Українська делегація закликала ПАРЄ не руйнувати Раду Європи зняттям санкцій з РФ

Поділитися
Українська делегація закликала ПАРЄ не руйнувати Раду Європи зняттям санкцій з РФ Українські депутати попередили членів ПАРЄ про наслідки скасування санкцій проти Росії © Владимир Арьев / Facebook
Українські депутати нагадали, що санкції були накладені на російську делегацію через анексію Криму.

Українська делегація в Парламентській Асамблеї Ради Європи висловила протест у зв'язку зі спробами зняти санкції з делегації РФ, введені за анексію Криму і збройну агресію проти України. Депутати Верховної Ради в ПАРЄ закликали колег не руйнувати Рада Європи та її принципи, йдучи на поступки агресору.

"Українська делегація стурбована і висловлює протест проти зняття санкцій, накладених на делегацію Російської Федерації в ПАРЄ за анексію Криму і підтримку збройної агресії на Сході України", - йдеться в заяві української делегації, поширеній у понеділок, 24 червня.

Укладачі заяви нагадали, що Раду Європи було засновано на принципах поваги до демократії, прав людини і верховенства права.

"Російська Федерація роками систематично порушує ці принципи і почала маніпулювати ПАРЄ, відмовляючись платити членські внески", - констатували українські депутати.

Вони також нагадали, що РФ проводила в анексованому Криму так звані "вибори" до Державної Думи, що ставить під питання легітимність делегації російських депутатів. Крім того, як мінімум щодо чотирьох з можливих членів російської делегації були введені санкції Європейського Союзу.

"Члени української делегації закликають членів ПАРЄ припинити грубе порушення принципів організації. Ми закликаємо членів ПАРЄ чинити опір сценарію, який призведе до руйнування цієї поважної інституції Ради Європи державою-агресором, Російською Федерацією", - підсумували автори заяви.

Нагадаємо, Регламентний комітет ПАРЄ 3 червня схвалив проект резолюції, в якому запропонував надати російській делегації повноваження для участі в червневій сесії. Документ також пропонує змінити Статут організації і вказати, що "в разі оскарження або перегляду повноважень члени не можуть бути позбавлені права голосу, права виступати, бути представленим в Асамблеї та її органах".

У зимовій сесії ПАРЄ в січні російська делегація не брала участі і відмовилася платити членські внески в 2019 році. Тоді ж Бюро ПАРЄ внесло зміни в правила формування комітетів, позбавивши Україну місця в регламентному комітеті, який розглядає можливість зняття санкцій з Росії.

У грудні 2017 року делегації 20 країн-членів Парламентської асамблеї Ради Європи підписали декларацію, в якій закликали припинити спроби повернути Росію в ПАРЄ.

Проте в червні 2018 року Бюро ПАРЄ ініціював внесення змін до правил процедури асамблеї на осінній сесії органу, які дадуть російській делегації можливість повернутися на тих умовах, в яких вона зацікавлена.

Детальніше про ситуацію з поверненням Росії в ПАРЄ читайте в матеріалі Дмитра Кулеби "Рада Європи і "божевільний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі