Обладнання, що звільнилося від будівництва метро на Теремки, буде переведено на об'єкти нової четвертої лінії підземки в напрямку житлового масиву Вигурівщина-Троєщина. Найбільш проблемні її ділянки - на правому березі Дніпра, і саме з них планується почати спорудження нової лінії.
Будівництво першої станції метро на Троєщину почнеться вже у вересні поточного року.
Про це заявив глава Київської міської держадміністрації Олександр Попов після зустрічі з представниками компанії-консультанта з реалізації проекту будівництва четвертої лінії Київського метрополітену в напрямку житлового масиву Вигурівщина-Троєщина.
"Щити, які звільняються після будівництва метро на Теремки, переводимо на об'єкт четвертої лінії підземки і починаємо готуватися до будівництва нової лінії, яка, нагадаю, буде складатися з 12 станцій. Найбільш проблемні ділянки - на правому березі Дніпра, і саме з них ми і почнемо", - цитує Попова прес-служба КМДА.
За його словами, також в поточному році планується розпочати будівництво станції "Райдужна", яка розташовуватиметься за Подільсько-Воскресенським мостовим переходом.
Голова КМДА також повідомив, що вже до кінця серпня буде укладено угоду з "Внешекономбанком" (ВЕБ), в якій будуть закріплені основні принципи партнерства.
У свою чергу, глава ВЕБа Володимир Дмитрієв сказав, що банк розглядає кілька проектів, в яких кошти російських і зарубіжних інвесторів можуть бути залучені до реалізації українських проектів. Проте основним питанням в даний час, за його словами, є будівництво метрополітену.
"Після підписання відповідних угод <...> почнеться робота щодо структуризації проекту для того щоб потім можна було його представити потенційним інвесторам. Ми плануємо паралельно з підписанням угоди оформити і так звану "дорожню карту", яка буде регламентувати права і обов'язки сторін, а також терміни реалізації проекту", - зазначив Дмитрієв.
У свою чергу, Попов підкреслив зацікавленість Києва у розширенні співробітництва з Внешекономбанком та з метою реалізації інших проектів - інноваційний парк "БіонікХілл", діловий район "Київ Сіті", реконструкція систем водопостачання, будівництво і реконструкція шкіл і дитсадків.
Всі ці пропозиції сторони готові розглянути найближчим часом, йдеться у повідомленні КМДА.
Як повідомлялося, конкультантом будівництва була обрана дочірня компанія російської державної корпорації "Банк розвитку і зовнішньоекономічної діяльності" (Внешекономбанк, ВЕБ) - ВАТ "Федеральний центр проектного фінансування". !zn