Президент Володимир Зеленський у телефонній розмові із британським прем'єр-міністром Борисом Джонсоном висловив співчуття у зв'язку із загибеллю громадян Великої Британії у авіакатастрофі літака "МАУ". Як повідомляє прес-служба глави держави, він запросив Британію приєднатися до розслідування трагедії.
"У наших контактах з іранською стороною ми чітко наполягаємо на проведенні прозорого, всебічного і об'єктивного розслідування для якнайшвидшого встановлення обставин цієї трагічної події", – зауважив Зеленський.
Вказується, що Джонсон, у свою чергу, зазначив, що кращих фахівців Великої Британії повинні залучити до встановлення всіх обставин.
Крім цього, співрозмовники також домовилися прискорити підготовку нової Угоди про політичне співробітництво, вільної торгівлі та партнерство у контексті очікуваного виходу Британії із Євросоюзу. Також порушувалося питання про спрощення візового режиму з Великою Британією для українців.
Зеленський поінформував про прогрес у реалізації домовленостей, досягнутих під час саміту в Парижі 9 грудня і ознайомив із поточною ситуацією в Донбасі. Джонсон, зі свого боку, підтвердив підтримку України і запросив Зеленського відвідати Лондон.
Раніше Зеленський провів телефонні розмови з прем'єр-міністром Швеції Стефаном Левеном і президентом Афганістану Мохаммадом Ашрафом Гані. Зокрема, він висловив співчуття рідним та близьким громадян обох країн, які загинули унаслідок авіакатастрофи в Ірані. Швецію український президент запросив приєднатися до розслідування причин падіння літака.
В авіакатастрофі в Ірані загинуло 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу. Окрім українців на борту літака також перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великої Британії, Швеції та Афганістану. Загалом на борту українського літака було 167 пасажирів та дев'ять членів екіпажу.
Інформація про причини авіакатастрофи встановлюється. Загалом є сім версій катастрофи українського літака в Ірані.
Як зазначили в "МАУ", літак Boeing 737-800 NG, який розбився в Тегерані, пройшов останнє планове технічне обслуговування 6 січня 2020 року.
Офіс генерального прокурора України почав розслідування щодо авіакатастрофи. Справу відкрили за ч. 3 статті 276 ККУ (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей).
Детальніше про трагедію читайте в матеріалі DT.UA "Катастрофа українського літака в Ірані: що відомо".