, як Франція у неділю, 17 квітня, тимчасово зупинила залізничне сполучення між французьким департаментом Приморські Альпи та італійською Вентімільєю.
Французька влада пояснила заборону на в'їзд потягів з Італії міркуваннями безпеки. Дане рішення стало відповіддю на дії італійського уряду, який днем раніше почав видавати біженцям з Тунісу тимчасові посвідки на проживання, що дозволяють їм в'їзд на територію інших країн Шенгенської зони.
Раніше італійська влада почала видавати вихідцям, які прибули до країни з Північної Африки, дозвіл на тимчасове перебування. Він дозволяє вільне пересування Шенгенською зоною. Франція і Німеччина виступили проти цього.
Нагадаємо, уряд Італії у зв'язку з безупинним напливом біженців звернувся по допомогу до Європейського Союзу.
Раніше європейські країни з виходом до Середземного моря попередили, що можуть не впоратися з напливом африканців, які будуть шукати у них притулку в разі подальшого загострення ситуації у Лівії.
15 лютого міністр МВС Італії Роберто Мароні заявив, що значна кількість мігрантів, які припливають до її берегів з Тунісу, може істотно зашкодити всьому Євросоюзу.