Відновлення прав російської делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи не зупинить російську агресію проти України, проте послабить ПАРЄ і Ради Європи в цілому, заявили в Міністерстві закордонних справ України.
"Скасування заборон для росіян у ПАРЄ - явно не та політика, яка могла б зупинити агресію Росії. І навпаки, це послабило б поважну організацію, підірвавши справедливість і прозорість правил Ради Європи", - написала речниця українського зовнішньополітичного відомства Катерина Зеленко на своїй сторінці у Twitter увечері в понеділок, 24 червня.
Lifting #Russia's ban in #PACE is obviously not the right policy silver bullet that could #StopRussianAggression. Conversely, it would weaken this reputable organization, subverting the fairness and transparency of rules in @coe #SaveCouncilEurope pic.twitter.com/9AO4J10Uf1
- Kateryna Zelenko (@KaterynaZelenko) 24 червня 2019 р.
24 червня ПАРЄ приступила до обговорення доповіді бельгійської депутатки Петри де Суттер. За підсумками доповіді буде розглянуто проект резолюцію про внесення поправок до Регламенту ПАРЄ щодо обмеження санкційного механізму Асамблеї.
Нагадаємо, Регламентний комітет ПАРЄ 3 червня схвалив проект резолюції, в якому запропонував надати російській делегації повноваження для участі в червневій сесії. Документ також пропонує змінити Статут організації і вказати, що "в разі оскарження або перегляду повноважень члени не можуть бути позбавлені права голосу, права виступати, бути представленим в Асамблеї та її органах".
У зимовій сесії ПАРЄ в січні російська делегація не брала участі і відмовилася платити членські внески в 2019 році. Тоді ж Бюро ПАРЄ внесло зміни в правила формування комітетів, позбавивши Україну місця в регламентному комітеті, який розглядає можливість зняття санкцій з Росії.
У грудні 2017 року делегації 20 країн-членів Парламентської асамблеї Ради Європи підписали декларацію, в якій закликали припинити спроби повернути Росію в ПАРЄ.
Проте в червні 2018 року Бюро ПАРЄ ініціював внесення змін до правил процедури асамблеї на осінній сесії органу, які дадуть російській делегації можливість повернутися на тих умовах, в яких вона зацікавлена.
Детальніше про ситуацію з поверненням Росії в ПАРЄ читайте в матеріалі Дмитра Кулеби "Рада Європи і "божевільний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".