"ПАРЄ не отримає російського внеску. Росія не буде купувати квитки на той фільм, який вона не дивиться", - заявив Толстой.
Він також повідомив, що Росія не направлятиме свою делегацію на січневу сесію до Страсбурга, також Росія не визнаватиме рішення ПАРЄ, які були прийняті за роки відсутності делегації РФ у Страсбурзі.
У свою чергу, генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд обговорив членство Росії в ПАРЄ та Раді Європи з міністром закордонних справ Німеччини Хайко Маасом. В ході зустрічі він зазначив, що проблема позбавлення Росії права голосу в ПАРЄ вимагає "політичного рішення". Глава МЗС Німеччини зазначив, що головною умовою повернення Росії в ПАРЄ є сплата членських внесків за всі попередні роки. Також він пообіцяв обговорити питання членства Росії в ПАРЄ з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим наприкінці цього тижня в Москві.
Хайко Маас попередив про наслідки виходу РФ з Ради Європи. За його словами, російські громадяни втратять доступ до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).
Нагадаємо, в червні 2018 року Бюро Парламентської Асамблеї Ради Європи ініціювало внесення змін до правил процедури Асамблеї на осінній сесії органу, які дадуть можливість російській делегації повернутися на тих умовах, в яких вона зацікавлена.
Раніше колишній голова ПАРЄ Мікеле Ніколетті наполягав на продовженні діалогу з російським парламентом. Він висловив жаль у зв'язку з тим, що РФ, формально уникаючи продовження санкцій, самостійно відмовилася від участі у роботі ПАРЄ.
У грудні 2017 року делегації 20 країн-членів Парламентської асамблеї Ради Європи підписали декларацію, в якій закликали припинити спроби повернути Росію в ПАРЄ.
Детальніше про ситуацію з поверненням Росії в ПАРЄ читайте в матеріалі Дмитра Кулеби "Рада Європи і "божевільний" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".